En Dolu Küba Turu

Oylanmamış 0 İnceleme
0/5
Kullanıcılar %0 oranında memnun

Tarih

23 Ocak 2024

Süre

9 gece 8 gün

Konaklama

4-5* Otel

Ulaşım

Uçak

Tur Programı

24 OCAK ÇARŞAMBA İSTANBUL – HAVANA UÇUŞ, HAVANA

23 OCAK SALI AKŞAMI Antalya havalimanı iç hatlar terminalinde saat 19.30’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından İstanbul uçuşumuz başlıyor. İstanbul havalimanına inince Havana uçuşumuza geçiyoruz. Keyifli bir uçuşun ardından 24 ocak sabah saatlerinde Küba’ya varmış oluyoruz ve pasaport işlemlerimiz sonrası hiç zaman kaybetmeden Küba’nın başkenti ve en güzel şehirlerinden birisi olan Havana’yı gezmeye başlıyoruz. Şehir turumuzda ilk olarak sahil bölgesini yani Malecon görerek başlıyoruz. Sonrasında ise Paseo del Prado’dan geçerek Capitol Meydanına varıyoruz. Panoramik şehir turumuzda göreceğimiz diğer yerler ise, günümüzde Devrim Müzesi olarak ziyaret edilen Eski Başkanlık sarayı, Granma Müzesi ve Anıtı, Plaza Armas, Şehir Müzesi, Devrim Meydanı ve Havana Üniversitesi kampüsü olacak. Şehir turumuz sırasında vereceğimiz fotoğraf molalarında birbirinden güzel kareler yakalayacağız. Ayrıca Küba dediğimiz zaman ilk akla gelenlerden olan Puro ve Rom çeşitlerini de göreceğimiz bir mekâna uğrayacağız. Panoramik turumuzun ardından programımıza dahil olan öğle yemeğimizi almak için restoranımızda mola veriyoruz. Yemek molası sonrasında ise konaklayacağımız otelimize ulaşıyor ve günün yorgunluğunu atıp dinlenmek için odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz Esquine D’Fraile restoranda oluyor. 

25 OCAK PERŞEMBE, KLASİK ARABALAR – AKŞAM TROPICANO SHOW

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından çok eğleneceğimiz bir deneyim için rehberimizin belirlediği saatte otelimizin lobisinde buluşuyoruz. Bugünkü gezimiz otobüsle olmayacak, çünkü Küba dediğimizde hemen gözümüzün önünde canlanan ve adeta Küba’nın sembolü olmuş 1950’li yıllardan kalan birbirinden güzel Klasik Amerikan arabaları otelimizin kapısında bizleri bekliyor olacak. Rengarenk Klasik Amerikan arabalarıyla Malecon’da ve şehir sokaklarında yapacağımız yolculuk sonrasında şoförlerimiz bizleri Küba tarihinde çok önemli bir yeri olan devrim ile ilgili pek çok eşyayı bir arada görebileceğimiz Devrim Müzesi’ne götürecek. Müze gezimizin ardından öğle yemeğimizi alacağız ve yemek sonrasında Küba devriminin en önemli ismi diyebileceğimiz, dünyaca ünlü Che Guvera’nın müze evini ziyaret edeceğiz. Buradan güzel Havana manzarasını da izleyerek fotoğraflarımızı çektikten sonra akşam yemeğimiz için hazırlanmak üzere otelimize dönüyoruz. Gününün sonunda Dünyanın en etkileyici şovlarından birisi olan, devrimin gerçekleştiği gece dahi düzenlenmiş olduğu için dünyanın en uzun süre kesintisiz süre gelen şovlarından biri olması ile tanınan Tropicana Show’a katılıyor ve akşam yemeği eşliğinde bu muhteşem Şovu izliyoruz. Şov sonrası konaklama otelimizde.

26 OCAK CUMA, PINAR DEL RIO

Sabah kahvaltımızın ardından Havana şehrinden biraz uzaklaşarak Pınar Del Rio bölgesine doğru yola çıkacağız. Bugünkü gezimizde meşhur Küba purolarının yapımında kullanılan tütünlerin ekildiği tarlaların arasından geçerek Küba’nın şehirden uzak kırsal kısmını göreceğiz. Güzel doğası ile Dünya Koruma Mirası Listesine alınmış olan Vinales Vadisi ve burada bulunan  120 metre yükseklik, 180 metre genişliği ile dünyanın en büyük duvar resmi olan Mural de La Prehistoria isimli evrim teorisini anlatan sanat eserini göreceğiz.  Programa dahil olan öğle yemeğimizi de yedikten sonra bir puro fabrikası ziyaret edecek ve meşhur Küba purolarının yapım evrelerine canlı canlı şahit olacağız. Akşam saatlerinde biten gezimizin ardından otelimize dönerek odalarımıza yerleşiyoruz. Yemeğimizi Yarini restoranda alıyoruz. 

27 OCAK CUMARTESİ, MATANZAS – CIENFUEGOS

Otelde alınan kahvaltının ardından Havana’dan ve otelimizden ayrılıyoruz. Matanzas Bölgesine doğru çeviriyoruz rotamızı. Otobüsümüzde dinleyeceğimiz Küba müzikleri ve rehberimizin anlatımları ile Şeker kamışı tarlalarının arasında keyifli bir yolculuğun ardından Fiesta Campesina Çiftliğine varıyoruz. Burada alacağımız programa dahil öğle yemeğinin ardından yolculuğumuza devam ediyor ve Cienfuegos’a varıyoruz. Thomas Terry tiyatrosu ve harika manzarası ile De Vale Sarayı Cienfuegos’da ziyaret edeceğimiz noktalar arasında olacak. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra ise kısa bir yolculukla zamanın durduğu şehir olarak nitelendirebileceğimiz Trinidad’a varıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Trinidad şehrini keşfetmeye başlıyoruz. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı olan Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Gezimizin ardından otelimizde yerleşme ve konaklama. Akşam yemeği her şey dahil otelimizde

28 OCAK PAZAR, SANTA CLARA – VARADERO 

Sabah kahvaltımızın ardından yola çıkıyor ve Che’yi efsaneleştiren kent Santa Clara’ya doğru yola çıkıyoruz. Bugün öğle yemeğimiz ise Torre Manaza Isnaga’da Küba şovları eşliğinde gerçekleşecek. Öğle yemeğimizin ardından yola devam edeceğiz. Otobüsümüz ile keyifli bir yolculuk sonrasında 1689 yılında kurulmuş ve Kuba Devriminde önemli bir yeri olan şehre varışımız sonrasında Silahlı Tren Müzesi ve Ernesto Che Guvera Anıtı ve mezarı ziyaret noktalarımız olacak. Gezilerimizin ardından Santa Clara’ya veda ediyor ve konaklayacağımız şehir olan Varadero’ya doğru çeviriyoruz rotamızı. Kısa bir yolculuk sonrasında Varedero’ya varıyoruz ve Her şey dahil konsept ile konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.

29 OCAK PAZARTESİ, VARADERO

Bugün Küba’da yorgunluk atacağımız ve muhteşem Varadero sahillerinin keyfini çıkartacağımız bir gün. Tam gün Denize sıfır her şey dahil otelimizde serbest zamanın tadını çıkartıyor ve yorgunluk atıyoruz. Gün içerisinde sunulacak alternatif aktiviteler ve tur seçenekleri için rehberimizden bilgi alabilirsiniz.

30 OCAK SALI, HAVANA – HEMINGWAY TURU

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Çanlar kimin için çalıyor kitabının yazarı olan ve bu kitabın geliri ile Hayran olduğu Küba’dan bir ev satın alarak burada yaşayan Ernest Hemingway’ın yaşamış olduğu köye gidiyoruz ve müzeye dönüştürülen evini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından ünlü yazarın izinden gidiyor ve bu şirin balıkçı köyünde hatıralar bıraktığı, yaşadığı dönemde ziyaret ettiği yerleri görüyoruz. Ernest Hemingway’i andıktan sonra ise Hava’ya varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir hazırlık molasının ardından otelimizden tekrar ayrılıyoruz. Küba’dan çıkıp Küba müziğini bütün dünyaya tanıtmış olan ve günümüze kadar değişerek gelen grup üyelerinin uzun yıllarca isminin yaşamasını sağladığı Bueno Vista Social Club’ un kulaklarımızı şenlendirecek tınıları eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası otelimize dönerek dinlenmek üzere odalarımıza geçeceğiz. Konaklama otelimizde.

31 OCAK ÇARŞAMBA, DÖNÜŞ

Sabah erken saatte otelimizden ayrılarak Havalimanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Küba’ya veda ediyor ve uçuşumuzun ardından İstanbul aktarması ile Antalya’ya dönüyoruz. 01 ŞUBAT PERŞEMBE günü akşam saatlerinde Antalya’ya varışımız ile turumuz son buluyor. 

 

Tur Ücretleri
KİŞİ BAŞI 2995 EURO
İLAVE YATAK 2995 EURO
TEK KİŞİLİK ODA 3395 EURO

ÖDEMELER TUR TARİHİNE 1 AYDAN AZ SÜRE OLMASI DURUMUNDA HAVALE VEYA KREDİ KARTINA TEK ÇEKİM ŞEKLİNDE YAPILIR, TUR TARİHİNE 1 AYDAN DAHA UZUN SÜRE VAR İSE ÖN ÖDEME YAPILABİLİR. ÖN ÖDEME YAPAN MİSAFİRLERİMİZ KALAN ÖDEMELERİNİ NE ŞEKİLDE ÖDEYEBİLECEKLERİNİ MÜŞTERİ TEMSİLCİMİZDEN ÖĞRENEBİLİRLER.

Genel Şartlar

*Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

*Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

*Eğer vize alınan bir tur ise Davincitur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Davincitur'un sorumluluğunda değildir.

*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

*Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Davincitur havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Davincitur hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

*Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecektir.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile tur esnasında değişiklikler yapabilir.

*Otobüsteki oturma yerlerimiz rezervasyon sırasına göre verilir ve rotasyon uygulaması yapılır, her yeni gün önde oturan misafirlerimiz arka koltuklara geçerler

* 3 kişilik oda tercih ettiğinizde, Oteller oda içerisinde 3 ayrı yatak veremeyebilir, bunun yerine bir büyük yatak ve bir küçük yatak veya kanepe olabilir.

İptal Şartları

TURUN MİSAFİR TARAFINDAN İPTALİ DURUMUNDA 3. KİŞİLERE YAPILAN REZERVASYON VE ÖDEMELER İPTAL EDİLİR. MARUZ KALINAN CEZA VE BEDELLER MİSAFİRDEN KESİLDİKTEN SONRA KALAN TUTAR İADE EDİLİR. EĞER MİSAFİR KENDİ YERİNE BİR BAŞKASINI BULUR İSE TÜM HAKLARINI BU KİŞİYE DEVREDEBİLİR, ANCAK BU DURUMDA UÇAK BİLETLERİNDEKİ İSİM DEĞİŞİKLİĞİNDEN DOLAYI MARUZ KALINAN CEZAİ TUTARLAR YİNE MİSAFİR TARAFINDAN ACENTAYA ÖDENİR. TURUN ACENTE TARAFINDAN YETERSİZ KATILIM SEBEBİ İLE İPTALİ DURUMUNDA HİÇBİR CEZAİ ŞART UYGULANMAZ. BUNUN DIŞINDA ÜLKEMİZDE VEYA GİDİLECEK OLAN ÜKELERDE SEYEHATİMİZİ ENGELLEYEN DURUMLAR SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA (DEPREM, AFET VB.) VEYA MİSAFİRİN SEYEHATİNİ ENGELLEYEN RESMİ KURUMLARDAN RAPORLU BİR RAHATSİZLIĞI OLDUĞUNDA VEYA 1. DERECE BİR YAKINININ ÖLÜMÜ DURUMUNDA MÜCBİR SEBEPLE İPTAL SİGORTASI DEVREYE GİRER VE MİSAFİR TUR ÜCRETİNİ SİGORTA ŞİRKETİNDEN TAHSİL EDER. (SİGORTA KAPSAMINI DETAYLI İNCELEMEK İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİNİZDEN POLİÇE ÖRNEĞİNİ İSTEYEBİLİRSİNİZ. CORONA SİGORTA KAPSAMINDA DEĞİLDİR)

Sigorta

Otobüslü Avrupa turlarımızda ekstra olarak sunduğumuz, diğer tüm turlarımızda siz değerli misafirlerimize tur ücretine dahil mücbir sebeple tur iptal sigortası yapılmaktadır. Poliçe ana başlıklar olarak sağlık, mücbir sebeple iptal, mesleki sorumluluk ve başınıza gelebilecek bazı olumsuz durumları kapsamaktadır. Rezervasyon anında yapılan sigortanızın poliçesini seyahat danışmanınızdan isteyebilirsiniz. Detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda maddeler halinde özetle poliçenin teminat içeriğini görebilirsiniz. Aşağıda okuyacağınız teminatların geçersiz olduğu durumlar da bulunmaktadır. Mesela tura katılacak kişinin geçmişte var olan bir hastalığının nüksetmesi gibi, 1. Derece bir yakının kaybının geçmişten gelen bir rahatsızlık sebebi ile olması gibi veya 65 yaş üstü misafirlerimizin herhangi bir rahatsızlığı sebebi ile tura katılamaması ve buna benzder durumlarda sigorta poliçeniz geçersiz olabilmektedir. Dilerseniz seyahat danışmanınızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

·         Tıbbi tedavi teminatı

·         Tıbbi nedenlerle nakil veya seyahat

·         Tedavi sonrası daimî ikamete dönüş masrafları

·         Öngörülmeyen dönüş nedeni ile seyahat masraflarının karşılanması

·         Tedavi nedeni ile uzayan konaklama masraflarının karşılanması

·         Sigortalının rahatsızlanması durumlarında refakatçi masraflarının karşılanması

·         Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması

·         Bagajın kaybolması, çalınması ya da zarar görmesi durumunda hasarın karşılanması

·         Seyahat sırasında şahsi eşyaların çalınması

·         Mücbir sebeple seyahatin iptali

·         Seyahat acentasının kusurlarından kaynaklanan zararların karşılanması

Gibi konuları içermektedir. Poliçenizde tüm bu maddeler detayları ve kapsamları ile beraber anlatılmıştır. Seyahat danışmanınızdan alıp incelemeyi unutmayınız.

Yorumlar

İnceleme Yok
Ücret 2995.00 €
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}


Tur VideosuTur RotasıSorunuz mu var?

Ücret
2995.00 €
0 İnceleme