Noel Pazarları Romantik Yol Turu

Oylanmamış 0 İnceleme
0/5
Kullanıcılar %0 oranında memnun

Tarih

09 Aralık 2023

Süre

6 Gece 7 Gün

Konaklama

3* Otel

Ulaşım

Uçak

Tur Programı

1.GÜN 09 ARALIK CUMARTESİ, SALZBURG 

Sabah saat 08.50’de Antalya havalimanı dış hatlar terminalinde buluşuyor ve Sun Express havayolu tarifeli seferi ile Münih uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızın ardından otobüsümüzle buluşuyor ve Avusturya topraklarına giriş yapıyoruz. Klasik müziğin başkenti Salzburg bizi bekliyor. İlk gezi noktamız kent meydanı olan Residenzplatz oluyor. Kenti kalbi olan meydan Salzburg Katedrali, Hükümet konağı ve Başpiskopos sarayına da ev sahipliği yapmaktadır. Meydanda bulunan Residenzbrunnen isimli çeşme de turistlerin ilgi noktalarından biridir. Ayrıca Nazi partisinin kendine muhalif kitapları bu meydanda yakması anısına dikilen bir anıt da bulunmaktadır. 8. Yüzyılda inşa edilen Katedrali de gezdikten sonra yeni gezi noktamız Mozart’ın evini dışarıdan görüyoruz. 27 ocak 1756 da doğduğu ev şuan müze olarak kullanılmaktadır. Müzik dehası Mozart’ın kişisel eşyaları bu müzede sergilenmektedir. Gezimizin bitmesinin ardından rehberimiz sizlere serbest zaman verecektir. Şehir merkezinde kurulu Noel pazarında keyifli zaman geçirebilirsiniz. Günün bitimi ile konaklama Salzburg’daki otelimizde oluyor.

2.GÜN 10 ARALIK PAZAR, HELLBURNN SARAYI – HALLSTATT

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Salzburg’daki ikinci günümüz başlıyor. İlk gezi noktamız 1615’de Salzburg başpiskoposu tarafından inşa edilen Hellburnn sarayı olacaktır. En zengin ve güçlü yıllarını yaşayan Salzburg şehri, bu zenginliğini yapılarına da yansıtmıştır. Bir çalışma ofisi olarak planlanan sarayı içindeki balo odaları ve dışında bulunan bahçesi ile dikkat çekmektedir. Rehberimiz eşliğinde dileyen misafirlerimiz ile giriş ücretini ödeyerek bahçede gezinti yaparken ihtişamlı çeşme ve fıskiyeleri de görme imkanına sahip olacağız. Ardından günümüz harika bir doğa yolculuğu ile devam ediyor. Hallstatt gölü kıyısında bulunan Hallstatt kasabasına varıyoruz. Alplerin arasında kalan bu küçük gölün yerleşim tarihi 7 bin yıl öncesine dayanmaktadır. Günümüzde ise Heidi masallarından çıkmış gibi görünen kasaba merkezinde otobüsümüzden inip muhteşem evlerin arasında yürüyerek gezimizi yapıyoruz. Rehberimizin sizlere vereceği serbest zamanı göl kenarında veya bu küçük evlerin arasında gezinerek geçirebilirsiniz. Ardından tekrar otobüsümüzle buluşuyor ve Salzburg’a dönüyoruz. Günün bitimi ile konaklama otelimizde olacaktır.

3.GÜN 11 ARALIK PAZARTESİ, FUSSEN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından yola çıkıyor ve Almanya’daki ilk gezi noktamız Fussen’e varıyoruz. Dört tarafı göllerle çevrili olan şehir Lech nehri kıyısına kurulmuştur. Bavyera Eyaletinin kaleleri ve tarihi eserleri ile meşhur şehrini gezmeye başlıyoruz. Belediye binası, kent meydanı ve sokaklarını gördükten sonra şehir merkezinde sizlere serbest zaman veriyoruz. Daha sonra günün kalan kısmında kasabanın yakınlarında bulunan tarihi yapıları gezmek için tekrar otobüsümüzle buluşuyoruz. Dileyen misafirlerimi ile giriş ücretini ödedikten sonra ilk olarak göreceğimiz yer Neuschwanstein Şatosu oluyor. 19 yüzyılda Romanesk mimari ile inşa edilmiş kale ve şato bizlere adeta bir peri masalındaymışız gibi hissettirecektir. Kral 2. Ludwig tarafından yapılan şato kendisinin 1886’da ölümünün ardından halkın ziyaretine açılmıştır. Disney filmlerinde Uyuyan Güzele de esin kaynağı olan şatoyu her yıl binlerce turist ziyaret etmektedir. Serbest zamanımızda alacağımız fotoğraflarımızın ardından yola devam ediyor ve iç mimarisi ile bizleri kendine hayran bırakacak Wies Kilisesine ulaşıyoruz. Rokoko mimarisinin en iyi örneklerinden olan yapı Unesco Dünya mirası listesinde yer almaktadır. Ardından tekrar Füssen şehir merkezinde dönüyoruz. Günün bitimi ile konaklama otelimizde olacaktır.

4.GÜN 12 ARALIK SALI, AUSBURG - HEIDELBERG

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından yola çıkıyor ve romantik yol güzergahındaki yeni gezi noktamız olan Augsburg şehrine ulaşıyoruz. MÖ. 15 yılında kurulan şehir ismini kendisini kuran Roma İmparatoru Augustus’dan almaktadır. 2. Dünya savaşında Amerikan uçakları şehre büyük zarar verse de Rönesans ve Barok tarzındaki sarayları ile tarihi dokusunu korumaktadır. Yürüyerek yapacağımız şehir turunda ilk olarak oldukça güzel bir iç mimariye sahip olan Aziz Anna kilisesini görüyoruz. Daha sonra iki kasaba evinin birleşiminden oluşan Maximillian müzesini dışarıdan görüyoruz. Tarihi belediye binasını da gördükten sonra kent merkezinde serbest zamanımız oluyor. Şehir merkezinde yer alan Noel pazarında keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Ardından yola devam ediyor ve ikinci durağımız olan Heidelberg’e varıyoruz. Almanlar için en romantik kent ve üniversite şehri olarak bilinen yerleşim Neckar nehri kıyısına kurulmuştur. İlk olarak Fransızlar tarafından 17 yüzyılda bir kısmı yıkılmış olan ve kente hakim bir tepede kurulu Heidelberg kalesini görüyoruz. Barok ve Rönesans tarza sahip kale Alman mimarisinin özelliklerini taşımaktadır. Ardından kent merkezinde yürüyerek yapacağımız gezide Kutsal Ruh kilisesini görüyoruz. 15. Yüzyılda Romanesk mimari ile yapılan eser Heidelberg’in en büyük kütüphanesini de içinde barındırır. Eski şehre ulaşım için 1788 yılında yapılan tarihi kemerli köprüyü de gördükten sonra serbest zamanımız oluyor. Şehir merkezinde yer alan Noel pazarında keyifle zaman geçirebilirsiniz. Gezimizin bitmesi konaklama otelimizde olacaktır. 

5.GÜN 13 ARALIK ÇARŞAMBA, DINKELSBUHL – ROTHENBURG – WURZBURG 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Romantik yol güzergahındaki son duraklarımız bizi bekliyor olacak. İlk durağımız olan Dinkelsbühr şehrine varıyor ve gezimize yürüyerek devam ediyoruz. 16 kuleye sahip şehir surlarının içinde kalan bu küçük kent, renkli evleri, taş sokakları ve meydanları ile bizi kendisine hayran bırakacaktır. Kısa bir serbest zamanın ardından yola devam ediyor ve bir sonraki durağımız olan Rothenburg’a varıyoruz. Kent Almanya’nın en iyi korunmuş Orta çağ kasabalarından biridir. Arnavut kaldırımları ve yine renkli evleri arasında yapacağımız gezinin ardından son durağımız olan Wurzburg’a ulaşıyoruz. Main nehri kenarına kurulu şehri gezmeye başlıyoruz. İlk göreceğimiz kent manzarasına hâkim Marienberg Kalesi oluyor. Daha sonra şehir merkezine varmadan Kraliyet sarayını görüyoruz. Napolyon özel ilgisinin olduğu saray 1744 yılında tamamlanmıştır. O dönemde kenti yöneten Piskoposlara ev sahipliği yapmış ve altın kaplamaları, balo salonları, heykelleri ile lüksü yansıtmıştır. Eski şehir merkezinde otobüsümüzden inerek devam edeceğimiz gezimizde Saint Killian Katedralini görüyoruz. 1040 yapımına başlanan katedral 17. Yüzyılda üstüne eklenen Barok süslemeleri ile günümüze ulaşmıştır. Eski köprüyü de gördükten sonra serbest zamanımız oluyor. Günün bitimi ile konaklama otelimizde oluyor.

6.GÜN 14 ARALIK PERŞEMBE, NÜRNBERG

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından yola çıkıyor ve Nürnberg’e ulaşıyoruz. İlk olarak otobüsümüzle yapacağımız panoramik gezimizde Hitler ve daha birçok Nazi’nin yargılandığı ünlü Nürnberg mahkemelerini görüyoruz. Ardından otobüsümüzden iniyor ve yürüyerek şehir turumuza devam ediyoruz. Yürüyüş turumuzda ilk ziyaret noktamız Kaiserburg şatosu olacaktır. Nürnberg şehir merkezine bir tepeden bakacak şekilde inşa edilen Kale ve şato 11 yüzyılda tamamlandığı düşünülmektedir. Şu an ayakta kalan binaları ve burçları kumtaşından yapılmıştır. Daha sonra eski şehir merkezindeki gezimiz devam ediyor ve Saint Lorenz Katedraline ulaşıyoruz. Gotik mimari ile inşa edilen eser 200 yılda tamamlanmıştır ve yapımı 13. Yüzyıla dayanmaktadır. Pazar meydanında bulunan Güzel çeşmeyi de gördükten sonra sizlere serbest zaman veriyoruz. Konaklamamız otelimizde oluyor.

7.GÜN 15 ARALIK CUMA, DÖNÜŞ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından yola çıkıyor ve Stuttgart’a havalimanına ulaşıyoruz. Antalya uçuşumuz ile turumuz sona eriyor. 

 

Tur Ücretleri
KİŞİ BAŞI 995 EURO
İLAVE YATAK 995 EURO
TEK KİŞİLİK ODA 1295 EURO
03-12 CHD 895 EURO

ÖDEMELER TUR TARİHİNE 1 AYDAN AZ SÜRE OLMASI DURUMUNDA HAVALE VEYA KREDİ KARTINA TEK ÇEKİM ŞEKLİNDE YAPILIR, TUR TARİHİNE 1 AYDAN DAHA UZUN SÜRE VAR İSE ÖN ÖDEME YAPILABİLİR. ÖN ÖDEME YAPAN MİSAFİRLERİMİZ KALAN ÖDEMELERİNİ NE ŞEKİLDE ÖDEYEBİLECEKLERİNİ MÜŞTERİ TEMSİLCİMİZDEN ÖĞRENEBİLİRLER.

Genel Şartlar

*Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

*Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

*Eğer vize alınan bir tur ise Davincitur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Davincitur'un sorumluluğunda değildir.

*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

*Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Davincitur havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Davincitur hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

*Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecektir.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile tur esnasında değişiklikler yapabilir.

*Otobüsteki oturma yerlerimiz rezervasyon sırasına göre verilir ve rotasyon uygulaması yapılır, her yeni gün önde oturan misafirlerimiz arka koltuklara geçerler

* 3 kişilik oda tercih ettiğinizde, Oteller oda içerisinde 3 ayrı yatak veremeyebilir, bunun yerine bir büyük yatak ve bir küçük yatak veya kanepe olabilir.

İptal Şartları

TURUN MİSAFİR TARAFINDAN İPTALİ DURUMUNDA 3. KİŞİLERE YAPILAN REZERVASYON VE ÖDEMELER İPTAL EDİLİR. MARUZ KALINAN CEZA VE BEDELLER MİSAFİRDEN KESİLDİKTEN SONRA KALAN TUTAR İADE EDİLİR. EĞER MİSAFİR KENDİ YERİNE BİR BAŞKASINI BULUR İSE TÜM HAKLARINI BU KİŞİYE DEVREDEBİLİR, ANCAK BU DURUMDA UÇAK BİLETLERİNDEKİ İSİM DEĞİŞİKLİĞİNDEN DOLAYI MARUZ KALINAN CEZAİ TUTARLAR YİNE MİSAFİR TARAFINDAN ACENTAYA ÖDENİR. VİZE REDDİ TURUN MİSAFİR TARAFINDAN İPTALİ İLE AYNI ŞARTLARA TABİDİR. TURUN ACENTE TARAFINDAN YETERSİZ KATILIM SEBEBİ İLE İPTALİ DURUMUNDA HİÇBİR CEZAİ ŞART UYGULANMAZ. BUNUN DIŞINDA ÜLKEMİZDE VEYA GİDİLECEK OLAN ÜKELERDE SEYEHATİMİZİ ENGELLEYEN DURUMLAR SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA VEYA MİSAFİRİN SEYEHATİNİ ENGELLEYEN RESMİ KURUMLARDAN RAPORLU BİR RAHATSIZLIĞI OLDUĞUNDA VEYA 1. DERECE BİR YAKINININ ÖLÜMÜ DURUMUNDA MÜCBİR SEBEPLE İPTAL SİGORTASI DEVREYE GİRER VE MİSAFİR TUR ÜCRETİNİ SİGORTA ŞİRKETİNDEN TAHSİL EDER. (SİGORTA KAPSAMINI DETAYLI İNCELEMEK İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİNİZDEN POLİÇE ÖRNEĞİNİ İSTEYEBİLİRSİNİZ)

Sigorta

Otobüslü Avrupa turlarımızda ekstra olarak sunduğumuz, diğer tüm turlarımızda siz değerli misafirlerimize tur ücretine dahil mücbir sebeple tur iptal sigortası yapılmaktadır. Poliçe ana başlıklar olarak sağlık, mücbir sebeple iptal, mesleki sorumluluk ve başınıza gelebilecek bazı olumsuz durumları kapsamaktadır. Rezervasyon anında yapılan sigortanızın poliçesini seyahat danışmanınızdan isteyebilirsiniz. Detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda maddeler halinde özetle poliçenin teminat içeriğini görebilirsiniz. Aşağıda okuyacağınız teminatların geçersiz olduğu durumlar da bulunmaktadır. Mesela tura katılacak kişinin geçmişte var olan bir hastalığının nüksetmesi gibi, 1. Derece bir yakının kaybının geçmişten gelen bir rahatsızlık sebebi ile olması gibi veya 65 yaş üstü misafirlerimizin herhangi bir rahatsızlığı sebebi ile tura katılamaması ve buna benzder durumlarda sigorta poliçeniz geçersiz olabilmektedir. Dilerseniz seyahat danışmanınızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

·         Tıbbi tedavi teminatı

·         Tıbbi nedenlerle nakil veya seyahat

·         Tedavi sonrası daimî ikamete dönüş masrafları

·         Öngörülmeyen dönüş nedeni ile seyahat masraflarının karşılanması

·         Tedavi nedeni ile uzayan konaklama masraflarının karşılanması

·         Sigortalının rahatsızlanması durumlarında refakatçi masraflarının karşılanması

·         Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması

·         Bagajın kaybolması, çalınması ya da zarar görmesi durumunda hasarın karşılanması

·         Seyahat sırasında şahsi eşyaların çalınması

·         Mücbir sebeple seyahatin iptali

·         Seyahat acentasının kusurlarından kaynaklanan zararların karşılanması

Gibi konuları içermektedir. Poliçenizde tüm bu maddeler detayları ve kapsamları ile beraber anlatılmıştır. Seyahat danışmanınızdan alıp incelemeyi unutmayınız.

Dahil / Hariç
SUN EXPRESS HAVAYOLU İLE ANTALYA – MÜNİH GİDİŞ, STUTTGART - ANTALYA DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ DAHİLDİR
3* OTELLERDE 6 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA DAHİLDİR
ALAN – OTEL – ALAN, ŞEHİRLER ARASI TRANSFERLERİ DAHİLDİR
TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ, ŞEHİR TURLARI DAHİLDİR.
FİYATLARA HAVALİMANI VERGİSİ, HİZMET BEDELİ DAHİLDİR
MÜCBİR SEBEPLE TUR İPTAL, SEYEHAT SAĞLIK SİGORTASI (20 EURO) TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR
TÜM GEZİLER TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR. EKSTRA TUR BULUNMAMAKTADIR
VİZE ÜCRETİ 160 EURO DAHİL DEĞİLDİR
YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI 150 TL DAHİL DEĞİLDİR, BANKAYA ÖDENECEKTİR
MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL DEĞİLDİR.
TUR REHBERİMİZ, ŞÖFÖRE VERİLECEK BAHŞİŞLER KİŞİ BAŞI 20 EURO DAHİL DEĞİLDİR

Yorumlar

İnceleme Yok
Ücret 995.00 €
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}


Tur VideosuTur RotasıSorunuz mu var?

Ücret
995.00 €
0 İnceleme