Meksika Küba Turu

Oylanmamış 0 İnceleme
0/5
Kullanıcılar %0 oranında memnun

Tarih

Tarihler için arayınız!

Süre

9 gece 10 gün

Konaklama

4* Otel

Ulaşım

Uçak

Tur Programı
1.GÜN PAZARTESİ İSTANBUL – MEXICO CITY UÇUŞ, MEXICO CITY
Bir gün önce akşam Atatürk havalimanı Dış hatlar terminalinde saat 18.30 da  buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından uçuşumuz başlıyor, ertesi gün sabah saatlerinde Meksika’nın başkenti Mexico City’e ulaşıyoruz. Otobüsümüzle buluşmanın ardından öğlen yemekli şehir turumuz başlıyor.  Gezimiz, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan şehrin tarihi merkezi ile başlıyor. Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Panoramik şehir turumuz sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelde.
2.GÜN SALI, CANCUN
Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyor ve yerel havayolları ile Cancun’a hareket ediyoruz. Varışımıza takiben ekstra olarak öğlen yemekli Chichen Itza turuna gidiyoruz. Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar tapınağı görülecek yerler arasındadır. Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir. Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramitte yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir. Tur sonrası Cancun’a dönüş ve denizin tadını çıkarabilmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
YEMEKLİ CHICHEN ITZA ANTİK KENTİ VE IT KİL TURU TURU (120 EURO)

3.GÜN ÇARŞAMBA, CANCUN
Kahvaltının ardından denizin ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ekstra Mujares Adası Catamaran turuna gidiyoruz. Mujeres adası Cancun’un tam karşısındadır.  Cancun’daki otelimizden ayrılıp, Karayipler denizinde güneş ve meltemin tadını çıkarmak için Catamaran’a geçiyoruz. Kısa bir yolculuk sonrası seçilen koyda yüzme molası veriyoruz. Daha sonra ana rıhtıma geçip, Mujeres adasının çarşısını geziyoruz. Alışveriş ve kahve içmek için serbest zamanımız olacak. Ardından katamarana geri dönüyoruz ve kaptanımız öğle yemeği için Beach Club a götürüyor. Açık büfe öğle yemeğimizi aldıktan sonra, Kuzey sahilde yüzme molası veriyoruz. Turumuzun bitimi ile Cancun rıhtımına geçiyoruz. Otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği otelimizde.
CANCUN ISLA MUJARES CATAMARAN TURU (95 EURO)

4.GÜN PERŞEMBE, HAVANA
Sabah kahvaltının ardından havalimanına ulaşıyor ve tarifeli sefer ile Havana uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızın ardından öğlen yemekli şehir turumuzu yapıyoruz. İlk olarak sahil bölgesi Malecon ve Paseo del Prado’dan geçerek Capitol Meydanı’yla tanışıyoruz. Burada eski Başkanlık Sarayı şimdiki Devrim Müzesi, Granma Müzesi ve Anıtı, Plaza Armas, Şehir Müzesi, Devrim Meydanı ve Havana Üniversitesi keşif duraklarımız. Küba denilince ilk akla gelenlerden olan puro ve rom çeşitlerini de göreceğiz. Şehir turunun ardından programa dahil öğle yemeğimizi alıyoruz, daha sonra otelimize ulaşıyor ve dinlenmek için odalarımıza geçiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak canlı müzik eşliğinde yemeğimizi alıyoruz.
EL TOCORORO RESTAURANTDA CANLI MÜZİK EŞLİĞİNDE AKŞAM YEMĞİ (65 EURO)

5.GÜN CUMA, PINAR DEL RIO
Kahvaltının ardından misafirlerimiz güne ekstra tam günlük, öğle yemekli Vinales ve Pinar Del Rio Gezisi ile başlıyoruz. Gezide Dünya Koruma Mirası Listesi’ne alınmış Vinales Vadisi, Leovigildo Gonzales tarafından yapılmış, 120 metre yükseklik ve 180 metre genişliğinde Mural de La Prehistoria isimli evrim teorisini anlatan resim göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğinin ardından Pinar del Rio'da puro fabrikası ziyaretine hazır olun! Akşam saatlerinde otelimizde geri dönüyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak otelimizden ayrılıp, Küba müzikleri yapan efsane grup Bouna Vista Social Club grubunun yaşayan ve yeni üyelerini dinlerken akşam yemeğimizi de alıyoruz. Geceleme otelimizde.
YEMEKLİ PINAR DEL RIO GEZİSİ (90 EURO)
YEMEKLİ BUENO VISTA SOCIAL GROUP TURU (90 EURO)

6.GÜN CUMARTESİ, KLASİK ARABALAR VE DEVRİM MÜZESİ TURU
Sabah kahvaltısının ardından ekstra olarak 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba devrim müzesini gezeceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Akşam ekstra yemekli ve muhteşem bir görsel şov olan Tropicano Show’da güzel anlar bizi bekliyor. Konaklama otelimizde.
KLASİK ARABALAR İLE HAVANA VE DEVRİM MÜZESİ TURU (90 EURO)
YEMEKLİ TROPICANO SHOW (110 EURO)

7.GÜN PAZAR, MATANZAS - CIENFUEGOS
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile Matanzas Bölgesi’ne doğru keyifli bir yolculuk başlıyor. Burada şeker kamışı tarlalarını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Fiesta Campesina Çiftliği’nde alınacak programa dahil tipik öğle yemeğinin ardından Cienfuegos’a devam ediyoruz. Burada tarihi Thomas Terry Tiyatrosu ve harika manzarası De Vale Sarayı görüldükten sonra zamanın durduğu şehir Trinidad’a hareket ediyoruz. Varışımızda otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Her şey dahil olarak konaklayacağımız otelde akşam yemeğimizi alıyoruz.
8.GÜN PAZARTESİ, SALI TRINIDAD, SANTA CLARA
Sabah kahvaltısı sonrası rengarenk boyalı eski evleri, daracık kaldırımlı sokakları, sıra dışı mimari yapısı, eski arabaları ile Trinidad’da Romantik Müzesi’ni geziyoruz. Programa dahil Öğle yemeğimiz ise Torre Manaza Isnaga’da Küba şovları eşliğinde. La Chancancara'nın keyfini çıkarıyoruz. Ardından özel otobüsümüz ile Santa Clara'ya yolculuğumuz başlıyor. 1689 yılında kurulan ve Küba Devrimi’nde önemli bir yer tutan şehre varışımızda, Ernesto Che Guevara’nın anıtı, mezarı ve Silahlı Tren Müzesi ziyaret noktalarımız. Ardından Havana’daki otelimize geri dönüyoruz.
9.GÜN SALI, DÖNÜŞ
Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve havalimanına ulaşıyoruz ve dönüş yolculuğumuz başlıyor. Turumuzun sonu.
Tur Ücretleri
BONUS,WORLD CARD PEŞİN 5 TAKSİT
KİŞİ BAŞI    
İLAVE YATAK    
TEK KİŞİLİK ODA    
03-12 CHD    
Genel Şartlar

*Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

*Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

*Eğer vize alınan bir tur ise Davincitur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Davincitur'un sorumluluğunda değildir.

*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

*Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Davincitur havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Davincitur hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

*Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecektir.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile tur esnasında değişiklikler yapabilir.

*Otobüsteki oturma yerlerimiz rezervasyon sırasına göre verilir ve rotasyon uygulaması yapılır, her yeni gün önde oturan misafirlerimiz arka koltuklara geçerler

* 3 kişilik oda tercih ettiğinizde, Oteller oda içerisinde 3 ayrı yatak veremeyebilir, bunun yerine bir büyük yatak ve bir küçük yatak veya kanepe olabilir

İptal Şartları

TURUN MİSAFİR TARAFINDAN İPTALİ DURUMUNDA 3. KİŞİLERE YAPILAN REZERVASYON VE ÖDEMELER İPTAL EDİLİR. MARUZ KALINAN CEZA VE BEDELLER MİSAFİRDEN KESİLDİKTEN SONRA KALAN TUTAR İADE EDİLİR. EĞER MİSAFİR KENDİ YERİNE BİR BAŞKASINI BULUR İSE TÜM HAKLARINI BU KİŞİYE DEVREDEBİLİR, ANCAK BU DURUMDA UÇAK BİLETLERİNDEKİ İSİM DEĞİŞİKLİĞİNDEN DOLAYI MARUZ KALINAN CEZAİ TUTARLAR YİNE MİSAFİR TARAFINDAN ACENTAYA ÖDENİR. TURUN ACENTE TARAFINDAN YETERSİZ KATILIM SEBEBİ İLE İPTALİ DURUMUNDA HİÇBİR CEZAİ ŞART UYGULANMAZ. BUNUN DIŞINDA ÜLKEMİZDE VEYA GİDİLECEK OLAN ÜKELERDE SEYEHATİMİZİ ENGELLEYEN DURUMLAR SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA (DEPREM, AFET VB.) VEYA MİSAFİRİN SEYEHATİNİ ENGELLEYEN RESMİ KURUMLARDAN RAPORLU BİR RAHATSİZLIĞI OLDUĞUNDA VEYA 1. DERECE BİR YAKINININ ÖLÜMÜ DURUMUNDA MÜCBİR SEBEPLE İPTAL SİGORTASI DEVREYE GİRER VE MİSAFİR TUR ÜCRETİNİ SİGORTA ŞİRKETİNDEN TAHSİL EDER. (SİGORTA KAPSAMINI DETAYLI İNCELEMEK İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİNİZDEN POLİÇE ÖRNEĞİNİ İSTEYEBİLİRSİNİZ. CORONA SİGORTA KAPSAMINDA DEĞİLDİR)

Sigorta

Otobüslü Avrupa turlarımızda ekstra olarak sunduğumuz, diğer tüm turlarımızda siz değerli misafirlerimize tur ücretine dahil mücbir sebeple tur iptal sigortası yapılmaktadır. Poliçe ana başlıklar olarak sağlık, mücbir sebeple iptal, mesleki sorumluluk ve başınıza gelebilecek bazı olumsuz durumları kapsamaktadır. Rezervasyon anında yapılan sigortanızın poliçesini seyahat danışmanınızdan isteyebilirsiniz. Detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda maddeler halinde özetle poliçenin teminat içeriğini görebilirsiniz. Aşağıda okuyacağınız teminatların geçersiz olduğu durumlar da bulunmaktadır. Mesela tura katılacak kişinin geçmişte var olan bir hastalığının nüksetmesi gibi veya 1. Derece bir yakının kaybının geçmişten gelen bir rahatsızlık sebebi ile olması gibi.

·         Tıbbi tedavi teminatı

·         Tıbbi nedenlerle nakil veya seyahat

·         Tedavi sonrası daimî ikamete dönüş masrafları

·         Öngörülmeyen dönüş nedeni ile seyahat masraflarının karşılanması

·         Tedavi nedeni ile uzayan konaklama masraflarının karşılanması

·         Sigortalının rahatsızlanması durumlarında refakatçi masraflarının karşılanması

·         Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması

·         Bagajın kaybolması, çalınması ya da zarar görmesi durumunda hasarın karşılanması

·         Seyahat sırasında şahsi eşyaların çalınması

·         Mücbir sebeple seyahatin iptali

·         Seyahat acentasının kusurlarından kaynaklanan zararların karşılanması

Gibi konuları içermektedir. Poliçenizde tüm bu maddeler detayları ve kapsamları ile beraber anlatılmıştır. Seyahat danışmanınızdan alıp incelemeyi unutmayınız.

Dahil / Hariç
TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE İSTANBUL – MEXICO CITY GİDİŞ. HAVANA – İSTANBUL DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ.
MEXICO CITY – CANCUN İÇ HAT UÇAK EKONOMİ SINIFI BİLETİ, CANCUN – HAVANA DIŞ HAT EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETİ
MEXICO CITY’DE 4* (1 GECE), CANCUN 4* (2 GECE), HAVANA 5* NACIONEL HOTEL V.B. (4 GECE), TRINIDAD 4* (1 GECE) MELIA MARINA VB. OTELLLERDE KONAKLAMA. HAVANA KONAKLAMASI ODA KAHVALTI, DİĞER ŞEHİRLER HERŞEY DAHİL KONAKLAMA ŞEKLİNDEDİR.
ALAN – OTEL – ALAN, ŞEHİRLER ARASI TRANSFERLER, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ
3 ÖĞÜN HARİÇ TÜM ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ.
25 CUC KÜBA HAVALİMANI VERGİSİ DAHİLDİR. (1 CUC = 1 USD)
TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLER
MÜZE GİRİŞ ÜCRETLERİ
HAVALİMANI VERGİSİ, HİZMET BEDELİ.
MÜCBİR SEBEPLE TUR İPTAL SİGORTASI 10 EURO DAHİLDİR.
50 TL YURTDIŞI ÇIKIŞ FON ÜCRETİ FİYATA DAHİL DEĞİLDİR, BANKAYA ÖDENECEKTİR.
NORMAL PASAPORTLULARA VİZE GEREKLİDİR (45 EURO), YEŞİL PASAPORTULARA VİZE İSTENMEMEKTEDİR.
URTDIŞI SEYEHAT SAĞLIK SİGORTASI DAHİL DEĞİLDİR
ŞÖFÖR VE REHBER BAHŞİŞLERİ DAHİL DEĞİLDİR. (10 EURO)
4. GÜN AKŞAM VE 6.GÜN ÖĞLE VE 8. GÜN AKŞAM YEMEKLERİ, TOPLAM 3 ÖĞÜN YEMEK DAHİL DEĞİLDİR
YEMEKLİ PINAR DEL RIO GEZİSİ (90 EURO), YEMEKLİ TROPICANO SHOW (110 EURO), CANCUN ISLA MUJARES CATAMARAN TURU (95 EURO), YEMEKLİ CHICHEN ITZA ANTİK KENTİ VE IT KİL TURU TURU (120 EURO), YEMEKLİ BUENO VISTA SOCIAL GROUP TURU (90 EURO) KLASİK ARABALAR İLE HAVANA VE DEVRİM MÜZESİ TURU (90 EURO), TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR. EL TOCORORO RESTAURANTDA CANLI MÜZİK EŞLİĞİNDE AKŞAM YEMĞİ (65 EURO)

Yorumlar

İnceleme Yok


Sorunuz mu var?

Ücret €0
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
Ücret
0 İnceleme