Yılbaşı (GALALI) Doğu Ekspresi Turu

5 Yıldız 3 İnceleme
5.0/5
Kullanıcılar %100 oranında memnun

Tarih

29 Aralık 2022

Süre

3 Gece 4 Gün

Konaklama

4* Otel

Ulaşım

Uçak

Tur Programı

1.GÜN 29 ARALIK PERŞEMBE, ANTALYA–VAN UÇUŞ, VAN – DOĞUBEYAZIT 

Antalya havalimanı iç hatlar terminalinde buluşma. Biniş işlemlerinden sonra Sunexpress Havayolları tarifeli seferi ile Van’a uçuş ve varışımızın ardından otobüsümüzle buluşuyor ve meşhur Van kahvaltısı için restoranımıza gidiyoruz. Ardından kısa ve panoramik bir Van turu yapıyor ve Van gezimizde son olarak el işçiliği ile meşhur bir gümüş atölyesini ziyaret ediyoruz. Gümüşçüde bulunan küçük Van kedisi evini ziyaret etmeyi unutmayın. Daha sonra yola devam ediyor ve kışın donmuş görüntüsü ile herkesi kendine hayran bırakan Muradiye şelalesinde fotoğraf molası veriyoruz. Ermenistan sınırı boyunca yola devam ederek Ağrı dağini da görüp Doğubeyazıt’a varıyoruz ve İshakpaşa sarayı turumuzu yapıyoruz. Doğubayazıt İlçesi'nin 5 km. doğusunda, bir dağın yamacındaki tepe üzerine kurulan Saray, Osmanlı İmparatorluğu'nun Lale Devrindeki son büyük anıt yapısıdır. 18. yy. Osmanlı mimarisinin en belirgin ve seçkin örneklerinden olduğu kadar, sanat tarihi yönünden de değeri büyüktür. Sarayın Harem Dairesi Takkapı kitabesine göre yapılış tarihi Hicri 1199, Miladî 1784'tür. Sarayı gezdikten sonra konaklama Iğdır’daki otelimizde. Akşam yemeği alternatifleri için rehberimize danışabilirsiniz. 

2.GÜN 30 ARALIK CUMA, KARS – SARIKAMIŞ 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret edip Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi ve Sarıçam ormanını gezip Kars'a ulaşıyoruz ve ekstra olarak öğle yemeği için dileyen misafirlerimiz ile yerel lezzetleri tadacağımız Hanı Hanedan Restorana gidiyoruz. Daha sonra şehir turunda Kars Kalesi, On iki Havari Kilisesi, Taş Köprü’yü ziyaret ediyoruz. Rus dönemi taş yapılarından olan Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Binası’nı, bugünkü Fethiye camii ve Namık Kemal Evini gördükten sonra konaklama otelimizde. Akşam yemeği için ekstra olarak rehberimizin organize edeceği etkinliğe katılabilirsiniz.

3.GÜN 31 ARALIK CUMARTESİ, ANİ ÖRENYERİ – ÇILDIR – YILBAŞI GALASI 

Sabah erken saatlerde yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Ani Örenyerine hareket ediyoruz. Ermenistan’la aramızdakini sınır çizgisinin bir kısmını oluşturan Arpaçay kenarındaki Ani’de Selçuklu Sarayı, Gagik Kilisesi, Abughamrentz Kilisesi, Menücehr Camii, Katedral, Resimli Kilise göreceğimiz yerler arasında. Ani gezimizin ardından Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Varışımızın ardından buz tutmuş olan gölde hava şartları müsait olursa, arzu eden misafirlerimizle göl üzerinde atlı kızakla gezi yapıyoruz. Öğle yemeğimizi göl kenarında bulunan Atalay restoranda ekstra olarak alıyoruz. Gölden çıkan sarıbalığı denemenizi tavsiye ederiz. Serbest zamanın ardından Kars’a dönüyor ve peynir ve bal alışverişimizden sonra otelimize dönüyoruz. Akşam programa dahil yılbaşı galamız için Puşkin restorana gidiyoruz. Menümüzde çorba, salata, 5 çeşit meze, ana yemek olarak kemikli kaz eti ve pilav, soft içecek, tatlı ve çay sunulacak ayrıca dış mekanda ateş başında sucuk ekmek ile 1 kadeh meyveli sıcak şarap ikram edilecektir. Canlı müzik ve Kafkas dansları gösterisi ile yeni yıla harika bir giriş yapacağız. Yeni yıl pastası da gecenin finalinde ikram edilecektir. 

4.GÜN 01 OCAK PAZAR, DOĞU EKSPRESİ İLE YOLCULUK

Sabah erken kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve aracımız ile Kars Garına hareket ediyoruz. Doğu Ekspresi ile Erzurum’a kadar eşsiz manzalar ile seyir keyfine varacağımız turumuzda öncelikle Kars Çayını paralel hareket ile Sarıkamış üzerinden devam edeceğiz.  Erzurum’da trenden ayrılıp tekrar tur otobüsümüzle buluşuyoruz. Yerel bir restoranda ekstra olarak alacağımız çağ kebabı yemeğinin ardından Erzurum şehir turumuz başlıyor. Anadolu Selçuklu dönemine ait Ulu Camii, Osmanlı Eseri Lala Paşa Camisi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medresesini geziyor, Erzurum Kalesi ve Saat Kulesini panoramik olarak izledikten sonra, Türk – İslam Eserler Müzesi Yakutiye Medresesi, Taşhan Oltu Taşı Atölyeleri görüyoruz. Erzurum Kongresi’nin yapıldığı Kongre Merkezi gezisi ile Erzurum şehir turumuzu tamamlıyoruz. Daha sonra havalimanına ulaşıyor ve programda görünen saatte Antalya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

 

Tur Ücretleri
BONUS,WORLD CARD PEŞİN 4 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 7995 TL 7995 TL
İLAVE YATAK 7495 TL 7495 TL
TEK KİŞİLİK ODA 8995 TL 8995 TL
07-12 CHD 6995 TL 6995 TL
02-06 CHD 6995 TL 6995 TL
Genel Şartlar

*Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

*Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

*Eğer vize alınan bir tur ise Davincitur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Davincitur'un sorumluluğunda değildir.

*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

*Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Davincitur havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Davincitur hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

*Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 14 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecektir.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile tur esnasında değişiklikler yapabilir.

*Otobüsteki oturma yerlerimiz rezervasyon sırasına göre verilir ve rotasyon uygulaması yapılır, her yeni gün önde oturan misafirlerimiz arka koltuklara geçerler

* 3 kişilik oda tercih ettiğinizde, Oteller oda içerisinde 3 ayrı yatak veremeyebilir, bunun yerine bir büyük yatak ve bir küçük yatak veya kanepe olabilir

İptal Şartları

TURUN MİSAFİR TARAFINDAN İPTALİ DURUMUNDA 3. KİŞİLERE YAPILAN REZERVASYON VE ÖDEMELER İPTAL EDİLİR. MARUZ KALINAN CEZA VE BEDELLER MİSAFİRDEN KESİLDİKTEN SONRA KALAN TUTAR İADE EDİLİR. EĞER MİSAFİR KENDİ YERİNE BİR BAŞKASINI BULUR İSE TÜM HAKLARINI BU KİŞİYE DEVREDEBİLİR, ANCAK BU DURUMDA UÇAK BİLETLERİNDEKİ İSİM DEĞİŞİKLİĞİNDEN DOLAYI MARUZ KALINAN CEZAİ TUTARLAR YİNE MİSAFİR TARAFINDAN ACENTAYA ÖDENİR. TURUN ACENTE TARAFINDAN YETERSİZ KATILIM SEBEBİ İLE İPTALİ DURUMUNDA HİÇBİR CEZAİ ŞART UYGULANMAZ. BUNUN DIŞINDA ÜLKEMİZDE VEYA GİDİLECEK OLAN ÜKELERDE SEYEHATİMİZİ ENGELLEYEN DURUMLAR SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA (DEPREM, AFET VB.) VEYA MİSAFİRİN SEYEHATİNİ ENGELLEYEN RESMİ KURUMLARDAN RAPORLU BİR RAHATSİZLIĞI OLDUĞUNDA VEYA 1. DERECE BİR YAKINININ ÖLÜMÜ DURUMUNDA MÜCBİR SEBEPLE İPTAL SİGORTASI DEVREYE GİRER VE MİSAFİR TUR ÜCRETİNİ SİGORTA ŞİRKETİNDEN TAHSİL EDER. ANCAK SİGORTA POLİÇESİNİN KAPSAM DIŞI BIRAKTIĞI DURUMLARDA BULUNMAKTADIR. (SİGORTA KAPSAMINI DETAYLI İNCELEMEK İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİNİZDEN POLİÇE ÖRNEĞİNİ İSTEYEBİLİRSİNİZ. CORONA SİGORTA KAPSAMINDA DEĞİLDİR)

Sigorta

Otobüslü Avrupa turlarımızda ekstra olarak sunduğumuz, diğer tüm turlarımızda siz değerli misafirlerimize tur ücretine dahil mücbir sebeple tur iptal sigortası yapılmaktadır. Poliçe ana başlıklar olarak sağlık, mücbir sebeple iptal, mesleki sorumluluk ve başınıza gelebilecek bazı olumsuz durumları kapsamaktadır. Rezervasyon anında yapılan sigortanızın poliçesini seyahat danışmanınızdan isteyebilirsiniz. Detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda maddeler halinde özetle poliçenin teminat içeriğini görebilirsiniz. Aşağıda okuyacağınız teminatların geçersiz olduğu durumlar da bulunmaktadır. Mesela tura katılacak kişinin geçmişte var olan bir hastalığının nüksetmesi gibi, 1. Derece bir yakının kaybının geçmişten gelen bir rahatsızlık sebebi ile olması gibi veya 65 yaş üstü misafirlerimizin herhangi bir rahatsızlığı sebebi ile tura katılamaması ve buna benzder durumlarda sigorta poliçeniz geçersiz olabilmektedir. Dilerseniz seyahat danışmanınızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

·         Tıbbi tedavi teminatı

·         Tıbbi nedenlerle nakil veya seyahat

·         Tedavi sonrası daimî ikamete dönüş masrafları

·         Öngörülmeyen dönüş nedeni ile seyahat masraflarının karşılanması

·         Tedavi nedeni ile uzayan konaklama masraflarının karşılanması

·         Sigortalının rahatsızlanması durumlarında refakatçi masraflarının karşılanması

·         Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması

·         Bagajın kaybolması, çalınması ya da zarar görmesi durumunda hasarın karşılanması

·         Seyahat sırasında şahsi eşyaların çalınması

·         Mücbir sebeple seyahatin iptali

·         Seyahat acentasının kusurlarından kaynaklanan zararların karşılanması

Gibi konuları içermektedir. Poliçenizde tüm bu maddeler detayları ve kapsamları ile beraber anlatılmıştır. Seyahat danışmanınızdan alıp incelemeyi unutmayınız.

Dahil / Hariç
SUN EXPRESS HAVAYOLU TARİFELİ SEFERİ İLE DİREK ANTALYA – VAN GİDİŞ, ANADOLUJET HAVAYOLU İLE ERZURUM – ANTALYA DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ DAHİLDİR.
4* OTELLERDE 3 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA DAHİLDİR. (IĞDIR ROYAL STAR, KARS GRAND ANİ HOTEL)
LÜKS OTOBÜSLER İLE ULAŞIM, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİLDİR.
KARS - ERZURUM ARASI DOĞU EKPRESİ TREN BİLETİ DAHİLDİR. (PULMAN)
ÇILDIR GÖLÜ ÜZERİNDE KIZAK TURU DAHİLDİR (120 TL)
1. GÜN SABAH VAN KAHVALTISI DAHİLDİR. (120 TL)
OTOBÜS İÇİ SICAK SOĞUK İKRAMLAR DAHİLDİR.
PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ DAHİLDİR.
MÜCBİR SEBEPLE TUR İPTAL SİGORTASI DAHİLDİR.
KARS PUŞKİN RESTORANDA YILBAŞI GALASI DAHİLDİR. (MENÜ PROGRAMDA YER ALMAKTADIR)
MÜZEKART SAHİBİ OLMAYANLAR İÇİN GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL DEĞİLDİR.
TÜM ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL DEĞİLDİR (YILBAŞI GALASI HARİÇ)
ŞÖFÖRLER VE REHBER BAHŞİŞLERİ DAHİL DEĞİLDİR. (KİŞİ BAŞI 60 TL)
TREN YOLCULUĞUNDAKİ TÜM KİŞİSEL HARCAMALAR DAHİL DEĞİLDİR.

Yorumlar

Macit Kahya

Macit Kahya

01/11/2022 15:21
Herşey çok güzeldi özellikle Rehberimiz Oğuz Bey çok yardımcı oldu teşekkür ederim
Natura Amantes

Natura Amantes

01/11/2022 15:20
Fiyat performansı oldukça iyi bir seyahatti. özellikle Oğuz beyin kaliteli rehberliği ve iletişimiyle daha da keyifli geçti.
Melahat Öztürk

Melahat Öztürk

01/11/2022 15:20
Rehberimizin sunumlariyla buyulendik. Yurdumuzun görülmeye değer gerek antik gerekse tarihsel kalıntılarını hem görmüş hemde bilgileis olduk. Organizasyon muhteşemdi. Davinci Tür a sonsuz tesekurler. En büyük tür Davinci Tür.Ben de bu turun bir ferdiğim artık. Hepinizi sevgiyle kucaklıyor esenlikler diliyorum
Gösterilen 1 - 3 3plam toplam
Ücret 7995.00 ₺
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}


Tur VideosuTur RotasıSorunuz mu var?

Ücret
7995.00 ₺
3 İnceleme