İtalya Sicilya Malta Turu

Oylanmamış 0 İnceleme
0/5
Kullanıcılar %0 oranında memnun

Tarih

10 Ağustos 2024

Süre

15 Gece 16 Gün

Konaklama

3* Otel

Ulaşım

Otobüs ile

Tur Programı

1.GÜN 10 AĞUSTOS CUMARTESİ, YOLA ÇIKIŞ

Saat 13.00’da İstanbul Sabiha Gökçen havalimanında buluşuyor ve İtalya Sicilya Malta turumuza başlıyoruz. Yolculuğumuz Kapıkule sınır kapısında gerçekleştireceğimiz gümrük ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Bulgaristan sınırları içerisinde devam edecek. Yolda vereceğimiz ihtiyaç molalarının sonrasında Sırbistan’a giriş yapıyoruz. 

2.GÜN, 11 AĞUSTOS PAZAR, ZAGREP 

Sabah serbest alacağımız kahvaltının ardından Zagreb şehrine varıyoruz. Avrupa’nın en fazla yeşil alana sahip başkentinde şehir turumuz başlıyor. İlk gezi noktamız için eski şehir merkezinde otobüsümüzden iniyor ve kent meydanına ulaşıyoruz. Ben Jelacic olarak adlandırılan meydanın ismi ortasında bulunan heykelden gelmektedir. Atın üstünde bulunan Josip Jelacic Macar akınlarından ülkesini koruyan bir kahraman olarak anılır. Ardından meydanın hemen altında bulunan tarihi Dolac market ikinci gezi noktamız olacaktır. Günlük taze ürünlerin satıldığı pazarda Hırvatların yaşantıları hakkında izlenimlerde bulunabilirsiniz. Son gezi noktamız ise Zagreb katedrali oluyor. Meydanın karşı yakasında bulunan eser Gotik mimari ile inşa edilmiştir. Yapımı 12. Yüzyıla dayanan Katedral günümüze gelene kadar Moğol akınlarından ve depremlerden hasar görmüştür. Gezimizin bitmesi ile rehberimiz sizlere serbest zaman verecektir. Ardından tekrar otobüsümüzle buluşuyor ve Lubyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Günün bitimi ile konaklama Lubyana’daki otelimizde olacaktır

3.GÜN, 12 AĞUSTOS PAZARESİ, LUBYANA – BLED GÖLÜ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Lubyana şehir turumuz başlıyor. Rehberimiz eşliğinde kısa bir gezinti yapıyoruz. Yeşillikler arasına kurulu bu masalsı kent tarihi yapıları nehir kenarına kurulu kafeleri, restoranları ile bizleri karşılıyor olacak. Vodnik meydanı, Halk meydanı, St Nikolaja Katedrali göreceğimiz yapılar arasında olacak. Gezimizin bitmesi ile sizlere serbest zaman veriyoruz. Ardından yola devam ediyor ve Slovenya’daki son durağımız olan Bled gölüne varıyoruz. Muhteşem bir doğa ve yeşilliklerin arasında bulunan Bled gölünde kıyıda bulunan evleri, yürüyüş yolları ile keyifli dakikalar geçiriyoruz. Konaklamamız Venedik’te oluyor. 

4.GÜN, 13 AĞUSTOS SALI, BOLOGNA – RIMINI  

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Bologna’ya ulaşıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Her İtalyan kentinde olduğu gibi Bologna’da da birden çok tarihi meydan bulunmaktadır. Bologna’da en popüler, en canlı meydan Piazza Maggiore’dir. Meydanda bulunan Neptün çeşmesi de görülebilecek bir diğer eserdir. Mitolojide deniz ve su tanrısı olarak bilinen Neptün heykelinin altında bulunan çocuk heykelleri de ellerinde balık ve su ile şehre bereket sunmaktadırlar. 15. Yüzyılda gotik mimari ile inşa edilen San Petronio bazilikası ise meydanda tüm ihtişamı ile yer almaktadır. Göreceğimiz bir başka eser ise Eski şehir merkezinde bulunan saray Palazzo Comunale günümüzde belediye binası olarak hizmet vermektedir. 13. Yüzyılda inşa edilen binanın içinde orta çağdan kalma heykel ve resimlerin sergilendiği küçük bir galeride bulunmaktadır. Şehrin ve dünyanın en eski üniversitesinin binasını da görmemek olmaz. Palazzo dell’Archiginnasio 15 yüzyıldan yakın döneme kadar üniversite binası olarak kullanılmış günümüzde ise kentin kütüphanesidir. Tarihi yerleri gördükten sonra eski şehir merkezinin kırmızı tuğlalı binaları ve dar sokaklarında keyifli yürüyüşler için serbest zamanımız oluyor. Ardından İtalya’nın eğlence hayatı ile meşhur Rimini kasabasına ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından güneye doğru gece yolculuğumuz başlıyor.  

5.GÜN, 14 AĞUSTOS ÇARŞAMBA, NAPOLİ – POMPEI 

Sabah serbest olarak alacağımız kahvaltımızın ardından Napoli’ye ulaşıyoruz. Yol üzerinde Napoli kenti bizleri bekliyor olacak. İlk olarak dileyen misafirlerimiz ile Vezüv yanardağının eteklerinde kurulu Pompei antik kentini müze ücretini ödeyerek ziyaret ediyoruz (REHBER DAHİL 15 EURO). Tahmini olarak MÖ. 5000 li yıllarda kurulduğu düşünülen şehir yine MÖ. 79 yılında Vezüv yanardağının patlaması ile küller ve lavlar altında kalmıştır. Yaklaşık 1700 yıl boyunca bilinmeyen kent 17. Yüzyılda keşfedilmiş ve yapılan kazılar ile gün yüzüne çıkarılmıştır. Roma kentlerinin atası olan şehir etkileyici mimarisi ile bizleri şaşkına çevirecektir. Rehberimizden antik kent hakkında bilgileri aldıktan sonra Napoli şehir merkezine doğru kısa bir yolculuğumuz oluyor. Eski kent meydanında otobüsümüzden ayrılıyor ve etrafımızdaki yapılar hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Bunlardan ilki 1737 yılında tamamlanan, İtalya’nın en önemli sahnelerinden olan San Carlo Tiyatrosudur. Bir sonraki göreceğimiz eser ise Galeri Umberto oluyor. Günümüz alışveriş merkezlerinin ilk örneklerinden olan yapı San Carlo Tiyatrosunun tam karşısında yer almaktadır. Meşhur aktris Sophia Loren inde sıkça ziyaret ettiği Cafe Gambrinus’a uğrayıp meşhur İtalyan tatlılarını da ayaküstü tadabilirsiniz. Günün bitiminde konaklama otelimizde.

6.GÜN, 15 AĞUSTOS PERŞEMBE, AMALFİ KIYILARI  

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından harika manzaralara şahit olacağımız bir gün bizi bekliyor. Güneybatı İtalya’nın dağlık Amalfi kıyıları, şirin köyleri ve harika deniz manzaraları gezi noktamız olacaktır. Gezimizi dar yollar sebebi ile ekstra ücretini (35 EURO) ödeyerek minibüsler ile yapacağız. National Geopraphic tarafından dünyanın en güzel Road Trip rotaları arasında bulunan bölgeyi gezmeye Sorrento’dan başlıyoruz. Mitolojide Sorrento denizcileri cezbetmek için bakire genç kız anlamına gelen Sirenlerin ülkesi olarak da bilinir. Önceleri bir Yunan şehri olan kasaba daha sonra Roma şehri olmuştur. Günümüzde kent ulaşımını kolaylaştırmak adına yapılan kemer ve köprüden harika manzaralara şahit olabilirisiniz. Kısa serbest zamanımızın ardından yeni keşfi noktamız Postinao oluyor. Araba ile girişin yasak olduğu kasabanın terasında mola veriyor ve fotoğraflarımızı alıyoruz. Tekrar yola devam ediyor ve bölgeye adını veren Amalfi kasabasına varıyoruz. Sıra dışı Orta çağ mimarisine sahip olan kasabada 11. Yüzyıldan kalma Sant Andrea Katedrali görüyoruz. Ardından Flavio Gioia meydanında sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu güzel kıyıların son gezi noktası olan Ravello oluyor. Kartpostallara konu olan kasaba denizden 350 mt yüksekliğe kadar çıkmaktadır. Günün bitiminde otobüsümüzle buluşuyor ve Sicilya’ya doğru gece yolculuğumuza başlıyoruz.

7.GÜN, 16 AĞUSTOS CUMA, CEFALU – PALERMO  

Sabah serbest alacağımız kahvaltının ardından güne İtalyan mutfağının çıkış noktası Sicilya’da başlıyoruz. Aynı zamanda mafyanın da doğduğu yer olan Sicilya İtalya’ya bağlı özerk bir bölgedir. 19. Yüzyılda Arapların bu adaya karşı saldırılarını püskürtemeyen yerel yönetimler yerine kurulan bu illegal yapılar, halktan rüşvet alıp koruma görevini üstlenmişlerdir. Günümüzde kullanılan mafya kelimesi kökenleri buradan gelmektedir. Adada ilk günümüz Cefalu ve Palermo’da geçecektir. Küçük bir balıkçı kasabası olan Cefalu tarihi şehir dokusu ve plajları ile ünlüdür. Yapımına 11. Yüzyılda başlanan Cefalu Katedrali ve bal rengi evleri ve taş sokakları göreceğimiz yerler arasındadır. Kısa bir serbest zamanın ardından Palermo’ya ulaşıyoruz. Tarihi, kültürel yapısı ve gastronomisi ile öne çıkan şehri keşfetmek için otobüsümüzden ayrılıyoruz. İlk gezi noktamız San Giovanni Katedrali olacaktır. Başpiskoposluk olarak kullanılan kilise Meryemana’ya adanmıştır. Sonraki gezi noktamız dışından göreceğimiz, 9. yüzyılda Palermo Emirliği döneminde yapımına başlanan ancak 17. Yüzyılda Normanların adayı ele geçirmesi ile büyüyen ve yenilenen Norman Sarayı oluyor. Günümüzde şehrin yönetim binası olarak kullanılan binanın bir kısmı meraklı turistler için müze olarak ayrılmıştır. Ardından yürüyüşümüze devam ediyor ve tarihi Garibaldi tiyatrosunun da yer aldığı Politema meydanına varıyoruz. Çevresinde bir çok tarihi eser barındıran meydan heykelleri, restoran ve kafeleri ile keyifli dakikalar geçirmenize vesile olacaktır. Roma ve Liberta caddelerini de gördükten sonra serbest zamanımız olacaktır. Trafiğe kapalı caddelerde sokak lezzetlerini tadarak keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Günün bitiminde konaklama için otelimize ulaşıyoruz.  

8.GÜN, 17 AĞUSTOS CUMARTESİ, ERICE – MONREALE 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından yine harika manzaralara şahitlik edeceğimiz bir gün bizi bekliyor. Bugünkü ilk gezi noktamız Erice dağı üzerine kurulu Erice şehri oluyor. Denizden 800 metre yükseklikte bulunan şehir Trapani kentine yukarıdan bakmaktadır. Virajlı yollardan şehre çıkış yaparken fotoğraf molası için bir terasta duruyoruz. Ardından şehre varıyor ve otobüsümüzden ayrılıyoruz. Çoğu sokaklarına arabaların giremediği bu dağ kasabası taş yolları ve taş evleri ile bizi cezbedecektir. Rehberimiz eşliğinde şehrin sokaklarında yapacağımız gezinin ardından serbest zamanımız oluyor. Daha sonra tekrar otobüsümüzle buluşuyor ve ikinci gezi noktamız olan Monreale’ye doğru yola çıkıyoruz. Palermo yakınında bulunan bu küçük kasabaya geliş amacımız Monreale Katedrali oluyor. 6500 metrekarelik bir alana sahip olan cam mozaikler katedralin ününde büyük rol oynamaktadır. 1174 yılında Kral 2. William tarafından inşasına başlanan eser 102 metre yüksekliğindedir. Sicilya’ya gelen turistlerin mutlaka ziyaret ettiği yapıyı bizlerde gördükten sonra tekrar Palermo’ya dönüyoruz. Şehir merkezinde serbest zaman sizleri bekliyor olacak. Günün bitiminde konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz serbest olarak Palermo’nun hareketli gece hayatını da keşfedebilirler. 

9.GÜN, 18 AĞUSTOS PAZAR, ETNA – TAORMINA – SAVOCA  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ada gezimize devam ediyoruz. Bugünkü güzergahımız adanın doğu yakası olacaktır. İlk olarak Etna yanardağına çıkıyoruz. 3326 metre yükseklikte olan dağ Avrupa’nın en yüksek yanardağı olma özelliğine sahiptir ve hala aktiftir. Son büyük patlaması 1992 de gerçekleşen dağa otobüsümüz ile çıkıyoruz. Zirvede otobüsümüzden inerek vereceğimiz serbest zamanda fotoğraflarınızı alabilirsiniz. Dağdan iniş yaptıktan sonra ikinci gezi noktamız IMDB film sıralamasında 1. Sırayı alan Baba filminin çekildiği Savoca kasabası olacaktır. Bu küçük dağ kasabasına ulaşınca otobüsümüzden iniyor ve kısa bir gezinti yapıyoruz. Filmin çekildiği kafede oturup içeceklerinizi alırken, kafenin duvarlarını dolduran film resimlerine bakabilirsiniz. Serbest zamanımızın ardından son gezi noktamız Taormina olacaktır. Yürüyerek yapacağımız şehir turunda Roma Yunan tarzı yapılan antik tiyatroyu görüyoruz. Denize paralel yüksekte konumlanmış alışveriş caddesinde yürürken, ara ara karşımıza çıkan teraslardan harika manzaralara şahit oluyoruz. Rengarenk evleri, taş sokakları ile bu şirin kasabada sizlere serbest zaman veriyoruz. Ardından tekrar otobüsümüzle buluşuyor ve Katanya’ya ulaşıyoruz. Günün bitiminde konaklama otelimizde.

10.GÜN, 19 AĞUSTOS PAZARTESİ, MALTA  

Sabah kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ile feribot kullanarak Malta adasına ulaşıyoruz. Valetta şehri Avrupa Birliği Bakanlar Kurulu tarafından 2018 yılı Avrupa kültür başkenti olarak seçilmiştir. Başkent Valletta`nın canlı sokaklarını gezerek şehri keşfedeceğiz. İlk durağımız bu görkemli şehri çevreleyen savunma surlarının üst bölümünde yapılmış olan "Barracca Bahçeleri" olacaktır. St. John şövalyeleri tarafından yapılmış olan bu bahçeler aynı zamanda Büyük Liman`ın ve surlarla çevrilmiş olan 3 eski şehrin de muhteşem manzarasına sahiptir. Daha sonraki durağımız "St. John Co-Catedrali" olacaktır. Barok tarzında yapılmış olan bu katedral sade dış görünüşünün aksine çok zengin bir iç süslemeye ve ünlü ressam Caravaggio`nun resimlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Yürüyüşümüz başkentin tarihi öneme sahip binalarının arasında devam ederken "Büyük Üstad Sarayını" ve "Başbakanlık Konutunu" göreceğiz. Serbest zamanın ardından feribot ile tekrar Sicilya’ya ulaşıyor ve konaklama için otelimize dönüyoruz. 

11.GÜN, 20 AĞUSTOS SALI, KATANYA – SIRACUSA  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Katanya şehir turumuz başlıyor. Denizcilik ve turizm gelirleri ile yaşayan şehir Sicilya’nın en büyük limanına sahiptir. Kent merkezinde ilk gezi noktamız Piazza Del Duomo (Katedral Meydanı) olacaktır. 18. yüzyılda barok mimari ile tasarlanan meydan bir çok tarihi esere de ev sahipliği yapmaktadır. Meydanın ortasında bulunan Mısır’dan gelme Dikilitaş ve çeşme göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından yeni gezi noktamız Sant Agata Bazilikası oluyor. Normanların adayı fethetmesi ile yapılan eserin tarihi 11. Yüzyıla dayanmaktadır. Kent yerleşimi içerisinde kalan Roma tiyatrosu da gördükten sonra sizlere serbest zaman veriyoruz. Daha sonra otobüsümüzle buluşuyor ve  ünlü matematikçi Archimet’in yaşadığı Siracusa şehrine doğru yola çıkıyoruz. Barok mimarisi ile Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan şehrin tarihi Antik Yunana kadar gitmekte ve 2700 yıllık bir geçmişe sahiptir. İlk gezi noktamız eski bir tapınağın üzerine inşa edilmiş Siracusa katedrali olacaktır. Gezimiz esnasında katedral üzerinde hem modern mimariyi hem de antik dönemden kalma sütunları gözlemleyebilirsiniz. Ardından iki tarihi çeşme yeni gezi noktalarımız oluyor. Bunlardan ilki Arethusa çeşmesidir. Çeşme mitolojide yer alan Arethusa’nın Arcadia yer altı  şehrinden yüzeye çıktığı nokta olarak betimlenmektedir. Aslında bir çeşmeden çok yer altı tatlı su kaynağıdır. Tanrıça Diana’nın tasvir edildiği bir diğer ziyaret noktamız ise Diana çeşmesi olacaktır. Şehir yapılaşmasının içlerinde kalmış olan Apollon tapınağı ve Altın Kaleyi de gördükten sonra serbest zamanımız oluyor. Günün bitimi ile yola çıkıyor ve tekrar İtalya’ya dönmek üzere gece yolculuğumuza başlıyoruz. 

12.GÜN, 21 AĞUSTOS ÇARŞAMBA, ROMA 

Sabah serbest alacağımız kahvaltının ardından Roma İmparatorluğunun kalbi, bütünüyle bir açık hava müzesi olan Unesco Dünya mirası listesinde bulunan Roma kentine ulaşıyoruz. Şehir merkezine ulaşmadan önce ilk gezi noktamız başka bir ülke olan Vatikan oluyor. Katolik Hristiyanların dini merkezi olan ülkede göreceğimiz eser tabii ki San Pietro Bazilikası olacaktır. Hristiyanlığın en büyük kilisesi olan yapı 23 bin m2 arazi üzerine kuruludur. Güvenlik kontrolü için gireceğimiz sırada ilerlerken rehberimizden Vatikan hakkında bilgi alıyoruz. Meydanı kucaklayan kolonlar, Papanın halka göründüğü pencere ve meydandaki eserler göreceğimiz yerler arasında olacaktır. Sıramızın gelmesi ile kilisenin içine giriyor ve muhteşem mimarinin etkisi altında kalıyoruz. Daha sonra tekrar otobüsümüze dönüyor ve panoramik Roma şehir turumuza başlıyoruz. Otobüsümüzle yapacağımız panoramik gezi esnasında ilk olarak Colleseum’u görüyoruz. M.S. 76 yılında yapımına başlanan eserin içi harap olmuş ancak dış duvarları tüm ihtişamı ile ayaktadır. Gladyatörlerin arenası olan yapı adını girişindeki heykelden almaktadır. Daha sonra Roma döneminden kalma birçok eseri rehberimizin anlatımı ile görme şansına sahip oluyoruz. Panoramik gezimizin bitmesi ile otobüsümüzden iniyor ve yaya olarak eski şehir merkezinde gezimize devam ediyoruz. Şehrin dar sokaklarında ilk göreceğimiz eser aşk çeşmesi (Fontana De Trevi) olacaktır. Aşıkların uğrak ziyaret noktası olmasından ismini almış olsa gerek ama aslında 3 yol çeşmesi anlamına gelmektedir. 3 su kaynağının birleştiği yere inşa edilen çeşme üzerindeki heykelleri ile sizlere mükemmel bir görsel hatıra olacaktır. Ardından yürüyüşümüze devam ediyor ve dışı tapınak içi kilise görünümünde olan Pantheon a varıyoruz. Eski bir Pagan tapınağı olan yapı daha sonra kiliseye çevrilmiştir. Gezimizin son noktası ise İspanyol merdivenleri olacaktır. Adını yakınında bulunan İspanyol konsolosluğuna borçlu olan merdivenler turistlerin gözde mola yerlerindendir. Rehberimiz sizlere bu noktada serbest zaman verecektir. Sizlerde merdivenlerin keyfini çıkarabilirsiniz. Ardından akşam saatlerinde otobüsümüzle buluşuyoruz, konaklama için otelimize ulaşıyoruz. 

13.GÜN, 22 AĞUSTOS PERŞEMBE, FLORANSA 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Rönesansın başkenti Flronsa’ya doğru yol alıyoruz. Şehre varışımızın ardından ilk durağımız Michelangelo meydanı olacaktır. Merkeze hakim bir tepede bulunan meydandan Arno nehri kenarına kurulu bu muhteşem şehri ve tarihi eserleri izledikten sonra aracımıza geri dönüyoruz. Şehir merkezine ulaşmanın tek yolu yaya olduğu için tekrar otobüsümüzden inip kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından sihirli şehir tüm görkemi ile bizi karşılıyor. İlk bankacılık sistemini kuran Medici ailesinin finanse etmesi ile Rönesans dönemini yaşayan şehirde Signora meydanı ilk durağımız olacaktır. 94 metre uzunluğundaki çan kulesi ile Vecchio Sarayı, Leonarda Da Vinci’nin eserlerinin sergilendiği Uffuzi müzesi ve muhteşem heykeller bu meydanda bizi etkisi altına alacak. Davut’tan Medusa’ya ve şehrin simgelerine ait heykelleri tanıdıktan sonra gezimize devam ediyoruz. Medici ailesinin çalışma saraylarından oturdukları saraya gitmeleri için binaların üstünden inşa edilmiş yolu ve üzerinden geçtiği Ponte Vecchio köprüsü bir sonraki gezi noktamız oluyor. Ardından yürüyüşümüze devam ediyor ve adeta açık hava müzesi olan kentte gördüğümüz yapılar hakkında bilgi alıp kubbesi ile ünlü olan Floransa Katedraline ulaşıyoruz. Duomo olarak da adlandırılan eserin yapımına 1296 yılında başlanmıştır. Vaftizhane kapısının altın kaplı ve Hristiyanlık tarihini tasvir eden kabartmalarını da görüp rehberimizden bilgi alıyoruz. Ardından kent merkezinde serbest zamanımız oluyor. Günün bitiminde otobüsümüzle buluşuyor ve konaklama için Montecatini kasabasına ulaşıyoruz. 

14.GÜN, 23 AĞUSTOS CUMA, PISA – SIENA  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm dünyanın en uğrak turistik noktalarından biri olan Pisa kasabasına ulaşıyoruz. Bu küçük kasabada göreceğimiz yapı Pisa kulesi ve katedrali olacaktır. Mucizeler meydanında bulunan kule Pisa Katedralinin çan kulesidir. Birbirinin üzerine bindirilmiş 8 silindirden oluşan kule yumuşak zemin sebebi ile yıllar içerisinde bir tarafa doğru eğilmiştir. Ancak yakın zamanda bu eğim yıkıma yola açabileceği için İtalyan mimar ve mühendisler tarafından zemin güçlendirmiş ve yapının daha fazla eğilmesine izin verilmemiştir. Pisa şehri 11. yüzyılda büyük bir liman kenti ve ticaret merkezi idi. Pisa’lı tacirlerin şanlarına yakışır bir eser ortaya çıkarmak için inşa ettikleri Katedral ve kulenin yapımına 1173 yılında başlanmıştır. Bu harika meydanda ünlü pozları verip resimlerimizi alıyoruz. Ardından vereceğimiz serbest zamanda tüm İtalya’nın en ucuz hediyelik eşya satan çarşısında alışveriş yapabilirsiniz. Pisa gezimizin bitmesi ile Siena’ya ulaşıyoruz. Tarihi kent merkezine araç ile ulaşım olmadığı için otobüsümüzden iniyor ve gezimize yürüyerek devam ediyoruz. İlk gezi noktamız Santa Maria Assunta Katedrali olacaktır. Gotik mimariye sahip olan yapı, ön yüzündeki heykelleri ile sizleri etkileyecektir. Ardından dar sokakları, taş yollarından yürüyüp kent meydanına ulaşıyoruz. Piazza Del Campo meydanının mimarisini gördüğünüz zaman meydandan ayrılmak istemeyeceksiniz. Burada bulunan 13. Yüzyıl eseri Gotik mimariye sahip kamu binası olan Siena’s Town Hall göreceğimiz diğer bir eser olacaktır. Bu meydan her sene mahalleler arasında yapılan at yarışları ile de ünlüdür. Gezimizin bitimi ile serbest zamanımız oluyor. Daha sonra otobüsümüzle buluşuyor ve Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımız ile konaklama otelimizde oluyor. 

15.GÜN, 24 AĞUSTOS CUMARTESİ, VENEDİK

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otobüsümüzle Venedik adasına doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından otobüsümüz otoparkta kalıyor ve araç trafiği olmayan şehirde ücretini ödeyerek vaporetto ile kent merkezine ulaşıyoruz. 400’e yakın köprüsü, 117 adası ile Sular şehri veya Kanallar şehri veya Maskelerin şehri Venedik gezimiz bizi bekliyor. Şehir fazla derin olmayan deniz tabanına yerleştirilen binlerce kazığın üstüne inşa edilmiştir. Öyle ki bazı zamanlar sular altında kalmaktadır. Bu ve benzeri sorunlardan dolayı Venediklilerin büyük kısmı artık kıyıda yaşamaktadırlar. Burada bulunan binalarda genelde çalışan işçiler ikamet etmektedir. Kısa bir yürüyüş ile San Marco meydanına ulaşıyoruz. Burada bizleri karşılayacak ilk eser Dükler sarayı olacaktır. Gotik tarzda yapılan eser turistlerin en çok ilgisini çeken noktadır. Meydanda bulunan San Marco Bazilikası ise göreceğimiz bir diğer eser olacaktır. Meydan hakkında bilgileri rehberimizden aldıktan sonra dar sokakları, kanalları ve köprülerinde gezinti yapmak üzere rehberimizi takip ediyoruz. Eğer şanslı gününüzde iseniz limanda bir Kruvazör gemisi yoktur ve Venedik çok kalabalık değildir. Diğer durumda bu dar sokaklarda gezerken kaybolmanız olası bir durumdur. Ancak endişe etmeyin; rehberimiz size meydanı bulmanız için bazı ipuçları verecektir. Kısa bir yürüyüşün ardından Venedik’in en büyük köprüsü Rialto’ya varıyoruz. Grande Kanal yani Büyük Kanalın iki yakasını birbirine bağlayan köprü üzerindeki dükkanları ile sizleri cezbedecektir. 1588 yılında yapılan köprü o tarihte karşıya geçmenin tek yolu idi. Gezimizin bitmesi ile sizlere serbest zaman veriyoruz. Ardından otoparka geri dönüyor ve otobüsümüzle buluşup yola çıkıyoruz. İstikametimiz Sofya oluyor

16.GÜN, 25 AĞUSTOS PAZAR, SOFYA 

Gece yolculuğunun ardından sabah saatlerinde serbest olarak alacağımız kahvaltı sonrası Sofya’ya ulaşıyoruz. Şehir merkezinde görülmesi gereken hemen hemen tüm noktalar birbirine yürüyüş mesafesindedir. Balkanların en büyük katedrali olarak bilinen Aleksander Nevski Katedrali’ne kadar otobüsümüzle ulaşıp burada araçtan iniyoruz. Katedrali gördükten sonra otobüsümüzle panoramik olarak Parlamento binasını ve zafer anıtını, koruma altına alınmış olan sarı taşlardan oluşan Tsar Osvoboditel Caddesi’nden geçerek, Sveti Nikolay Rus Kilisesi, Milli Bulgar Tiyatrosu, Rodondo Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Binası, Antik Serdika Şehri Kalıntıları, Sofya heykeli, Banyabaşı Cami’ni görüyoruz. Sofya gezimiz ile turumuzun son ziyaret noktalarını da görmüş oluyoruz. Serbest zamanın ardından Türkiye’ye geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bulgaristan ile Türkiye arasında bulunan Kapıkule sınır kapısını kullanarak yurda giriş yapıyoruz. Sınır kapısındaki yoğunluğa göre değişmekle birlikte akşam saatlerinde İstanbul’a varıyoruz. Yeni turlarda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz

 

Tur Ücretleri
  NAKİT VE NAKİT TAKSİT  
KİŞİ BAŞI 1049 EURO  
İLAVE YATAK 1049 EURO  
TEK KİŞİLİK ODA 1399 EURO  
03-12 CHD   949 EURO  

ÖDEMELER TUR TARİHİNE 1 AYDAN AZ SÜRE OLMASI DURUMUNDA HAVALE VEYA KREDİ KARTINA TEK ÇEKİM ŞEKLİNDE YAPILIR, TUR TARİHİNE 1 AYDAN DAHA UZUN SÜRE VAR İSE ÖN ÖDEME YAPILABİLİR. ÖN ÖDEME YAPAN MİSAFİRLERİMİZ KALAN ÖDEMELERİNİ NE ŞEKİLDE ÖDEYEBİLECEKLERİNİ MÜŞTERİ TEMSİLCİMİZDEN ÖĞRENEBİLİRLER. AYRICA BU TURUMUZDA OTOBÜSTE ÖDEME SEÇENEĞİ BULUNMAKTADIR. KREDİ KARTI ÖDEMELERİNDE %2 FARK UYGULANIR

Genel Şartlar

*Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

*Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

*Eğer vize alınan bir tur ise Davincitur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Davincitur'un sorumluluğunda değildir.

*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

*Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Davincitur havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Davincitur hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

*Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecektir.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile tur esnasında değişiklikler yapabilir.

*Otobüsteki oturma yerlerimiz rezervasyon sırasına göre verilir ve rotasyon uygulaması yapılır, her yeni gün önde oturan misafirlerimiz arka koltuklara geçerler

* 3 kişilik oda tercih ettiğinizde, Oteller oda içerisinde 3 ayrı yatak veremeyebilir, bunun yerine bir büyük yatak ve bir küçük yatak veya kanepe olabilir.

İptal Şartları

TURUN MİSAFİR TARAFINDAN İPTALİ DURUMUNDA 3. KİŞİLERE YAPILAN REZERVASYON VE ÖDEMELER İPTAL EDİLİR. MARUZ KALINAN CEZA VE BEDELLER MİSAFİRDEN KESİLDİKTEN SONRA KALAN TUTAR İADE EDİLİR. EĞER MİSAFİR KENDİ YERİNE BİR BAŞKASINI BULUR İSE TÜM HAKLARINI BU KİŞİYE DEVREDEBİLİR. VİZE REDDİ ACENTAMIZ SORUMLULUĞUNDA DEĞİLDİR. TURUN ACENTE TARAFINDAN YETERSİZ KATILIM SEBEBİ İLE İPTALİ DURUMUNDA HİÇBİR CEZAİ ŞART UYGULANMAZ. BUNUN DIŞINDA  MİSAFİRİN SEYEHATİNİ ENGELLEYEN RESMİ KURUMLARDAN RAPORLU BİR RAHATSİZLIĞI OLDUĞUNDA VEYA 1. DERECE BİR YAKINININ ÖLÜMÜ DURUMUNDA MÜCBİR SEBEPLE İPTAL SİGORTASI DEVREYE GİRER VE MİSAFİR TUR ÜCRETİNİ SİGORTA ŞİRKETİNDEN TAHSİL EDER. (SİGORTA KAPSAMINI DETAYLI İNCELEMEK İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİNİZDEN POLİÇE ÖRNEĞİNİ İSTEYEBİLİRSİNİZ)

Sigorta

Otobüslü Avrupa turlarımızda ekstra olarak sunduğumuz, diğer tüm turlarımızda siz değerli misafirlerimize tur ücretine dahil mücbir sebeple tur iptal sigortası yapılmaktadır. Poliçe ana başlıklar olarak sağlık, mücbir sebeple iptal, mesleki sorumluluk ve başınıza gelebilecek bazı olumsuz durumları kapsamaktadır. Rezervasyon anında yapılan sigortanızın poliçesini seyahat danışmanınızdan isteyebilirsiniz. Detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda maddeler halinde özetle poliçenin teminat içeriğini görebilirsiniz. Aşağıda okuyacağınız teminatların geçersiz olduğu durumlar da bulunmaktadır. Mesela tura katılacak kişinin geçmişte var olan bir hastalığının nüksetmesi gibi, 1. Derece bir yakının kaybının geçmişten gelen bir rahatsızlık sebebi ile olması gibi veya 65 yaş üstü misafirlerimizin herhangi bir rahatsızlığı sebebi ile tura katılamaması ve buna benzder durumlarda sigorta poliçeniz geçersiz olabilmektedir. Dilerseniz seyahat danışmanınızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

·         Tıbbi tedavi teminatı

·         Tıbbi nedenlerle nakil veya seyahat

·         Tedavi sonrası daimî ikamete dönüş masrafları

·         Öngörülmeyen dönüş nedeni ile seyahat masraflarının karşılanması

·         Tedavi nedeni ile uzayan konaklama masraflarının karşılanması

·         Sigortalının rahatsızlanması durumlarında refakatçi masraflarının karşılanması

·         Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması

·         Bagajın kaybolması, çalınması ya da zarar görmesi durumunda hasarın karşılanması

·         Seyahat sırasında şahsi eşyaların çalınması

·         Mücbir sebeple seyahatin iptali

·         Seyahat acentasının kusurlarından kaynaklanan zararların karşılanması

Gibi konuları içermektedir. Poliçenizde tüm bu maddeler detayları ve kapsamları ile beraber anlatılmıştır. Seyahat danışmanınızdan alıp incelemeyi unutmayınız.

Dahil / Hariç
LUBYANA 1 GECE, VENEDİK 2 GECE, NAPOLİ 1 GECE, PALERMO 2 GECE, KATANYA 2 GECE, ROMA 1 GECE, MONTECATINI 1 GECE, TOPLAM 10 GECE ODA KAHVALTI OTEL KONAKLAMA DAHİLDİR
PROGRAMDA GÖZÜKEN TÜM GEZİLER DAHİLDİR. TURUMUZDA EKSTRA TUR YOKTUR
TÜM TUR BOYUNCA TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ
2022 MODEL VE ÜSTÜ MERCEDES BENZ OTOBÜSLER İLE ULAŞIM, TÜM ŞEHİRLER ARASI TRANSFERLER
OTELLERDE ÖDENEN KONAKLAMA VERGİLERİ
VİZE ÜCRETİ 180 EURO DAHİL DEĞİLDİR
YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI 150 TL DAHİL DEĞİLDİR, BANKAYA ÖDENECEKTİR
SEYEHAT SAĞLIK VE MÜCBİR SEBEPLE TUR İPTAL SİGORTASI 20 EURO DAHİL DEĞİLDİR
MÜZE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL DEĞİLDİR. (PROGRAM AKIŞINDA ZORUNLU BİR MÜZE BULUNMAMAKTADIR.)
ŞÖFÖRLER, REHBER, REHBER YARDIMCISI BAHŞİŞLERİ KİŞİBAŞI 20 EURO DAHİL DEĞİLDİR, GEZİ SONUNDA BİR KEZ ÖDENİR
GECE OTOBÜS YOLCULUKLARI SONRASI KAHVALTI DAHİL DEĞİLDİR
VENEDİK ADASINA TEKNE İLE ULAŞIM 15 EURO DAHİL DEĞİLDİR KULLANIM ZORUNLUDUR
AMALFİ KIYILARI MİNİBÜS ÜCRETİ 35 EURO DAHİL DEĞİLDİR, (KATILIM ZORUNLU DEĞİLDİR)
MALTA ADASI GİDİŞ DÖNÜŞ FERİBOT ÜCRETİ DAHİL DEĞİLDİR 140 EURO (KATILIM ZORUNLU DEĞİLDİR)

Yorumlar

İnceleme Yok


Tur VideosuTur RotasıSorunuz mu var?

Ücret €1.049
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
Ücret
1049.00 €
0 İnceleme