İspanya Fransa Turu

Oylanmamış 0 İnceleme
0/5
Kullanıcılar %0 oranında memnun

Tarih

05 Temmuz 2023

Süre

10 Gece 11 Gün

Konaklama

3* Otel

Ulaşım

Uçak

Tur Programı

1.GÜN, 05 TEMMUZ ÇARŞAMBA

Sabah saat 11.00 Antalya havalimanı dış hatlar terminalinde buluşuyor ve Sun Express havayolu tarifeli seferi ile Cenevre Uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızın ardından Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra ülkeye giriş yapıyor ve otobüsümüzle buluşup yola çıkıyoruz. Yolda molalar vererek yapacağımız gece yolculuğu ile İspanya sınırlarına giriyoruz. 

2.GÜN, 06 TEMMUZ PERŞEMBE, FİGURES – GIRONA 

Sabah serbest olarak alacağımız kahvaltımızın ardından İspanya’daki ilk gezi noktamız Girona oluyor. Katalonya’nın kuzey şehri olan Girona, Arnavut kaldırımlı sokakları, galeri ve müzeleri, Gotik mimarisi ile sizleri cezbedecektir. Kent merkezinde otobüsümüzden inip yürüyerek kısa bir şehir turu yapıyoruz. Eski şehirde sizlere vereceğimiz serbest zamanda mutfağı ile de ünlü bu kenti keşfedebilirsiniz. Daha sonra bugünkü ikinci ve son durağımız ünlü ressam Salvador Dali’nin doğduğu şehir Figueras oluyor. Kentin belediye başkanının açacağı müze için kendisinden birkaç eser istemesinin ardından ben size bir müze yapayım demesi her şey başlamıştır. Belediye binası ressamın kendi tasarımı ile bir müzeye dönüşmüştür. Sürrealist ressamın eserlerinin çoğu bu müzede sergilenmektedir. Ancak enteresan olan müzenin tasarımıdır. Sanatçı dehasını burada da bizlere yansıtmaktadır. Giriş ücretlerini ödeyip (REHBER DAHİL 25 EURO) Müze rehberimiz eşliğinde yapacağımız gezi esnasında hem eserler hem de müze tasarımı bizleri hayrete düşürecektir. Günün bitiminde konaklama Barcelona’daki otelimizde oluyor.

3.GÜN, 07 TEMMUZ CUMA, BARCELONA 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Barcelona şehir turumuz başlıyor. 1900 yıllarda Mimar Gaudi’nin hakimiyetinde şekillenen şehir ızgara şeklindeki caddeleri ve modern kent yapıları ile günümüzde bir cazibe merkezi olmuştur. İlk olarak Montjuic tepesine çıkıyoruz. Barcelona olimpiyatları için yeniden tasarlanan tepede birçok yapı dikkatimizi çekecektir. Panoramik olarak göreceğimiz eserler arasında Plaza De Espana ilki olacaktır. Tepenin girişinde bulunan bu meydanda günümüzde alışveriş merkezi ancak öncesinde bir boğa güreşi arenası olan Arenas De Barcelona’yı görüyoruz. Yapının dış duvarı korunmuş ancak içi yeniden inşa edilmiştir. Ardından tepeye doğru giderken ikinci göreceğimiz eser Montjuic çeşmesi olacaktır. Tepe üzerinde yol alırken panoramik olarak Küçük İspanya müzesini, olimpiyat stadını görüyoruz. Ardından şehre hâkim bir terasta kısa bir mola veriyoruz. Daha sonra şehre ulaşıyor ve bitmeyen kilise Sagrada Familia’nın önünde otobüsümüzden iniyoruz. Mimar Gaudi’nin eseri olan yapı ölümünün 100. Yılında tamamlanmayı beklemektedir. Etrafında bir tur atıyor ve tüm cepheleri hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Mimarın diğer eserleri Casa Mila ve Casa Battlo dur. Zamanının çok ilerisinde olan bu iki modern binayı panoramik olarak gördükten sonra Katalan meydanında otobüsümüzden iniyoruz. La Rambla caddesinde yapacağımız yürüyüş turunda eski şehir merkezini tanıyor ve ünlü yapıları görüyoruz. Kent pazarı ve Bari Gotic mahallesi bunlardan bazıları olacaktır. Gezimizin bitmesi ile limana ulaşıyor ve sizleri serbest bırakıyoruz. Günün bitimi ile konaklama otelimizde.

4.GÜN, 08 TEMMUZ CUMARTESİ, ZARAGOZA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından İspanya’nın başkentine doğru yola çıkıyoruz. Madrid’e ulaşmadan önce bugünkü gezi noktamız Zaragoza oluyor. Şehre varışımızın ardından rehberimiz eşliğinde kısa gezimizi yapıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında eski şehir meydanı, Bakire Piilar Bazilakası ve eski şehir merkezinde yer alan alışveriş caddesi bulunmaktadır. İçi Goya ve Bayaeu’nun eserleri ile süslü olan bazilikanın yapımı 1754 yılında tamamlanmış. Barok mimari ile tasarlanan bazilikanın içini dileyenler serbest zamanda gezebilirler. Eski şehir merkezini de tanıdıktan sonra serbest kalıyoruz. Dileyen misafirlerimiz öğle yemeklerini Zaragoza’da alabilirler. Ardından yola devam ediyor ve akşam saatlerinde Madrid’deki otelimize ulaşıyoruz. Konaklama otelimizde. 

5.GÜN, 09 TEMMUZ PAZAR, MADRİD 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Madrid şehir turumuzu yapıyoruz. Paseo De Castellana caddesi ilk gezi bölgemiz oluyor. Burada bulunan Bakanlıklar ve Real Madrid takımı tarafından yaptırılan eğik gökdelenler hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Daha sonra Santiago De Barnebau stadı önünde otobüsümüzden iniyor ve kısa bir mola veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz küçük bir ücret ile stadın kafesine girip içeriyi fotoğraflayabilirler. Ardından otobüsümüze tekrar biniyor ve Las Ventas Boğa güreşi arenasına gidiyoruz. 1931 yılında tamamlanan eser dünyanın en büyük boğa güreşi arenasıdır. Önünde bulunan meydanda rehberimizden bilgi aldıktan sonra yeni gezi noktamız ise Atocha tren istasyonu olacaktır. Ana tren garı Madrid’deki iki metro hattının bağlantı noktasıdır aynı zamanda. Otobüsümüzle panoramik olarak devam edeceğimiz gezimizde son olarak 9300’e yakın eseri içinde barındıran Prado müzesini görüyoruz. Dileyen misafirlerimiz serbest zamanlarında giriş ücretini ödeyerek müzeyi keşfedebilirler. Panoramik gezimizin bitmesinin ardından yürüyüş turumuz başlıyor. İlk keşif noktamız Kraliyet Sarayı olacaktır. Hükümet kabullerinin yapıldığı sarayda şu an Kraliyet ailesi yaşamamaktadır. Fotoğraflarımızı aldıktan sonra kısa bir yürüyüş ile tarihi şehir pazarına ulaşıyoruz. İçinde bulunan marketleri tapas barları ile her zaman cazibe noktası olan pazarın içinde kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından yürüyüşe ediyor ve Plaza Mayor’a ulaşıyoruz. Madrid’in en turistik meydanı aslında ilk yapıldığında şehir surlarının dışında idi. Kullanım amacı ise boğa güreşi, pazarlar, turnuvalar ve infazlara ev sahipliği yapması içindi. Ancak günümüzde şehrin tam kalbinde olan meydan kafeleri restoranları ve sokak gösterileri ile sürekli kalabalıktır. Gezimizin final noktası ise Puerda Del Sol, yani Sol meydanı olacaktır. Meydanı avucumuz gibi düşünürsek, kendisine bağlanan alışveriş caddelerini de parmaklarımız gibi düşünebiliriz. Yukarıdan bakıldığında bir eli anımsatan meydan ve caddelerinde sizleri serbest bırakıyoruz. Günün bitiminde konaklama otelimizde konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

6.GÜN, 10 TEMMUZ PAZARTESİ, TOLEDO – CORDOBA 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından İspanya’nın güneyi doğru yolculuğumuz başlıyor. Madrid’e 1 saat mesafede bulunan Toledo şehri ilk gezi noktamız olacaktır. Görülecek yerler arasında Büyük Katedral ve Santa Maria la Blanca Sinagogu bizi bekliyor. Tarihle iç içe yaşayan Toledo sokaklarını gezme ve geleneksel Toledo maden işçiliği ile yapılmış hediyelik eşya dükkânlarında alışveriş imkânı da ayrıca bizi bekleyenler arasında. Toledo işi hediyelik kılıç ve silah fabrikasını da gördükten sonra güneye doğru yola devam ediyor ve Endülüs topraklarına giriş yapıyor ve Cordoba’yı geziyoruz. Romalılar tarafından kurulan kent 8. Yüzyılda Müslümanların hakimiyeti altına girmiştir. Günümüzde başta Cordoba Camisi olmak üzere Müslüman kültürünü yansıtan birçok eser ilk karşılaşmak mümkündür. Eski şehir merkezine yakın bir noktada otobüsümüzden iniyor ve turumuzu yürüyerek yapıyoruz. Şehrin girişinde Guadalquivir nehri üzerine yapılı Roma köprüsü bizi karşılıyor. 1. Yüzyılda inşa edilmiş kemerli köprü 247 metre uzunluğa ve 9 metre genişliğe sahiptir. Ardından dileyen misafirlerimiz ile giriş ücretini ödeyerek (REHBERLİ 17 EURO), köprünün eski şehir kıyısına yapılmış Kurtuba camisini görüyoruz. 786 yılında Endülüs Emevileri tarafından inşa edilen eser döneminin en büyük camisiydi diyebiliriz. Beyaz ve kırmızı mermerler ile Mağrip mimarisi ile inşa edilmiştir. 1293 sütunlu eser Hristiyanların tekrar bölgede hakimiyet elde etmesi ile Katedrale dönüştürülmüştür. Cami gezimizin ardından Arnavut taşlı yolları, renkli ve çiçekli evleri ile eski şehir merkezini keşfetmeye devam ediyoruz. Gezimiz esnasında Yahudi mahallesinde bulunan Sinagog, eski şehir caddesi ve daha birçok tarihi yapıyı görüyoruz. Gezimizin bitmesi ile bu mükemmel eski şehir merkezinde sizleri serbest bırakıyoruz. Günün bitiminde konaklama Cordoba’daki otelimizde oluyor.

7.GÜN, 11 TEMMUZ SALI, SEVİLLA 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Sevilla’ya 3 saatlik bir yolculuk ile ulaşıyoruz. Ve ardından şehir turumuz başlıyor. Sevilla’da Cordoba gibi Guadalquivir nehri üzerine kuruludur. Ancak bu şehri Cordoba’dan ayıran belirgin özelliği denize kıyısı olmadığı halde bir liman kenti olmasıdır. Yine Endülüs hakimiyeti döneminde kente yansıyan Arap Emevi kültürünün izlerini görmek mümkün olacaktır. Şehirde ilk gezi noktamız Plaza De Espana olacaktır. Meydan yakın tarihte 1928’te Kral 8. Alfonzo tarafından açılmıştır. Maria Luisa parkı içerisinde yer alan meydanın yapım amacı tüm Endülüs bölgesinin tarihi ve kültürünü yansıtmasıdır. Meydanın etrafını dolduran Rönesans ve Moro mimarisi ile yapılan binalarda günümüzde devlet kurumları yer almaktadır. Ardından kent merkezine ulaşıyor ve Sevilla katedralini görüyoruz. 1507 de inşa edilen eser o tarih itibarı ile dünyanın en büyük katedrali olma özelliğini Ayasofya’nın elinden almıştır. Günümüzde ise dünyanın 3. Büyük gotik katedralidir. Bir başka özelliği ise Kristof Kolomb’un mezarına da ev sahipliği yapmasıdır. Ardından içinde Alcazar sarayı ve Murillo bahçelerini de barındıran Santa Cruz mahallesini keşfediyoruz. Gezimizin bitmesi ile sizlere serbest zaman veriyoruz. Konaklama Sevilla’daki otelimizde olacaktır. 

8.GÜN, 12 TEMMUZ ÇARŞAMBA, GRANADA 

Sabah kahvaltının ardından yola çıkıyor ve Granada’ya ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile giriş ücretini ödeyerek (REHBER DAHİL 25 EURO) ilk göreceğimiz eser Al Hambra sarayı olacaktır. Arap hanedanlığından önce küçük bir şato olan yapı Kral Muhammed’in buraya taşınması ile saraya dönüştürülmüştür. Daha sonraki yıllarda tahta geçen diğer krallar tarafından genişletilmiş ve yeni yapılar eklenmiştir. Gittikçe büyüyen saray sonraları küçük bir yaşam alanına dönüşmüştür. Bahçesindeki muhteşem botaniği, onlarca odası ve mozaik süslemelerini görerek saray gezimizi tamamlıyoruz. Ardından şehir merkezine ulaşıyor ve otobüsümüzden iniyoruz. Yürüyerek yapacağımız gezimizde Granada Katedrali göreceğimiz eserlerden biri olacaktır. Dış duvarlarındaki süslemeler ile dikkatimizi çeken yapıya ayrıca yapıldığı yüzyılda eğitim alan ve üniversite mezunu olan kişilerin isimleri kazınmaktaydı. Rönesans mimarisinin izlerini taşıyan katedrali gezdikten sonra kent merkezinde sizleri serbest bırakıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra dileyen misafirlerimiz ile minibüs ücretlerini ödemeniz karşılığında bir sonraki keşif noktamız ise Sacremento mahallesi olacaktır. (bir tepe üstüne kurulu bu mahalleye maalesef otobüsümüz ile ulaşma şansımız yoktur.) Sarayın tam karşı tepesine kurulu bu küçük mahallede çingeneler yaşamaktadır. 18 yüzyılda başlayan yerleşim ilk olarak mağaralarda gerçekleşmiştir. Günümüzde ise renkli ve süslü evleri, Flamenco barları ve gece hayatı ile büyüyen mahalle sizleri etkisi altına alacaktır. Konaklama Granada’daki otelimizde.

9.GÜN, 13 TEMMUZ PERŞEMBE, VALENCIA 

Sabah kahvaltının ardından Valencia’ya doğru yola çıkıyoruz, öğle saatlerinde varışımızın ardından şehir turumuzu yapıyoruz. Valencia İspanya’nın nüfus bakımından 3. büyük şehri olmakla birlikte en büyük limanına sahiptir. Eski ve yeniyi buluşturan bu şehirde hem eski yapılar hem de modern binalar bir arada bulunmaktadır. Panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda Belediye Sarayı, Gotik Katedral, Arena, Sanat ve Bilim Müzesi, Tarihi Pazar Mercado Central ve Eski İpek borsası görülecek yer arasındadır. Serbest zamanın ardından Fransa’ya doğru gece yolculuğumuz başlıyor. Molalar vererek yolculuğumuzu sürdürüyoruz. 

10.GÜN, 14 TEMMUZ CUMA, PROVENCE – AVIGNON  

Sabah serbest alacağımız kahvaltının ardından Güney Fransa topraklarına bulunan iki güzel kent bizi bekliyor. Metropol ve turizm kenti olmaktan uzak bu şehirler bizlere gerçek Fransız yaşamı betimleyeceklerdir. Öğle saatlerinde ilk gezi noktamız Avignon kentine varıyoruz. Rhone nehri kenarına kurulu şehir ilk anda surları ile bizi etkisi altına alacaktır. Otobüsten inip yürüyerek yapacağımız turumuzda şehir duvarlarının içini tanıma şansı bulacağız. İlk göreceğimiz eser Papalık sarayı olacaktır. Fransız Kralı 4. Filip’in Vatikan ile yaşadığı olumsuzluklar sonrasında Papalığa Fransız yanlısı 5. Clemens’in seçilmesi ile bu saray inşa edilmiş ve Papalık buraya taşınmıştır. Ancak 50 sene kadar süren bu durum tekrar 1371 yılında sona ermiştir. 15 bin metrekare üzerine inşa edilmiş yapı dünyanın en büyük Gotik sarayıdır. Bir sonraki gezi noktamız ise Avignon Katedrali olacaktır. 1150 yılında Romanesk mimari ile yapılan eser günümüze gelene kadar bir çok tadilata uğramış ve orijinalliğini tamamen olmasa da kaybetmiştir. Şehrin sokaklarında yapacağımız bu gezilerin ardından sizlere serbest zaman veriyoruz. Daha sonra otobüsümüzle buluşuyor ve Lavantaları ile ünlü Provence kentine geçiyoruz. Otobüsümüzden inip yürüyerek yapacağımız şehir turunda sadece lavanta değil aynı zamanda şarapları ile de ünlü olan bu şehirde keyif dolu dakikalar geçiriyoruz. Eski kent merkezinin girişinde bulunan semt pazarı, dar sokaklarındaki rengarenk evleri ile gerçek bir Fransız şehrinde bulunuyoruz. Rehberimiz ile yapacağımız kısa gezinin ardından sizleri serbest bırakıyoruz. Semt pazarından lavanta ile üretilmiş ürünlerden satın alabilir, şehrin dar sokaklarından dolaşıp kafelerin, restoranların tadını çıkarabilirsiniz. Günün bitiminde otobüsümüzle buluşuyoruz. Yola devam ediyor ve Fransa’nın Mullhouse kasabasına ulaşıyoruz. Konaklama otelimizde.

11.GÜN, 15 TEMMUZ CUMARTESİ, COLMAR – STRASBOURG 

Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Son gün Fransa’nın Alman sınırında yer alan iki muhteşem şehrini göreceğiz. İlk durağımız Colmar oluyor. Yarı ahşap evleri, Arnavut kaldırımları, kafe ve dükkanları ile turistlerin yoğun olduğu bölge günün her saati ayrı güzeldir. Meydanda bulunan St. Martin kilisesi göreceğimiz ilk yapı olacaktır. Gotik mimari ile inşa edilen kilisenin tarihi 13. Yüzyıla dayanmaktadır. Eski şehir merkezinde göreceğimiz bir diğer tarihi yapı ise 15. Yüzyılda yapılan ve kentin yönetiminde kullanılan Koifhus evidir. Eski şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanın ardından yola çıkıyor ve 1 saat mesafede bulunan ikinci gezi noktamız Strasbourg’a varıyoruz. Her Fransız kentinin olduğu gibi Strasbourg’da da Meryemanaya atfen yapılmış Notre Dame Katedrali bulunmaktadır. 10. Yüzyılda yapımına başlanılan eser 400 yıla yakın sürede tamamlanmış ve gotik mimarinin en güzel örneklerindendir. Kentin trafiğe kapalı sokaklarında bir sonraki durağımuz katedralin yanında bulunan Gutenberg meydanı ve matbaanın mucidi olan Gutenberg’in heykeli olacaktır. Yine aynı yerde bulunan ortaçağdan kalma yarı ahşap ve bol süslemeli Kammerzell evi de görüş alanımızda olacaktır. Eski şehirde görülmeye değer bir başka meydan ise tarihi ortaçağa kadar dayanan Kleber meydanıdır. Serbest zamanımızın ardından akşam saatlerinde Stuttgart havalimanına ulaşıyor ve Antalya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun sonu.

 

Tur Ücretleri
WORLD CARD PEŞİN 4 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 1245 EURO 1245 EURO
İLAVE YATAK 1245 EURO 1245 EURO
TEK KİŞİLİK ODA 1495 EURO 1495 EURO
03-12 CHD 1145 EURO 1145 EURO

Genel Şartlar

*Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

*Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

*Eğer vize alınan bir tur ise Davincitur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Davincitur'un sorumluluğunda değildir.

*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

*Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Davincitur havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Davincitur hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

*Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecektir.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile tur esnasında değişiklikler yapabilir.

*Otobüsteki oturma yerlerimiz rezervasyon sırasına göre verilir ve rotasyon uygulaması yapılır, her yeni gün önde oturan misafirlerimiz arka koltuklara geçerler

* 3 kişilik oda tercih ettiğinizde, Oteller oda içerisinde 3 ayrı yatak veremeyebilir, bunun yerine bir büyük yatak ve bir küçük yatak veya kanepe olabilir.

İptal Şartları

TURUN MİSAFİR TARAFINDAN İPTALİ DURUMUNDA 3. KİŞİLERE YAPILAN REZERVASYON VE ÖDEMELER İPTAL EDİLİR. MARUZ KALINAN CEZA VE BEDELLER MİSAFİRDEN KESİLDİKTEN SONRA KALAN TUTAR İADE EDİLİR. EĞER MİSAFİR KENDİ YERİNE BİR BAŞKASINI BULUR İSE TÜM HAKLARINI BU KİŞİYE DEVREDEBİLİR, ANCAK BU DURUMDA UÇAK BİLETLERİNDEKİ İSİM DEĞİŞİKLİĞİNDEN DOLAYI MARUZ KALINAN CEZAİ TUTARLAR YİNE MİSAFİR TARAFINDAN ACENTAYA ÖDENİR. TURUN ACENTE TARAFINDAN YETERSİZ KATILIM SEBEBİ İLE İPTALİ DURUMUNDA HİÇBİR CEZAİ ŞART UYGULANMAZ. BUNUN DIŞINDA ÜLKEMİZDE VEYA GİDİLECEK OLAN ÜKELERDE SEYEHATİMİZİ ENGELLEYEN DURUMLAR SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA (DEPREM, AFET VB.) VEYA MİSAFİRİN SEYEHATİNİ ENGELLEYEN RESMİ KURUMLARDAN RAPORLU BİR RAHATSİZLIĞI OLDUĞUNDA VEYA 1. DERECE BİR YAKINININ ÖLÜMÜ DURUMUNDA MÜCBİR SEBEPLE İPTAL SİGORTASI DEVREYE GİRER VE MİSAFİR TUR ÜCRETİNİ SİGORTA ŞİRKETİNDEN TAHSİL EDER. (SİGORTA KAPSAMINI DETAYLI İNCELEMEK İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİNİZDEN POLİÇE ÖRNEĞİNİ İSTEYEBİLİRSİNİZ)

Sigorta

Otobüslü Avrupa turlarımızda ekstra olarak sunduğumuz, diğer tüm turlarımızda siz değerli misafirlerimize tur ücretine dahil mücbir sebeple tur iptal sigortası yapılmaktadır. Poliçe ana başlıklar olarak sağlık, mücbir sebeple iptal, mesleki sorumluluk ve başınıza gelebilecek bazı olumsuz durumları kapsamaktadır. Rezervasyon anında yapılan sigortanızın poliçesini seyahat danışmanınızdan isteyebilirsiniz. Detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda maddeler halinde özetle poliçenin teminat içeriğini görebilirsiniz. Aşağıda okuyacağınız teminatların geçersiz olduğu durumlar da bulunmaktadır. Mesela tura katılacak kişinin geçmişte var olan bir hastalığının nüksetmesi gibi, 1. Derece bir yakının kaybının geçmişten gelen bir rahatsızlık sebebi ile olması gibi veya 65 yaş üstü misafirlerimizin herhangi bir rahatsızlığı sebebi ile tura katılamaması ve buna benzder durumlarda sigorta poliçeniz geçersiz olabilmektedir. Dilerseniz seyahat danışmanınızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

·         Tıbbi tedavi teminatı

·         Tıbbi nedenlerle nakil veya seyahat

·         Tedavi sonrası daimî ikamete dönüş masrafları

·         Öngörülmeyen dönüş nedeni ile seyahat masraflarının karşılanması

·         Tedavi nedeni ile uzayan konaklama masraflarının karşılanması

·         Sigortalının rahatsızlanması durumlarında refakatçi masraflarının karşılanması

·         Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması

·         Bagajın kaybolması, çalınması ya da zarar görmesi durumunda hasarın karşılanması

·         Seyahat sırasında şahsi eşyaların çalınması

·         Mücbir sebeple seyahatin iptali

·         Seyahat acentasının kusurlarından kaynaklanan zararların karşılanması

Gibi konuları içermektedir. Poliçenizde tüm bu maddeler detayları ve kapsamları ile beraber anlatılmıştır. Seyahat danışmanınızdan alıp incelemeyi unutmayınız.

Dahil / Hariç
SUN EXPRESS HAVAYOLU TARİFELİ SEFERİ İLE ANTALYA – CENEVRE DİREK GİDİŞ, STUTTGART - ANTALYA DİREK DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ DAHİLDİR
3* OTELLERDE 8 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA DAHİLDİR
ALAN – OTEL – ALAN, ŞEHİRLER ARASI TRANSFERLERİ DAHİLDİR
MÜCBİR SEBEPLE TUR İPTAL VE SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI DAHİLDİR (20 EURO)
TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ, ŞEHİR TURLARI DAHİLDİR
TÜM EKSTRA TURLAR DAHİLDİR. PROGRAMDA EKSTRA TUR BULUNAMAMAKTADIR.
FİYATLARA HAVALİMANI VERGİSİ, HİZMET BEDELİ DAHİLDİR.
OTELLERE ÖDENEN GÜNLÜK ŞEHİR VERGİLERİ DAHİLDİR.
VİZE ÜCRETİ 160 EURO DAHİL DEĞİLDİR
YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI 150 TL DAHİL DEĞİLDİR, BANKAYA ÖDENECEKTİR
MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL DEĞİLDİR.
ŞÖFÖR VE REHBER BAHŞİŞLERİ DAHİL DEĞİLDİR. (20 EURO)

Yorumlar

İnceleme Yok
Ücret 1245.00 €
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}


Tur VideosuTur RotasıSorunuz mu var?

Ücret
1245.00 €
0 İnceleme