Turistik Tren İle Doğu Ekspresi Turu

5 Yıldız 4 İnceleme
4.8/5
Kullanıcılar %100 oranında memnun

Tarih

12 Aralık 2022

Süre

4 Gece 5 Gün

Konaklama

4* Otel

Ulaşım

Uçak

Tur Programı

1.GÜN 12 ARALIK PAZARTESİ, ANTALYA–VAN UÇUŞ, VAN – DOĞUBEYAZIT 

Antalya havalimanı iç hatlar terminalinde buluşma. Biniş işlemlerinden sonra Sunexpress Havayolları tarifeli seferi ile Van’a uçuş ve varışımızın ardından otobüsümüzle buluşuyor ve meşhur Van kahvaltısı için restoranımıza gidiyoruz. Ardından kısa ve panoramik bir Van turu yapıyor ve Van gezimizde son olarak el işçiliği ile meşhur bir gümüş atölyesini ziyaret ediyoruz. Gümüşçüde bulunan Van kedisi evini ziyaret etmeyi unutmayın. Daha sonra yola devam ediyor ve kışın donmuş görüntüsü ile herkesi kendine hayran bırakan Muradiye şelalesinde fotoğraf molası veriyoruz. Ermenistan sınırı boyunca yola devam ederek Ağrı dağini da görüp Doğubeyazıt’a varıyoruz ve İshakpaşa sarayı turumuzu yapıyoruz. Doğubeyazıt ilçesinin 5 km doğusunda, bir dağın yamacındaki tepe üzerine kurulu saray Osmanlı İmparatorluğunun Lale devrindeki son büyük anıt yapısıdır. 18. Yüzyıl Osmanlı mimarisinin en belirgin ve seçkin örneklerinden olduğu kadar sanat tarihi yönünden de değeri büyüktür. Sarayın harem dairesi Takkapı kitabesine göre yapılış tarihi Hicri 1199, Miladi 1784 tür. Sarayı gezdikten sonra yola devam ediyor ve konaklama için Iğdır’a ulaşıyoruz. Akşam yemeği alternatifleri için rehberimize danışabilirsiniz. 

2.GÜN 13 ARALIK SALI, KARS – SARIKAMIŞ 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi ve Sarıçam ormanını gezdikten sonra Kars' a ulaşıyor ve ekstra olarak öğle yemeği için dileyen misafirlerimiz ile yerel lezzetleri tadacağımız Hanı Hanedan Restorana gidiyoruz. Daha sonra şehir turunda Kars Kalesi, On iki Havari Kilisesi, Taş Köprü’yü ziyaret edeceğiz. Rus dönemi taş yapılarından olan Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Binası’nı, bugünkü Fethiye camii ve Namık Kemal Evini gördükten konaklama otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimizi ücretli olarak Aşıklar gecesine götürüyoruz. Kars’ın meşhur kaz etini tatma imkânı buluyoruz. Halk ozanlarının türküleri eşliğinde Kars folklor grubunu izliyor ardından konaklama otelimizde

3.GÜN 14 ARALIK ÇARŞAMBA, ANİ ÖRENYERİ – ÇILDIR 

Sabah erken saatlerde yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Ani Örenyerine hareket ediyoruz. Ermenistan’la aramızdakini sınır çizgisinin bir kısmını oluşturan Arpaçay kenarındaki Ani’de Selçuklu Sarayı, Gagik Kilisesi, Abughamrentz Kilisesi, Menücehr Camii, Katedral, Resimli Kilise göreceğimiz yerler arasında. Ani gezimizin ardından Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Sonra buz tutmuş olan gölde hava şartları müsait olursa, arzu eden misafirlerimizle göl üzerinde kızakla kısa bir tur yapıyoruz. Serbest zamanın ardından Kars’a dönüyor ve peynir ve bal alışverişimizden sonra Akşam yemeği için ekstra olarak rehberimiz eşliğinde Kars Ocakbaşı restorana gidiyoruz. Yemeğimizin ardından Kars tren garına ulaşıyor ve Turistik tren ile Kars’a veda edip harika bir yolculuğa başlıyoruz. 

4.GÜN 15 ARALIK PERŞEMBE, TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE YOLCULUK

Sabah kompartımanda veya trenimizin yemekli vagonunda alacağımız kahvaltının ardından (Trende yemekli vagonda alacağımız tüm yiyecek ve içecekler ekstradır. Tren yolculuğuna başlamadan önce alışveriş için zamanımız olacaktır) yolculuğumuz devam ediyor. İliç, Divriği ve Sivas’ta verilecek 3 saatlik molalarda TCDD’nin yetki verdiği yerel işletmeler tarafından düzenlenecek ekstra gezilere katılabilirsiniz. Akşam devam eden yolculuğumuz ile geceye tekrar Turistik Doğu Ekspresinde giriyoruz.  

5.GÜN 16 ARALIK CUMA, ANKARA – DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Sabah saatlerinde Ankara’ya ulaşıyoruz. Bizi bekleyen tur otobüsümüzle buluşuyor ve Ankara gezimizi yapıyoruz. Anıtkabir ile başlayan gezimiz Anadolu Medeniyetleri müzesi ile devam ediyor. Öğle yemeği için vereceğimiz molanın ardından sizleri Kızılay meydanında serbest bırakıyoruz. Öğleden sonra Ankara Havalimanına ulaşıyor ve Pegasus havayolu tarifeli seferi ile Antalya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun sonu.  

 

Tur Ücretleri
BONUS,WORLD CARD PEŞİN 4 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 8745 TL 8745 TL
İLAVE YATAK 8745 TL 8745 TL
TEK KİŞİLİK ODA 9245 TL 9245 TL
07-12 CHD 8245TL 8245 TL
02-06 CHD 7745 TL 7745 TL
Genel Şartlar

*Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

*Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

*Eğer vize alınan bir tur ise Davincitur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Davincitur'un sorumluluğunda değildir.

*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

*Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Davincitur havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Davincitur hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

*Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 14 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecektir.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile tur esnasında değişiklikler yapabilir.

*Otobüsteki oturma yerlerimiz rezervasyon sırasına göre verilir ve rotasyon uygulaması yapılır, her yeni gün önde oturan misafirlerimiz arka koltuklara geçerler

* 3 kişilik oda tercih ettiğinizde, Oteller oda içerisinde 3 ayrı yatak veremeyebilir, bunun yerine bir büyük yatak ve bir küçük yatak veya kanepe olabilir

İptal Şartları

TURUN MİSAFİR TARAFINDAN İPTALİ DURUMUNDA 3. KİŞİLERE YAPILAN REZERVASYON VE ÖDEMELER İPTAL EDİLİR. MARUZ KALINAN CEZA VE BEDELLER MİSAFİRDEN KESİLDİKTEN SONRA KALAN TUTAR İADE EDİLİR. EĞER MİSAFİR KENDİ YERİNE BİR BAŞKASINI BULUR İSE TÜM HAKLARINI BU KİŞİYE DEVREDEBİLİR, ANCAK BU DURUMDA UÇAK BİLETLERİNDEKİ İSİM DEĞİŞİKLİĞİNDEN DOLAYI MARUZ KALINAN CEZAİ TUTARLAR YİNE MİSAFİR TARAFINDAN ACENTAYA ÖDENİR. TURUN ACENTE TARAFINDAN YETERSİZ KATILIM SEBEBİ İLE İPTALİ DURUMUNDA HİÇBİR CEZAİ ŞART UYGULANMAZ. BUNUN DIŞINDA ÜLKEMİZDE VEYA GİDİLECEK OLAN ÜKELERDE SEYEHATİMİZİ ENGELLEYEN DURUMLAR SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA (DEPREM, AFET VB.) VEYA MİSAFİRİN SEYEHATİNİ ENGELLEYEN RESMİ KURUMLARDAN RAPORLU BİR RAHATSİZLIĞI OLDUĞUNDA VEYA 1. DERECE BİR YAKINININ ÖLÜMÜ DURUMUNDA MÜCBİR SEBEPLE İPTAL SİGORTASI DEVREYE GİRER VE MİSAFİR TUR ÜCRETİNİ SİGORTA ŞİRKETİNDEN TAHSİL EDER. ANCAK SİGORTA POLİÇESİNİN KAPSAM DIŞI BIRAKTIĞI DURUMLARDA BULUNMAKTADIR. (SİGORTA KAPSAMINI DETAYLI İNCELEMEK İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİNİZDEN POLİÇE ÖRNEĞİNİ İSTEYEBİLİRSİNİZ. CORONA SİGORTA KAPSAMINDA DEĞİLDİR)

Sigorta

Otobüslü Avrupa turlarımızda ekstra olarak sunduğumuz, diğer tüm turlarımızda siz değerli misafirlerimize tur ücretine dahil mücbir sebeple tur iptal sigortası yapılmaktadır. Poliçe ana başlıklar olarak sağlık, mücbir sebeple iptal, mesleki sorumluluk ve başınıza gelebilecek bazı olumsuz durumları kapsamaktadır. Rezervasyon anında yapılan sigortanızın poliçesini seyahat danışmanınızdan isteyebilirsiniz. Detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda maddeler halinde özetle poliçenin teminat içeriğini görebilirsiniz. Aşağıda okuyacağınız teminatların geçersiz olduğu durumlar da bulunmaktadır. Mesela tura katılacak kişinin geçmişte var olan bir hastalığının nüksetmesi gibi, 1. Derece bir yakının kaybının geçmişten gelen bir rahatsızlık sebebi ile olması gibi veya 65 yaş üstü misafirlerimizin herhangi bir rahatsızlığı sebebi ile tura katılamaması ve buna benzder durumlarda sigorta poliçeniz geçersiz olabilmektedir. Dilerseniz seyahat danışmanınızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

·         Tıbbi tedavi teminatı

·         Tıbbi nedenlerle nakil veya seyahat

·         Tedavi sonrası daimî ikamete dönüş masrafları

·         Öngörülmeyen dönüş nedeni ile seyahat masraflarının karşılanması

·         Tedavi nedeni ile uzayan konaklama masraflarının karşılanması

·         Sigortalının rahatsızlanması durumlarında refakatçi masraflarının karşılanması

·         Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması

·         Bagajın kaybolması, çalınması ya da zarar görmesi durumunda hasarın karşılanması

·         Seyahat sırasında şahsi eşyaların çalınması

·         Mücbir sebeple seyahatin iptali

·         Seyahat acentasının kusurlarından kaynaklanan zararların karşılanması

Gibi konuları içermektedir. Poliçenizde tüm bu maddeler detayları ve kapsamları ile beraber anlatılmıştır. Seyahat danışmanınızdan alıp incelemeyi unutmayınız.

Dahil / Hariç
SUN EXPRESS HAVAYOLU TARİFELİ SEFERİ İLE DİREK ANTALYA – VAN GİDİŞ, PEGASUS HAVAYOLU İLE ANKARA – ANTALYA DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ DAHİLDİR.
4* OTELLERDE 2 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA DAHİLDİR. (IĞDIR ROYAL STAR, KARS GRAND ANİ HOTEL)
LÜKS OTOBÜSLER İLE ULAŞIM, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİLDİR.
KARS – ANKARA ARASI TURİSTİK TREN İLE YATAKLI VAGONDA YOLCULUK DAHİLDİR.
ÇILDIR GÖLÜ ÜZERİNDE KIZAK TURU DAHİLDİR (120 TL)
1. GÜN SABAH VAN KAHVALTISI DAHİLDİR. (120 TL)
OTOBÜS İÇİ SICAK SOĞUK İKRAMLAR DAHİLDİR.
PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ DAHİLDİR.
MÜCBİR SEBEPLE TUR İPTAL SİGORTASI DAHİLDİR.
MÜZEKART SAHİBİ OLMAYANLAR İÇİN GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL DEĞİLDİR.
TÜM ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL DEĞİLDİR
ŞÖFÖRLER VE REHBER BAHŞİŞLERİ DAHİL DEĞİLDİR. (KİŞİ BAŞI 60 TL)
TREN YOLCULUĞUNDAKİ TÜM KİŞİSEL HARCAMALAR DAHİL DEĞİLDİR.

Yorumlar

Jana Jağ

Jana Jağ

01/11/2022 15:27
Çok güzel anılarla ayrılıyoruz bu turdan; aksaklık sıkıntı yasanmadan.. öncelikle rehberimiz Aykut beye ve ,@davincitur a teşekkürlerimi arz ederim.
Fatma Kaplan

Fatma Kaplan

01/11/2022 15:26
Güzel bir tur oldu teşekkür ederiz. Yenilerinde görüşmek üzere..
Uğur Yetgin

Uğur Yetgin

01/11/2022 15:26
Sizinle ilk tur deneyimimizdi herşey çok guzel ve doyurucuydu. Güzel bir organizasyon yapmışsınız ellerinize sağlık. Bunun yanında güzel anlatım ve refakatinden dolayı rehberimiz Aykut beye teşekkür ediyoruz. Yeni turlarda buluşmak dileğimizle. @davincitur
Şerife Ağaçdelen Zorlu

Şerife Ağaçdelen Zorlu

01/11/2022 15:25
Çok güzel çok keyifli bir turdu, ilgi ve alakası için tur sahibi Cemil Bey ve güler yüzü, güzel anlatımları ve her birimize ayrı ayrı gösterdiği yakın ilgi ve alakasından dolayı rehberimiz Aykut Bey'e çok teşekkürler. Yeni turlarda tekrar birlikte olmak dileğiyle.
Gösterilen 1 - 4 4plam toplam
Ücret 8745.00 ₺
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}


Tur VideosuTur RotasıSorunuz mu var?

Ücret
8745.00 ₺
4 İnceleme