Wadi Rum Konaklamalı Ürdün Turu

5 Yıldız 2 İnceleme
5.0/5
Kullanıcılar %100 oranında memnun

Tarih

17 Mart 2023

Süre

6 Gece 5 Gün

Konaklama

4-5* Otel

Ulaşım

Uçak

Tur Programı

17 MART CUMA, AMMAN UÇUŞ 

Antalya havalimanı dış hatlar terminalinde saat 23.00’da buluşma ve Pegasus havayolu tarifeli seferi ile Amman’a uçuş. Varışımızın ardından otele yerleşme ve konaklama otelimizde.

18 MART CUMARTESİ, JERASH ANTİK KENTİ 

Sabah dinlenmiş dinç bir şekilde uyandığımız otelimizde alacağımız zengin sabah kahvaltısı sonrası ilk olarak Jerash Antik Kenti için yola çıkıyoruz. M.S 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik Kent Jerash, dağlar ve vadiler üzerine kurulmuştur. Jerash günümüzde en iyi korunmuş Antik Roma yerleşimlerinden biridir. Turumuz sırasında Roma döneminden günümüze kadar korunmuş olan tapınaklar, tiyatrolar, kiliseler ve sütunlarla çevrili caddeleri ziyaret ettikten sonra Ajloun Kalesi’ne hareket ediyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Deniz seviyesinin 420 m. altında olan, dünyanın 3. en tuzlu suyu olma özelliği taşıyan Ölü Deniz’e doğru yola çıkıyoruz. Göl Kenarında Bulunan Otelimizde arzu eden misafirlerimiz otelimizin havuz plajından faydalanarak Lut Gölünde eşsiz bir tecrübeye tanık olarak gölde batmadan yüzme keyfini yaşayabilir. Akşam yemeğimiz ve geceleme otelimizde.

19 MART PAZAR, MABADA – NEBO DAĞI 

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. İlk olarak Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Sonrasında mozaikleri ile ünlü Mabada şehrine geçiyoruz. Burada bulunan St.George Kilisesini ve bu coğrafyada bulunan ilk mozaik haritayı yakından görüyoruz. Ardından Petra’da bulunan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Otelimizde. Yemek Sonrası arzu eden misafirlerimizle muhteşem bir görsel şölene tanıklık etmek İçin Petra Night Etkinliğine Katılıyoruz.(Etkinliğimiz isteğe bağlı olduğundan, giriş bileti katılımcıya aittir).

20 MART PAZARTESİ, PETRA ANTİK KENTİ – WADI RUM – ÇÖL SAFARİ 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve dünyanın 7 yeni harikası listesine katılan Petra Antik Kenti’ni keşfetmeye başlıyoruz. Ürdün’e gelmek için en önemli bir neden olarak görülen ve vazgeçilmez bir nokta olan Nebatilerin kayıp kenti Petra’nın büyüleyici ortamında sizlerle gezmeye başlıyoruz. İlk olarak kanyon yapısındaki bu saklı kente ulaşmak için yaklaşık 1,2 Km kayaların oluşturduğu bir koridor içerisinden bir süre yürüdükten sonra hepimizin belgesellerde kartpostallarda gördüğü o muhteşem kare Al-Khazneh (Hazine ) Kral Kaya Mezarı karşımıza gelecek. Burada vereceğimiz fotoğraf molası sonrası en büyük yapı olan El-Deir Manastırına ulaşıyoruz. Bu büyüleyici yer Indiana Jones, Simbad, Mumya gibi meşhur filmlerinde çekimlerine ev sahipliği yapmıştır. “Gül Kırmızısı Şehir” olarak da adlandırılan Petra Antik Kenti sizleri girer girmez etkisi altına alacaktır. Petra gezimizin ardından UNESCO Dünya Kültür ve Doğa Mirası listesinde yer alan Wadi Rum’daki kampımıza gitmek üzere hareket ediyoruz. Wadi Rum‘a varışımızla birlikte ilk olarak develer ile yapacağımız safari sonrası jeepler bizleri alarak sonsuzluk hissine kapılacağımız Wadi Rum’ın derinliklerine doğru yolculuğa başlıyoruz. Wadi Rum’da bulunan yer yer yükseklikleri 1750 metreye ulaşan kum tepelerine çıkarak üzerimizdeki kızıl kum tanelerini silkeleyerek maceraya başlıyoruz. Ülkenin en büyük vadisi olarak kabul edilen Wadi Rum yani ay vadisinde Red Planet filminde Mars yüzeyi olarak gösterilen Wadi Rum’a vardığımız andan itibaren kızıl kum tepeleri ile sizleri karşılayacak olan bu olağanüstü manzaranın sizleri çok etkileyeceğine eminiz. Khalin Kanyonu Lıttle Brıdge ve Ünlü İngiliz Casus Lwarence In yaşadığı Evi Gördükten sonra 4x4 araçlar ile gerçekleştireceğimiz bu unutulmaz safari turumuzda bol bol fotoğraf çektirip çöl yaşamını ve kültürünü daha iyi anlamaya çalışıyoruz. Gün batımını kum tepeleri üzerinde yaptıktan sonra konaklama yapacağımız kampımıza hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi kampımızda alıp yakılan kamp ateşi etrafında toplanarak şarkılarla sohbetlerle ve gökyüzündeki yıldızların muazzam görüntüsünü izleyerek geçiriyoruz. Konaklama Kampımızda 

21 MART SALI, WADI RUM – HİCAZ DEMİR YOLU – AKABE 

Kampımızda alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında yönümüzü Akabe’ye çeviriyoruz. Wadi Rum çıkışında stratejik anlamda önem taşıyan ve Osmanlı döneminde Sultan II Abdulhamıt tarafından yaptırılmış olan ünlü Hicaz Demiryolunun geçtiği Wadi Rum İstasyonunu gördükten sonra Akabe ‘ye konaklama Yapacağımız otelimize giriş yapıyoruz. Otelin havuz ve özel plajından faydalanarak Kızıldeniz’de deniz kum güneş keyfi yapıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Kızıldeniz’de dalış tecrübesini yaşayabilirler. Ayrıca cam tabanlı botlarla Kızıldeniz’deki zengin mercan resiflerini, balık çeşitliliğini ve batıkları görmek İçin Düzenlenecek bot turuna katılabilir. Gün boyu otelin havuzundan ve plajından faydalanama imkanı bulacağımız Akabe’de konaklama ve akşam yemeği otelimizde olacaktır.

22 MART ÇARŞAMBA, AKABE – AMMAN  

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası panoramik Akabe turumuzu yapıyor ve yönümüzü Amman’a çeviriyoruz. Yol güzergahımızda alacağımız öğle yemeği ve molalar ile keyifli bir yolculuk sonrası Amman’a varış. Şehir turumuzda modern ve eskinin karışımı olan 6.000 kişi kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu, Amman’ı oluşturan 7 tepeden birinde yer alan Amman Kalesi, Umayyad Sarayı, Ulusal Müze ve adını I. Abdullah’tan alan Kral Abdullah Camii göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından alışverişlerimiz için serbest zaman veriyoruz. 

23 MART PERŞEMBE, DÖNÜŞ 

Geç saatlerde Amman havalimanına ulaşıyor ve programda gözüken saatte Antalya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun sonu.

 

Tur Ücretleri
BONUS,WORLD CARD PEŞİN 4 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 1295 USD 1295 USD
İLAVE YATAK 1295 USD 1295 USD
TEK KİŞİLİK ODA 1595 USD 1595 USD
02-12 CHD 1195 USD 1195 USD
Genel Şartlar

*Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

*Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

*Eğer vize alınan bir tur ise Davincitur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Davincitur'un sorumluluğunda değildir.

*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

*Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Davincitur havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Davincitur hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

*Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 14 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecektir.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile tur esnasında değişiklikler yapabilir.

*Otobüsteki oturma yerlerimiz rezervasyon sırasına göre verilir ve rotasyon uygulaması yapılır, her yeni gün önde oturan misafirlerimiz arka koltuklara geçerler

* 3 kişilik oda tercih ettiğinizde, Oteller oda içerisinde 3 ayrı yatak veremeyebilir, bunun yerine bir büyük yatak ve bir küçük yatak veya kanepe olabilir

İptal Şartları

TURUN MİSAFİR TARAFINDAN İPTALİ DURUMUNDA 3. KİŞİLERE YAPILAN REZERVASYON VE ÖDEMELER İPTAL EDİLİR. MARUZ KALINAN CEZA VE BEDELLER MİSAFİRDEN KESİLDİKTEN SONRA KALAN TUTAR İADE EDİLİR. EĞER MİSAFİR KENDİ YERİNE BİR BAŞKASINI BULUR İSE TÜM HAKLARINI BU KİŞİYE DEVREDEBİLİR, ANCAK BU DURUMDA UÇAK BİLETLERİNDEKİ İSİM DEĞİŞİKLİĞİNDEN DOLAYI MARUZ KALINAN CEZAİ TUTARLAR YİNE MİSAFİR TARAFINDAN ACENTAYA ÖDENİR. TURUN ACENTE TARAFINDAN YETERSİZ KATILIM SEBEBİ İLE İPTALİ DURUMUNDA HİÇBİR CEZAİ ŞART UYGULANMAZ. BUNUN DIŞINDA ÜLKEMİZDE VEYA GİDİLECEK OLAN ÜKELERDE SEYEHATİMİZİ ENGELLEYEN DURUMLAR SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA (DEPREM, AFET VB.) VEYA MİSAFİRİN SEYEHATİNİ ENGELLEYEN RESMİ KURUMLARDAN RAPORLU BİR RAHATSİZLIĞI OLDUĞUNDA VEYA 1. DERECE BİR YAKINININ ÖLÜMÜ DURUMUNDA MÜCBİR SEBEPLE İPTAL SİGORTASI DEVREYE GİRER VE MİSAFİR TUR ÜCRETİNİ SİGORTA ŞİRKETİNDEN TAHSİL EDER. ANCAK SİGORTA POLİÇESİNİN KAPSAM DIŞI BIRAKTIĞI DURUMLARDA BULUNMAKTADIR. (SİGORTA KAPSAMINI DETAYLI İNCELEMEK İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİNİZDEN POLİÇE ÖRNEĞİNİ İSTEYEBİLİRSİNİZ. CORONA SİGORTA KAPSAMINDA DEĞİLDİR)

Sigorta

Otobüslü Avrupa turlarımızda ekstra olarak sunduğumuz, diğer tüm turlarımızda siz değerli misafirlerimize tur ücretine dahil mücbir sebeple tur iptal sigortası yapılmaktadır. Poliçe ana başlıklar olarak sağlık, mücbir sebeple iptal, mesleki sorumluluk ve başınıza gelebilecek bazı olumsuz durumları kapsamaktadır. Rezervasyon anında yapılan sigortanızın poliçesini seyahat danışmanınızdan isteyebilirsiniz. Detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda maddeler halinde özetle poliçenin teminat içeriğini görebilirsiniz. Aşağıda okuyacağınız teminatların geçersiz olduğu durumlar da bulunmaktadır. Mesela tura katılacak kişinin geçmişte var olan bir hastalığının nüksetmesi gibi, 1. Derece bir yakının kaybının geçmişten gelen bir rahatsızlık sebebi ile olması gibi veya 65 yaş üstü misafirlerimizin herhangi bir rahatsızlığı sebebi ile tura katılamaması ve buna benzder durumlarda sigorta poliçeniz geçersiz olabilmektedir. Dilerseniz seyahat danışmanınızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

·         Tıbbi tedavi teminatı

·         Tıbbi nedenlerle nakil veya seyahat

·         Tedavi sonrası daimî ikamete dönüş masrafları

·         Öngörülmeyen dönüş nedeni ile seyahat masraflarının karşılanması

·         Tedavi nedeni ile uzayan konaklama masraflarının karşılanması

·         Sigortalının rahatsızlanması durumlarında refakatçi masraflarının karşılanması

·         Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması

·         Bagajın kaybolması, çalınması ya da zarar görmesi durumunda hasarın karşılanması

·         Seyahat sırasında şahsi eşyaların çalınması

·         Mücbir sebeple seyahatin iptali

·         Seyahat acentasının kusurlarından kaynaklanan zararların karşılanması

Gibi konuları içermektedir. Poliçenizde tüm bu maddeler detayları ve kapsamları ile beraber anlatılmıştır. Seyahat danışmanınızdan alıp incelemeyi unutmayınız.

Dahil / Hariç
PEGASUS HAVAYOLU TARİFELİ SEFERİ İLE ANTALYA - AMMAN DİREK, GİDİŞ DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ DAHİLDİR.
MOVENPICK, HILTON, RAMADA VB OTELLERDE 4 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA DAHİLDİR.
WADI RUM DA 1 GECE BALON KAMPLARDA YARIM PANSİYON KONAKLAMA DAHİLDİR.
WADİ RUM DA 2 SAAT 4x4 ARAÇLAR İLE SAFARİ VE DEVE SAFARİ TURU DAHİLDİR.
TÜM EKSTRA ÇEVRE GEZİLERİ, JERASH ANTİK KENT TURU (50 USD), ÖLÜDENİZ MABADA NEBO DAĞI TURU (110 USD), PETRA TURU (150 USD), RUM VADİSİ JEEP SAFARI TURU (95 USD) ÜCRETE DAHİLDİR.
ALAN – OTEL – ALAN, ŞEHİRLER ARASI TRANSFERLER DAHİLDİR.
TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ, ŞEHİR TURLARI DAHİLDİR.
FİYATLARA HAVALİMANI VERGİSİ, HİZMET BEDELİ DAHİLDİR.
MÜCBİR SEBEPLE TUR İPTAL SİGORTASI DAHİLDİR.
PETRA ANTİK KENTİ VE DİĞER MÜZE GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİLDİR.
ARAÇ İÇİ SU İKRAMI DAHİLDİR.
ARAÇ İÇİ Wİ-Fİ HİZMETİ DAHİLDİR.
150 TL YURTDIŞI ÇIKIŞ VERGİSİ DAHİL DEĞİLDİR.
TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ DAHİL DEĞİLDİR.
OTELLERE, ŞÖFÖR VE YEREL REHBERLERE VERİLEN BAHŞİŞLER DAHİL DEĞİLDİR.

Yorumlar

Özdilek Özkostak

Özdilek Özkostak

01/11/2022 15:51
Pandemi öncesi sizlerle gittiğim son seyahet'ti çok menmun kalmıştım. Nice güzel seyahetlerde buluşmak dileği ile... 👍👍
Gönül Akbulut

Gönül Akbulut

01/11/2022 15:48
Muhteşem bir geziydi sonsuz teşekkürler Davinci Tur 👏👏👏
Gösterilen 1 - 2 2plam toplam
Ücret 1295.00 $
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}


Tur VideosuTur RotasıSorunuz mu var?

Ücret
1295.00 $
2 İnceleme