Ramazan Bayramı Beyrut Lübnan Turu

Oylanmamış 0 İnceleme
0/5
Kullanıcılar %0 oranında memnun

Tarih

20 Nisan 2023

Süre

3 Gece 3 Gün

Konaklama

4* Otel

Ulaşım

Uçak

Tur Programı

1.GÜN 20 NİSAN PERŞEMBE, BEYRUT

Öğleden sonra saat 16.00 da Antalya havalimanı dış hatlar terminalinde buluşma, bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus havayolları tarifeli seferi ile Beyrut’a uçuyoruz. Ülkeye giriş işlemlerimizin ardından otobüsümüzle buluşuyor ve otelimize ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin yönlendirmesi ile akşam yemeği ve Beyrut gecelerini keşfetmek için otelden ayrılabilirler. Konaklama otelimizde. 

2.GÜN 21 NİSAN CUMA, BEYRUT – BYBLOS 

Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve şehir turumuza başlıyoruz, Güvercinler Kayası ilk gezi noktamız olacak. Deniz kenarında yer alan kayalık Beyrut denilince turistlerin en çok görmek istediği yerler arasındadır. Ardından tekrar aracımıza biniyor şehir merkezine ulaşıyoruz. Hamra bölgesi olarak bilinen modern şehir merkezinde yürüyerek gezimizi yapıyoruz. Meydanda yer alan Mavi cami 2005 yılında suikasta maruz kalan Hariri için yapılmıştır. Çinileri ve avizeleri Türkiye’den getirilen cami hakkında dışarıdan bilgi alıyor ve dileyen misafirlerimize içeri girmeleri için müsaade ediyoruz. Daha sonra yeni kent merkezi olarak bilinen Martyrs meydanına ulaşıyoruz. Savaş döneminde girişi yasak olan bölge savaş sonrasında orijinaline uygun olarak yenilenmiştir. Bu meydanda kendiniz adeta bir Avrupa şehrinde hissedeceksiniz. Vereceğimiz serbest zamanda meydana bakan kafelerde kahvelerinizi içebilirsiniz. Öğleden sonraki gezi noktamız ise Beyrut’tan 40 dakikalık uzaklıkta bulunan Finikeliler tarafından ilk yerleşimin yapıldığı Byblos kenti oluyor. Şehrin geçmişi 7 bin yıl öncesine kadar dayanmaktadır. Kentte tarihi çarşıda serbest zaman veriyoruz. Hediyelik alışveriş mağazalarını gezebilir veya eski limana inip dilerseniz antik kenti gezebilirsiniz. Ardından akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz. 

3.GÜN 22 NİSAN CUMARTESİ, BAALBECK – ANJAR

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Lübnan dağlarının diğer ucunda yer alan Bekaa vadisine ulaşıyoruz. İlk gezi noktamız tarihçesi 9000 yıl öncesine dayanan Baalbeck şehri oluyor. Heliopolis olarak da tanınan Baalbeck, Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy. da Hıristiyanlığı kabul edişine kadar olan dönemde Altın zamanlarını yaşamıştır. İmparatorluğun gücünü ve ihtişamını sergilemek adına başkent Roma’dan sonra inşa edilen en büyük çok tanrılı dini şehir olmuştur. İçerisinde Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına yapılmış 3 tapınak bulunur. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız gezimizde tüm antik kenti tanıma imkânı bulacağız. Ardından bir sonraki gezi noktamız Anjaar kasabasına hareket ediyoruz. Günümüzde Ermenilerin yoğun olarak yaşadığı bu kasabada 8.yy. da Emevi halifesi Al-Walid ibn Abdel Malek tarafından yaptırılan antik kenti geziyoruz. Günümüz Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi eseri olan antik şehri yazlık saray ve ticaret merkezi olarak inşa etmişlerdir. Şehir tüm ülkede sahilde bulunmayan tek ticaret şehri olmakla beraber, Doğu-Batı ve Kuzey-Güney yönlerinde merkezi bir konumdadır. Anjaar’ı ziyaretimiz sonrasında Beyrut’a dönüyoruz Konaklama otelimizde. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak organize edilecek olan yemekli ‘’Lübnan Gecesi’’ turuna katılabilirler.

4.GÜN 23 NİSAN PAZAR, JEITA – HARİSSA

Sabah kahvaltısının ardından ilk durağımız Jeita mağaraları olacaktır. Muhteşem doğal manzaralar sunan Jeita Karstik oluşumlar ile şekillenmiştir. Dağ içerisinde yukarı  ve aşağı olmak üzere iki adet mağara yer almaktadır. Yukarı mağaraya teleferik ile ulaşım sağlıyoruz. 1958 yılında keşfedilen mağara 2200m uzunluğunda olup, bunun 750m lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır. Bu yürüyüş esnasında göreceğiniz heykelimsi dikit ve sarkıtlar sizi etkisi altına alacaktır. Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde yaşam olmasına karşın tekrar keşfedilmesi 1836 yılına dayanır. Bu mağarada gezi elektrikli tekneler ile yapılmaktadır. Tekrar aracımıza ulaşmak için mini tren ile yolculuk yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz yürüyerek te inebilirler. Ardından Harissa’ya hareket ediyoruz. 30 dakikalık bir yolculuğun ardından Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye varıyoruz. Harissa tepesinde vereceğimiz serbest zamanda 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykelini görüyoruz. Tepeden inişimiz 650 metre uzunluğundaki teleferik ile olacaktır. Daha sonra Beyrut’a geri dönüyor ve havalimanına ulaşıyoruz. Pegasus havayolu tarifeli seferi ile Antalya’ya uçuyoruz ve turumuzun sonu.

 

Tur Ücretleri
BONUS,WORLD CARD PEŞİN 4 TAKSİT
KİŞİ BAŞI    
İLAVE YATAK    
TEK KİŞİLİK ODA    
03-12 CHD    
Genel Şartlar

*Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

*Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

*Eğer vize alınan bir tur ise Davincitur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Davincitur'un sorumluluğunda değildir.

*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

*Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Davincitur havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Davincitur hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

*Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecektir.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile tur esnasında değişiklikler yapabilir.

*Otobüsteki oturma yerlerimiz rezervasyon sırasına göre verilir ve rotasyon uygulaması yapılır, her yeni gün önde oturan misafirlerimiz arka koltuklara geçerler

* 3 kişilik oda tercih ettiğinizde, Oteller oda içerisinde 3 ayrı yatak veremeyebilir, bunun yerine bir büyük yatak ve bir küçük yatak veya kanepe olabilir.

İptal Şartları

TURUN MİSAFİR TARAFINDAN İPTALİ DURUMUNDA 3. KİŞİLERE YAPILAN REZERVASYON VE ÖDEMELER İPTAL EDİLİR. MARUZ KALINAN CEZA VE BEDELLER MİSAFİRDEN KESİLDİKTEN SONRA KALAN TUTAR İADE EDİLİR. EĞER MİSAFİR KENDİ YERİNE BİR BAŞKASINI BULUR İSE TÜM HAKLARINI BU KİŞİYE DEVREDEBİLİR, ANCAK BU DURUMDA UÇAK BİLETLERİNDEKİ İSİM DEĞİŞİKLİĞİNDEN DOLAYI MARUZ KALINAN CEZAİ TUTARLAR YİNE MİSAFİR TARAFINDAN ACENTAYA ÖDENİR. TURUN ACENTE TARAFINDAN YETERSİZ KATILIM SEBEBİ İLE İPTALİ DURUMUNDA HİÇBİR CEZAİ ŞART UYGULANMAZ. BUNUN DIŞINDA ÜLKEMİZDE VEYA GİDİLECEK OLAN ÜKELERDE SEYEHATİMİZİ ENGELLEYEN DURUMLAR SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA (DEPREM, AFET VB.) VEYA MİSAFİRİN SEYEHATİNİ ENGELLEYEN RESMİ KURUMLARDAN RAPORLU BİR RAHATSİZLIĞI OLDUĞUNDA VEYA 1. DERECE BİR YAKINININ ÖLÜMÜ DURUMUNDA MÜCBİR SEBEPLE İPTAL SİGORTASI DEVREYE GİRER VE MİSAFİR TUR ÜCRETİNİ SİGORTA ŞİRKETİNDEN TAHSİL EDER. (SİGORTA KAPSAMINI DETAYLI İNCELEMEK İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİNİZDEN POLİÇE ÖRNEĞİNİ İSTEYEBİLİRSİNİZ)

Sigorta

Otobüslü Avrupa turlarımızda ekstra olarak sunduğumuz, diğer tüm turlarımızda siz değerli misafirlerimize tur ücretine dahil mücbir sebeple tur iptal sigortası yapılmaktadır. Poliçe ana başlıklar olarak sağlık, mücbir sebeple iptal, mesleki sorumluluk ve başınıza gelebilecek bazı olumsuz durumları kapsamaktadır. Rezervasyon anında yapılan sigortanızın poliçesini seyahat danışmanınızdan isteyebilirsiniz. Detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda maddeler halinde özetle poliçenin teminat içeriğini görebilirsiniz. Aşağıda okuyacağınız teminatların geçersiz olduğu durumlar da bulunmaktadır. Mesela tura katılacak kişinin geçmişte var olan bir hastalığının nüksetmesi gibi, 1. Derece bir yakının kaybının geçmişten gelen bir rahatsızlık sebebi ile olması gibi veya 65 yaş üstü misafirlerimizin herhangi bir rahatsızlığı sebebi ile tura katılamaması ve buna benzder durumlarda sigorta poliçeniz geçersiz olabilmektedir. Dilerseniz seyahat danışmanınızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

·         Tıbbi tedavi teminatı

·         Tıbbi nedenlerle nakil veya seyahat

·         Tedavi sonrası daimî ikamete dönüş masrafları

·         Öngörülmeyen dönüş nedeni ile seyahat masraflarının karşılanması

·         Tedavi nedeni ile uzayan konaklama masraflarının karşılanması

·         Sigortalının rahatsızlanması durumlarında refakatçi masraflarının karşılanması

·         Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması

·         Bagajın kaybolması, çalınması ya da zarar görmesi durumunda hasarın karşılanması

·         Seyahat sırasında şahsi eşyaların çalınması

·         Mücbir sebeple seyahatin iptali

·         Seyahat acentasının kusurlarından kaynaklanan zararların karşılanması

Gibi konuları içermektedir. Poliçenizde tüm bu maddeler detayları ve kapsamları ile beraber anlatılmıştır. Seyahat danışmanınızdan alıp incelemeyi unutmayınız.

Dahil / Hariç
PEGASUS HAVAYOLU TARİFELİ SEFERİ İLE DİREK ANTALYA – BEYRUT GİDİŞ DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ DAHİLDİR
ŞEHİR MERKEZİ 4* OTELLERDE 3 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA DAHİLDİR.
ALAN – OTEL – ALAN, ŞEHİRLER ARASI TRANSFERLERİ DAHİLDİR
TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ, ŞEHİR TURLARI DAHİLDİR.
FİYATLARA HAVALİMANI VERGİSİ, HİZMET BEDELİ DAHİLDİR
MÜCBİR SEBEPLE TUR İPTAL, SEYEHAT SAĞLIK SİGORTASI (15 EURO) TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR
HARİSSA, JEİTA, BYBLOS TURU, BAALBECK – ANJAR TURU ÜCRETE DAHİLDİR
150 TL YURTDIŞI ÇIKIŞ FON ÜCRETİ FİYATA DAHİL DEĞİLDİR, BANKAYA ÖDENECEKTİR
PROGRAMDA GÖZÜKEN MÜZE VE ÖREN YERLERİNE GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL DEĞİLDİR
TUR REHBERİMİZ, YEREL REHBER, ŞÖFÖR VE OTELLERDE VERİLECEK BAHŞİŞLER DAHİL DEĞİLDİR. KİŞİ BAŞI 15 USD DAHİL DEĞİLDİR

Yorumlar

İnceleme Yok
Ücret $
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}


Tur VideosuTur RotasıSorunuz mu var?

Ücret
$
0 İnceleme