Akdeniz Avrupası İspanya Turu

Tarih

29 Haziran 2024

Süre

17 Gece 18 Gün

Konaklama

3* Otel

Ulaşım

Otobüs

Tur Programı

1.GÜN, 29 HAZİRAN CUMARTESİ, YOLA ÇIKIŞ

Sizlere daha sonra bildirilecek saatte sırası ile İstanbul Sabiha Gökçen havalimanı, Alibeyköy cep otogarı ve Selimpaşa Metro dinlenme tesislerinde buluşuyor ve turumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde başlayan yolculuğumuz İpsala Sınır kapısında gerçekleştireceğimiz gümrük ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Yunanistan sınırları içerisinde devam edecek. Yolda vereceğimiz ihtiyaç molalarının sonrasında sabah saatlerinde Selanik’e varıyoruz.

2.GÜN, 30 HAZİRAN PAZAR, SELANİK

Sabah serbest olarak alacağımız kahvaltının ardından Yunanistan’ın ikinci büyük şehri Selanik’e varıyoruz. Şehri gezmeye Aya Dimitrios Kilisesi ile başlayacağız. Hemen sonrasında Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyaya geldiği Atatürk Evini görerek gezimize devam edeceğiz. Ardından otobüsümüz ile gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu esnasında göreceğimiz yerler sırasıyla şunlar olacaktır. Aya Dimitri ve Egnatia Caddeleri, Aristo Thales Üniversitesi kampüsü, Rodondo, Bey Hamamı, Venizelos heykeli, Aristo Thales Bulvarı ve Aristo Thales Meydanı, Kordon, Beyaz Kule, Büyük İskender Anıtı, Döner Kule, Helexpo Fuar alanını görüyoruz. Panoramik tur sonrasında vereceğimiz serbest zamanda meşhur Selanik kordonunda frappelerinizi yudumlayabilirsiniz. Yunan mutfağının birbirinden güzel yemeklerini tadabilirsiniz. Serbest zamanın ardından Selanik’e veda edeceğiz. Yunanistan’ın Adriyatik kıyılarında bulunan İgoumenitsa şehrine varıyoruz. Buradan hareket edecek gemimize otobüsümüzle beraber biniyoruz. Konaklama gemide kamaralarımızda olacaktır. Gemi içerisinde bulunan kafe restoran ve casino da keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. 

3.GÜN, 01 TEMMUZ PAZARTESİ, POMPEI – NAPOLI  

Sabah Bari kenti limanına yanaştıktan sonra gemiden ayrılıyoruz. Serbest olarak alacağımız kahvaltımızın ardından Napoli’ye doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Napoli kenti bizleri bekliyor olacak. İlk olarak dileyen misafirlerimiz ile Vezüv yanardağının eteklerinde kurulu Pompei antik kentini müze ücretini ödeyerek ziyaret ediyoruz (REHBER DAHİL 15 EURO). Tahmini olarak MÖ. 5000 li yıllarda kurulduğu düşünülen şehir yine MÖ. 79 yılında Vezüv yanardağının patlaması ile küller ve lavlar altında kalmıştır. Yaklaşık 1700 yıl boyunca bilinmeyen kent 17. Yüzyılda keşfedilmiş ve yapılan kazılar ile gün yüzüne çıkarılmıştır. Roma kentlerinin atası olan şehir etkileyici mimarisi ile bizleri şaşkına çevirecektir. Rehberimizden antik kent hakkında bilgileri aldıktan sonra Napoli şehir merkezine doğru kısa bir yolculuğumuz oluyor. Eski kent meydanında otobüsümüzden ayrılıyor ve etrafımızdaki yapılar hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Bunlardan ilki 1737 yılında tamamlanan, İtalya’nın en önemli sahnelerinden olan San Carlo Tiyatrosudur. Bir sonraki göreceğimiz eser ise Galeri Umberto oluyor. Günümüz alışveriş merkezlerinin ilk örneklerinden olan yapı San Carlo Tiyatrosunun tam karşısında yer almaktadır. Meşhur aktris Sophia Loren inde sıkça ziyaret ettiği Cafe Gambrinus’a uğrayıp meşhur İtalyan tatlılarını da ayaküstü tadabilirsiniz. Günün bitiminde konaklama otelimizde.

4.GÜN, 02 TEMMUZ SALI, AMALFI KIYILARI 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından harika manzaralara şahit olacağımız bir gün bizi bekliyor. Güneybatı İtalya’nın dağlık Amalfi kıyıları, şirin köyleri ve harika deniz manzaraları gezi noktamız olacaktır. Gezimizi dar yollar sebebi ile ekstra ücretini (35 EURO) ödeyerek minibüsler ile yapacağız. National Geopraphic tarafından dünyanın en güzel Road Trip rotaları arasında bulunan bölgeyi gezmeye Sorrento’dan başlıyoruz. Mitolojide Sorrento denizcileri cezbetmek için bakire genç kız anlamına gelen Sirenlerin ülkesi olarak da bilinir. Önceleri bir Yunan şehri olan kasaba daha sonra Roma şehri olmuştur. Günümüzde kent ulaşımını kolaylaştırmak adına yapılan kemer ve köprüden harika manzaralara şahit olabilirisiniz. Kısa serbest zamanımızın ardından yeni keşfi noktamız Postinao oluyor. Araba ile girişin yasak olduğu kasabanın terasında mola veriyor ve fotoğraflarımızı alıyoruz. Tekrar yola devam ediyor ve bölgeye adını veren Amalfi kasabasına varıyoruz. Sıra dışı Orta çağ mimarisine sahip olan kasabada 11. Yüzyıldan kalma Sant Andrea Katedrali görüyoruz. Ardından Flavio Gioia meydanında sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu güzel kıyıların son gezi noktası olan Ravello oluyor. Kartpostallara konu olan kasaba denizden 350 mt yüksekliğe kadar çıkmaktadır. Günün bitiminde otobüsümüzle buluşuyor ve İtalya’nın kuzeyine doğru gece yolculuğumuza başlıyoruz.

5.GÜN, 03 TEMMUZ ÇARŞAMBA, PORTOFINO – SANREMO   

Sabah serbest kahvaltımızın ardından Portofino’ya ulaşıyoruz. Tekne ile ulaşım sağlayıp (17 EURO) şarkılara ilham olan, San Fruyttuoso keşişlerine kurulan, İtalyan Rivierası'nın incisi Portofino'da rengarenk bakımlı evleri ve bu evlerin altındaki lüks kafeleri, barları, dünyaca ünlü butikleri ve limanlarda demirleyen lüks yatları ile ünlü bu şirin kasabada geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından son gezi noktamız Sanremo oluyor. Orta çağ dönemi mimarisiyle ilgi çeken dar sokakları ile Via Romolo Moreno göreceğimiz yerler arasındadır. Günün bitimi ile Marsilya’ya ulaşıyoruz. Konaklama otelimizde.

6.GÜN, 04 TEMMUZ PERŞEMBE, MARSİLYA – AVIGNON – PROVENCE  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Marsilya’yı gezmeye başlıyoruz.  İlk gezi noktamız Notre Dam De La Garde Katedrali oluyor. Şehrin en zirve noktasına kurulu yapı ismini bu tepeden almaktadır. Neo Bizans mimarisi ile yapılan eser 1864 yılında tamamlanmıştır. Katedrali gezerken şehre hakim bu tepeden harika manzaraya tanıklık ediyoruz. Daha sonra otobüsümüzle şehir merkezine ulaşıyoruz. Sahil yolundan ilerlerken kitaplara ve filmlere konu olan ünlü Fransız hapishanesi Chateu D’if i görüyoruz. Eski limanda otobüsümüzden iniyor ve sizlere serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz sahilin keyfini yaşarken dileyen misafirlerimiz ise bir arka paralel sokak olan alışveriş caddesinde zaman geçirebilirler. Öğleden sonra günün ikinci gezi noktası Avignon kentine varıyoruz. Rhone nehri kenarına kurulu şehir ilk anda surları ile bizi etkisi altına alacaktır. Otobüsten inip yürüyerek yapacağımız turumuzda şehir duvarlarının içini tanıma şansı bulacağız. İlk göreceğimiz eser Papalık sarayı olacaktır. Fransız Kralı 4. Filip’in Vatikan ile yaşadığı olumsuzluklar sonrasında Papalığa Fransız yanlısı 5. Clemens’in seçilmesi ile bu saray inşa edilmiş ve Papalık buraya taşınmıştır. Ancak 50 sene kadar süren bu durum tekrar 1371 yılında sona ermiştir. 15 bin metrekare üzerine inşa edilmiş yapı dünyanın en büyük Gotik sarayıdır. Bir sonraki gezi noktamız ise Avignon Katedrali olacaktır. 1150 yılında Romanesk mimari ile yapılan eser günümüze gelene kadar birçok tadilata uğramış ve orijinalliğini tamamen olmasa da kaybetmiştir. Şehrin sokaklarında yapacağımız bu gezilerin ardından sizlere serbest zaman veriyoruz. Daha sonra otobüsümüzle buluşuyor ve Lavantaları ile ünlü Provence kentine geçiyoruz. Otobüsümüzden inip yürüyerek yapacağımız şehir turunda sadece lavanta değil aynı zamanda şarapları ile de ünlü olan bu şehirde keyif dolu dakikalar geçiriyoruz. Eski kent merkezinin girişinde bulunan semt pazarı, dar sokaklarındaki rengarenk evleri ile gerçek bir Fransız şehrinde bulunuyoruz. Rehberimiz ile yapacağımız kısa gezinin ardından sizleri serbest bırakıyoruz. Semt pazarından lavanta ile üretilmiş ürünlerden satın alabilir, şehrin dar sokaklarından dolaşıp kafelerin, restoranların tadını çıkarabilirsiniz. Konaklama Marsilya’daki otelimizde. 

7.GÜN, 05 TEMMUZ CUMA, GIRONA – FIGURES   

Sabah kahvaltımızın ardından yola çıkıyor ve gezimizin yeni ülkesi İspanya’ya giriş yapıyoruz. İlk durağımız ünlü ressam Salvador Dali’nin doğduğu şehir Figueras oluyor. Kentin belediye başkanının açacağı müze için kendisinden birkaç eser istemesinin ardından ben size bir müze yapayım demesi her şey başlamıştır. Belediye binası ressamın kendi tasarımı ile bir müzeye dönüşmüştür. Sürrealist ressamın eserlerinin çoğu bu müzede sergilenmektedir. Ancak enteresan olan müzenin tasarımıdır. Sanatçı dehasını burada da bizlere yansıtmaktadır. Giriş ücretlerini ödeyip (REHBER DAHİL 15 EURO) Müze rehberimiz eşliğinde yapacağımız gezi esnasında hem eserler hem de müze tasarımı bizleri hayrete düşürecektir. Daha sonra bir diğer gezi noktamız Girona’ya geçiyoruz. Katalonya’nın kuzey şehri olan Girona, Arnavut kaldırımlı sokakları, galeri ve müzeleri, Gotik mimarisi ile sizleri cezbedecektir. Kent merkezinde otobüsümüzden inip yürüyerek kısa bir şehir turu yapıyoruz. Eski şehirde sizlere vereceğimiz serbest zamanda mutfağı ile de ünlü bu kenti keşfedebilirsiniz. Günün bitiminde Madrid’e doğru gece yolculuğumuz başlıyor. Molalar vererek devam edeceğimiz yolculuğumuz İspanya içlerine doğru devam ediyor. 

8.GÜN, 06 TEMMUZ CUMARTESİ, MADRİD  

Sabah serbest olarak alacağımız kahvaltının ardından İspanya’nın başkenti Madrid’i gezmeye başlıyoruz. Hükümet ve Kraliyet ailesinin ikametgahı olan şehir ülkenin aynı zamanda kültür ve sanat merkezlerini barındırmaktadır. Şehir merkezine ulaşıp otobüsümüzden ayrılmadan önce panoramik turumuzu yapıyoruz. Paseo De Castellana caddesi ilk gezi bölgemiz oluyor. Burada bulunan Bakanlıklar ve Real Madrid takımı tarafından yaptırılan eğik gökdelenler hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz.  Ardından otobüsümüze tekrar biniyor ve Las Ventas Boğa güreşi arenasına gidiyoruz. 1931 yılında tamamlanan eser dünyanın en büyük boğa güreşi arenasıdır. Önünde bulunan meydanda rehberimizden bilgi aldıktan sonra otobüsümüzle panoramik olarak devam edeceğimiz gezimizde son olarak 9300’e yakın eseri içinde barındıran Prado müzesini görüyoruz. Dileyen misafirlerimiz serbest zamanlarında giriş ücretini ödeyerek müzeyi keşfedebilirler. Panoramik gezimizin bitmesinin ardından yürüyüş turumuz başlıyor. İlk keşif noktamız Kraliyet Sarayı olacaktır. Hükümet kabullerinin yapıldığı sarayda şu an Kraliyet ailesi yaşamamaktadır. Fotoğraflarımızı aldıktan sonra kısa bir yürüyüş ile tarihi şehir pazarına ulaşıyoruz. İçinde bulunan marketleri tapas barları ile her zaman cazibe noktası olan pazarın içinde kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından yürüyüşe ediyor ve Plaza Mayor’a ulaşıyoruz. Madrid’in en turistik meydanı aslında ilk yapıldığında şehir surlarının dışında idi. Kullanım amacı ise boğa güreşi, pazarlar, turnuvalar ve infazlara ev sahipliği yapması içindi. Ancak günümüzde şehrin tam kalbinde olan meydan kafeleri restoranları ve sokak gösterileri ile sürekli kalabalıktır. Gezimizin final noktası ise Puerda Del Sol, yani Sol meydanı olacaktır. Meydanı avucumuz gibi düşünürsek, kendisine bağlanan alışveriş caddelerini de parmaklarımız gibi düşünebiliriz. Yukarıdan bakıldığında bir eli anımsatan meydan ve caddelerinde sizleri serbest bırakıyoruz. Günün bitiminde konaklama otelimizde.

9.GÜN, 07 TEMMUZ PAZAR, TOLEDO – CORDOBA 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından İspanya’nın güneyi doğru yolculuğumuz başlıyor. Madrid’e 1 saat mesafede bulunan Toledo şehri ilk gezi noktamız olacaktır. Görülecek yerler arasında Büyük Katedral ve Santa Maria la Blanca Sinagogu bizi bekliyor. Tarihle iç içe yaşayan Toledo sokaklarını gezme ve geleneksel Toledo maden işçiliği ile yapılmış hediyelik eşya dükkânlarında alışveriş imkânı da ayrıca bizi bekleyenler arasında. Daha sonra güneye doğru yola devam ediyor ve Endülüs topraklarına giriş yapıyor ve Cordoba’yı geziyoruz. Romalılar tarafından kurulan kent 8. Yüzyılda Müslümanların hakimiyeti altına girmiştir. Günümüzde başta Cordoba Camisi olmak üzere Müslüman kültürünü yansıtan birçok eser ilk karşılaşmak mümkündür. Eski şehir merkezine yakın bir noktada otobüsümüzden iniyor ve turumuzu yürüyerek yapıyoruz. Şehrin girişinde Guadalquivir nehri üzerine yapılı Roma köprüsü bizi karşılıyor. 1. Yüzyılda inşa edilmiş kemerli köprü 247 metre uzunluğa ve 9 metre genişliğe sahiptir. Ardından dileyen misafirlerimiz ile giriş ücretini ödeyerek (REHBERLİ 17 EURO), köprünün eski şehir kıyısına yapılmış Kurtuba camisini görüyoruz. 786 yılında Endülüs Emevileri tarafından inşa edilen eser döneminin en büyük camisiydi diyebiliriz. Beyaz ve kırmızı mermerler ile Mağrip mimarisi ile inşa edilmiştir. 1293 sütunlu eser Hristiyanların tekrar bölgede hakimiyet elde etmesi ile Katedrale dönüştürülmüştür. Cami gezimizin ardından Arnavut taşlı yolları, renkli ve çiçekli evleri ile eski şehir merkezini keşfetmeye devam ediyoruz. Gezimiz esnasında Yahudi mahallesinde bulunan Sinagog, eski şehir caddesi ve daha birçok tarihi yapıyı görüyoruz. Gezimizin bitmesi ile bu mükemmel eski şehir merkezinde sizleri serbest bırakıyoruz. Daha sonra yola devam ediyor ve konaklama için Sevilla’ya ulaşıyoruz.

10.GÜN, 08 TEMMUZ PAZARTESİ, SEVİLLA – GRANADA 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından şehir turumuz başlıyor. Sevilla’da Cordoba gibi Guadalquivir nehri üzerine kuruludur. Ancak bu şehri Cordoba’dan ayıran belirgin özelliği denize kıyısı olmadığı halde bir liman kenti olmasıdır. Yine Endülüs hakimiyeti döneminde kente yansıyan Arap Emevi kültürünün izlerini görmek mümkün olacaktır. Şehirde ilk gezi noktamız Plaza De Espana olacaktır. Meydan yakın tarihte 1928’te Kral 8. Alfonzo tarafından açılmıştır. Maria Luisa parkı içerisinde yer alan meydanın yapım amacı tüm Endülüs bölgesinin tarihi ve kültürünü yansıtmasıdır. Meydanın etrafını dolduran Rönesans ve Moro mimarisi ile yapılan binalarda günümüzde devlet kurumları yer almaktadır. Ardından kent merkezine ulaşıyor ve Sevilla katedralini görüyoruz. 1507 de inşa edilen eser o tarih itibarı ile dünyanın en büyük katedrali olma özelliğini Ayasofya’nın elinden almıştır. Günümüzde ise dünyanın 3. Büyük gotik katedralidir. Bir başka özelliği ise Kristof Kolomb’un mezarına da ev sahipliği yapmasıdır. Gezimizin bitmesi ile sizlere serbest zaman veriyoruz. Öğleden sonra yola çıkıyor ve ikinci gezi noktamız Granada’ya ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile giriş ücretini ödeyerek (REHBER DAHİL 45 EURO) ilk göreceğimiz eser Al Hambra sarayı olacaktır. Arap hanedanlığından önce küçük bir şato olan yapı Kral Muhammed’in buraya taşınması ile saraya dönüştürülmüştür. Daha sonraki yıllarda tahta geçen diğer krallar tarafından genişletilmiş ve yeni yapılar eklenmiştir. Gittikçe büyüyen saray sonraları küçük bir yaşam alanına dönüşmüştür. Bahçesindeki muhteşem botaniği, onlarca odası ve mozaik süslemelerini görerek saray gezimizi tamamlıyoruz. Ardından şehir merkezine ulaşıyor ve otobüsümüzden iniyoruz. Yürüyerek yapacağımız gezimizde Granada Katedrali göreceğimiz eserlerden biri olacaktır. Dış duvarlarındaki süslemeler ile dikkatimizi çeken yapıya ayrıca yapıldığı yüzyılda eğitim alan ve üniversite mezunu olan kişilerin isimleri kazınmaktaydı. Rönesans mimarisinin izlerini taşıyan katedrali gezdikten sonra kent merkezinde sizleri serbest bırakıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile minibüs ücretlerini ödemeniz karşılığında bir sonraki keşif noktamız ise Sacremento mahallesi olacaktır. (bir tepe üstüne kurulu bu mahalleye maalesef otobüsümüz ile ulaşma şansımız yoktur.) Sarayın tam karşı tepesine kurulu bu küçük mahallede çingeneler yaşamaktadır. 18 yüzyılda başlayan yerleşim ilk olarak mağaralarda gerçekleşmiştir. Günümüzde ise renkli ve süslü evleri, Flamenco barları ve gece hayatı ile büyüyen mahalle sizleri etkisi altına alacaktır. Günün bitmesi ile otobüsümüzle buluşuyor ve Valencia’ya doğru gece yolculuğumuza başlıyoruz. 

11.GÜN, 09 TEMMUZ SALI VALENCIA

Sabah serbest olarak alacağımız kahvaltının ardından Valencia şehir turumuzu yapıyoruz. Valencia İspanya’nın nüfus bakımından 3. büyük şehri olmakla birlikte en büyük limanına sahiptir. Eski ve yeniyi buluşturan bu şehirde hem eski yapılar hem de modern binalar bir arada bulunmaktadır. Panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda Belediye Sarayı, Gotik Katedral, Arena, Sanat ve Bilim Müzesi, Tarihi Pazar Mercado Central ve Eski İpek borsası görülecek yer arasındadır. Serbest zamanın ardından yola devam ediyor ve akşam saatlerinde Barcelona’ya ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. 

12.GÜN, 10 TEMMUZ ÇARŞAMBA, BARCELONA 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Katalonya özerk bölgesinin başkenti Barcelona’yı keşfetmeye başlıyoruz. 1900 yıllarda Mimar Gaudi’nin hakimiyetinde şekillenen şehir ızgara şeklindeki caddeleri ve modern kent yapıları ile günümüzde bir cazibe merkezi olmuştur. İlk olarak Montjuic tepesine çıkıyoruz. Barcelona olimpiyatları için yeniden tasarlanan tepede birçok yapı dikkatimizi çekecektir. Panoramik olarak göreceğimiz eserler arasında Plaza De Espana ilki olacaktır. Tepenin girişinde bulunan bu meydanda günümüzde alışveriş merkezi ancak öncesinde bir boğa güreşi arenası olan Arenas De Barcelona’yı görüyoruz. Yapının dış duvarı korunmuş ancak içi yeniden inşa edilmiştir. Ardından tepeye doğru giderken ikinci göreceğimiz eser Montjuic çeşmesi olacaktır. Tepe üzerinde yol alırken panoramik olarak Küçük İspanya müzesini, olimpiyat stadını görüyoruz. Ardından şehre hâkim bir terasta kısa bir mola veriyoruz. Fotoğraflarımızı aldıktan sonra şehir merkezine geri dönüyoruz ve bitmeyen kilise Sagrada Familia’nın önünde otobüsümüzden iniyoruz. Mimar Gaudi’nin eseri olan yapı ölümünün 100. Yılında tamamlanmayı beklemektedir. Sadece yardım ve bağışlarla devam eden inşaat 2026 yılında bitecektir. Etrafında bir tur atıyor ve tüm cepheleri hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Bir tramvayın çarpması yüzünden hayatına kaybeden mimar Gaudi’nin kente modern mimari ile birçok eser katmıştır. Bunlardan diğer ikisi olan ve geometriye meydan okuyan Casa Mila ve Casa Battlo dur. Zamanının çok ilerisinde olan bu iki modern binayı panoramik olarak gördükten sonra Katalan meydanında otobüsümüzden iniyoruz. La Rambla caddesinde yapacağımız yürüyüş turunda eski şehir merkezini tanıyor ve ünlü yapıları görüyoruz. Kent pazarı ve Bari Gotic mahallesi bunlardan bazıları olacaktır. Gezimizin bitmesi ile limana ulaşıyor ve sizleri serbest bırakıyoruz. Günün bitimi ile konaklama otelimizde.

13.GÜN, 11 TEMMUZ PERŞEMBE, CANNES – NICE  

Sabah kahvaltının ardından yola çıkıyor ve tekrar Fransa sahillerine ulaşıyoruz. Bugünkü gezi programımızda ilk noktamız Cannes oluyor. Ev sahipliği yaptığı film festivali ile aynı isme sahip Cannes kentinde sahilde otobüsümüzden iniyor ve kongre merkezinin önünde resimlerimizi alıyoruz. Ardından rehberimizin sizlere vereceği serbest zamanda sahil gezinti yolu üzerinde bulunan ünlülerin el izlerini görebilir veya bir arka paralel sokak olan alışveriş caddesinde gezebilirsiniz. Sahildeki lüks otelleri, ihtişamlı yaşamı ile Cannes şehrine veda ettikten sonra yeni durağımız Nice olacaktır. Sahil boyu palmiye ağaçları ve meşhur mavi bankları ile ünlü Promenade Des Anglais caddesinden (İngiliz caddesi) ilerliyor ve şehir merkezine ulaşıyoruz. Cadde 1820 yılında bölgede yaşayan İngiliz zenginler tarafından yaptırılmıştır. Kötü giden hasadın ardından yoksul düşen yöre halkına, bir geçim kaynağı olması için İngilizlerin ödeneği ile yapılan cadde 7 km uzunluğundadır. Kent meydanında otobüsümüzle atacağımız bir tur ile meydan etrafında bulunan tarihi yapıları da görme imkanına sahip oluyoruz. Ardından otobüsümüzden iniyoruz. Eski şehir ve kent pazarı göreceğimiz yerler arasında olacaktır. Gezimizin bitmesi ile Milano'ya doğru gece yolculuğumuz başlıyor. 

14.GÜN, 12 TEMMUZ CUMA, MİLANO – COMO 

Sabah serbest kahvaltının ardından Milano şehir turumuzu yapıyoruz. Kent meydanında bulunan Milano Katedrali Gotik mimarinin en güzel örneklerindendir. Moda başkenti olan şehirde vereceğimiz serbest zamanın ardından Como gölü ve kasabasını geziyoruz. İtalya ve dünya sosyetesinin yazlık evlerinin bulunduğu göl çevresinde dilerseniz ekstra olarak tekne turu yapabilirsiniz. Bu muhteşem yazlık evleri görmenin tek yolu bu tekne turu olacaktır. Veya Como kasabasının tarihi sokaklarında zaman geçirebilir, kafelerinde oturabilirsiniz. Ardından yola devam ediyor ve konaklamamız Venedik şehrinde oluyor. 

15.GÜN, 13 TEMMUZ CUMARTESİ, VENEDİK

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otobüsümüzle Venedik adasına doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından otobüsümüz otoparkta kalıyor ve araç trafiği olmayan şehirde ücretini ödeyerek vaporetto ile kent merkezine ulaşıyoruz (15 EURO ZORUNLU). 400’e yakın köprüsü, 117 adası ile Sular şehri veya Kanallar şehri veya Maskelerin şehri Venedik gezimiz bizi bekliyor. Şehir fazla derin olmayan deniz tabanına yerleştirilen binlerce kazığın üstüne inşa edilmiştir. Öyle ki bazı zamanlar sular altında kalmaktadır. Bu ve benzeri sorunlardan dolayı Venediklilerin büyük kısmı artık kıyıda yaşamaktadırlar. Burada bulunan binalarda genelde çalışan işçiler ikamet etmektedir. Kısa bir yürüyüş ile San Marco meydanına ulaşıyoruz. Burada bizleri karşılayacak ilk eser Dükler sarayı olacaktır. Gotik tarzda yapılan eser turistlerin en çok ilgisini çeken noktadır. Meydanda bulunan San Marco Bazilikası ise göreceğimiz bir diğer eser olacaktır. Meydan hakkında bilgileri rehberimizden aldıktan sonra dar sokakları, kanalları ve köprülerinde gezinti yapmak üzere rehberimizi takip ediyoruz. Eğer şanslı gününüzde iseniz limanda bir Kruvazör gemisi yoktur ve Venedik çok kalabalık değildir. Diğer durumda bu dar sokaklarda gezerken kaybolmanız olası bir durumdur. Ancak endişe etmeyin; rehberimiz size meydanı bulmanız için bazı ipuçları verecektir. Kısa bir yürüyüşün ardından Venedik’in en büyük köprüsü Rialto’ya varıyoruz. Grande Kanal yani Büyük Kanalın iki yakasını birbirine bağlayan köprü üzerindeki dükkanları ile sizleri cezbedecektir. 1588 yılında yapılan köprü o tarihte karşıya geçmenin tek yolu idi. Gezimizin bitmesi ile sizlere serbest zaman veriyoruz. Ardından otoparka geri dönüyor ve otobüsümüzle buluşup yola çıkıyoruz. Konaklamamız Zadar’da oluyor.

16.GÜN, 14 TEMMUZ PAZAR, SİBENİK – DUBROVNİK 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Dalmaçya kıyılarındaki yeni gezi noktamız Sibenik oluyor. Şehre varışta ilk gezi noktamız Unesco Dünya mirası listesinde bulunan Saint James Katedrali oluyor. Dünyanın tamamen tuğladan ahşap kullanılmadan yapılan en büyük kilisesidir. Bugünkü görüntüsüne 1531 yılında kavuşan eser Gotik – Rönesans tarzı mimariye sahiptir. Eski şehir merkezinde dolaşırken her köşe başında kentin simgesi olan turuncu siyah renkli şapkaları görebilirsiniz. Şehir de bir sonraki gezi noktamız Ortaçağ manastırı olacaktır. Manastırın kendisinden daha çok bahçesi ilgimizi çekecektir. Mimarı Dragutin Kis tarafından geometrik şekilde tasarlanan bahçe peyzajı ve şifalı otları ile meşhurdur. Gezimizin bitmesinin ardından sizlere serbest zaman veriyoruz. Ardından son olarak Dubrovnik’e varıyoruz. Yürüyerek gerçekleştireceğimiz eski şehir turu sırasında Muhteşem Surlar içerisindeki sokaklarda yürüyerek birbirinden etkileyici fotoğraflar çekme şansı bulacaksınız. Gezimiz sırasında Unesco tarafından dünya mirasları listesine alınmış olan Şehir Meydanı, birbiriyle yarışan kuleleri, Rector Sarayı, Francis Manastırı, Onorfio Çeşmesi, Gümrük Binası, Orlando heykeli ve şehir kapılarını göreceğiz. Ayrıca Game of Thrones dizi seti olarak kullanılan mekanlarda gezeceğiz. Dubrovnik’te vereceğimiz serbest zaman sonrasında otobüsümüzle buluşuyor konaklama için Karadağ’a ulaşıyoruz. 

17.GÜN, 15 TEMMUZ PAZARTESİ, KOTOR – BUDVA  

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından yola çıkıyor ve Kotor’a ulaşıyoruz. Ücretli olarak giriş yaptığımız (8 EURO) Eski şehir turunda, St. Trifon Katedrali, Oruzja Meydanı, Saat Kulesi, St Nikola ve St. Luke kiliselerini görme imkânımız olacak. Ayrıca St. Mary kilisesi kapısındaki kabarmaları inceleme şansımız da olacak. Serbest zamanımız ardından rehberimizin belirttiği saatte toplanıyoruz. Ve günün son gezi noktası Budva oluyor. Şehre varmadan hemen önce küçük St. Stefan adasını görüyoruz. Eskiden bir balıkçı köyü olan ada günümüzde Singapurlu bir şirkete kiralanarak çok özel bir otel olarak kullanılmaktadır. Kısa molamızın ardından Budva’ya varıyoruz. Dört tarafı surlarla çevrili olan Eski şehir merkezinde yürüyüş turumuzu yapıyoruz. Taş binalar ve dar sokaklar arasında adeta orta çağdan kalma bir labirentin içerisindeki masal kahramanı gibi hissedeceksiniz. Daha sonra Yunanistan’a doğru gece yolculuğumuz başlıyor. 

18.GÜN, 16 TEMMUZ SALI, KAVALA – İSTANBUL   

Sabah saatlerinde Kavala’ya varışımızın ardından serbest kahvaltımızı alıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Kavala 1387 – 1912 yılları arasında Osmanlı Hakimiyeti içerisindeki önemli bir liman ticareti kentidir. Günümüze kadar gelen Osmanlı eserleri arasında en göze çarpanı Şüphesiz Kanuni tarafından yaptırılmış Kavala su kemeridir. Şehrin bu döneme kadar yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri olan su sıkıntısını ortadan kaldırmıştır. Kavala sokakları arasında gezerken kendinizi eski bir Osmanlı şehrinde gezer gibi hissedeceksiniz. Kavala Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali paşa Evi ve heykeli, günümüzde bir otel olarak kullanılan eski İmaret Binası ve bir cami olarak inşa edilmiş fakat sonrasında Kiliseye çevrilmiş olan Aziz Nikola kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Sahilde yürüyüş ve alışveriş için vereceğimiz molanın ardından İstanbul’a dönüş yolculuğuna başlıyoruz. İpsala sınır kapısında gerçekleştireceğimiz pasaport ve gümrük işlemlerinin bitimi ile gece saatlerinde İstanbul’a varıyoruz. Yeni gezilerde buluşmak dileği ile sizlerle vedalaşıyoruz.

 

 

 

Tur Ücretleri
  NAKİT VE NAKİT TAKSİT  
KİŞİ BAŞI 1179 EURO  
İLAVE YATAK 1179 EURO  
TEK KİŞİLİK ODA 1579 EURO  
03-12 CHD 1079 EURO  

ÖDEMELER TUR TARİHİNE 1 AYDAN AZ SÜRE OLMASI DURUMUNDA HAVALE VEYA KREDİ KARTINA TEK ÇEKİM ŞEKLİNDE YAPILIR, TUR TARİHİNE 1 AYDAN DAHA UZUN SÜRE VAR İSE ÖN ÖDEME YAPILABİLİR. ÖN ÖDEME YAPAN MİSAFİRLERİMİZ KALAN ÖDEMELERİNİ NE ŞEKİLDE ÖDEYEBİLECEKLERİNİ MÜŞTERİ TEMSİLCİMİZDEN ÖĞRENEBİLİRLER. AYRICA BU TURUMUZDA OTOBÜSTE ÖDEME SEÇENEĞİ BULUNMAKTADIR. KREDİ KARTI ÖDEMELERİNDE %2 FARK UYGULANIR

Genel Şartlar

*Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

*Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

*Eğer vize alınan bir tur ise Davincitur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Davincitur'un sorumluluğunda değildir.

*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

*Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Davincitur havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Davincitur hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

*Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecektir.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile tur esnasında değişiklikler yapabilir.

*Otobüsteki oturma yerlerimiz rezervasyon sırasına göre verilir ve rotasyon uygulaması yapılır, her yeni gün önde oturan misafirlerimiz arka koltuklara geçerler

* 3 kişilik oda tercih ettiğinizde, Oteller oda içerisinde 3 ayrı yatak veremeyebilir, bunun yerine bir büyük yatak ve bir küçük yatak veya kanepe olabilir.

İptal Şartları

TURUN MİSAFİR TARAFINDAN İPTALİ DURUMUNDA 3. KİŞİLERE YAPILAN REZERVASYON VE ÖDEMELER İPTAL EDİLİR. MARUZ KALINAN CEZA VE BEDELLER MİSAFİRDEN KESİLDİKTEN SONRA KALAN TUTAR İADE EDİLİR. EĞER MİSAFİR KENDİ YERİNE BİR BAŞKASINI BULUR İSE TÜM HAKLARINI BU KİŞİYE DEVREDEBİLİR. VİZE REDDİ ACENTAMIZ SORUMLULUĞUNDA DEĞİLDİR. TURUN ACENTE TARAFINDAN YETERSİZ KATILIM SEBEBİ İLE İPTALİ DURUMUNDA HİÇBİR CEZAİ ŞART UYGULANMAZ. BUNUN DIŞINDA  MİSAFİRİN SEYEHATİNİ ENGELLEYEN RESMİ KURUMLARDAN RAPORLU BİR RAHATSİZLIĞI OLDUĞUNDA VEYA 1. DERECE BİR YAKINININ ÖLÜMÜ DURUMUNDA MÜCBİR SEBEPLE İPTAL SİGORTASI DEVREYE GİRER VE MİSAFİR TUR ÜCRETİNİ SİGORTA ŞİRKETİNDEN TAHSİL EDER. (SİGORTA KAPSAMINI DETAYLI İNCELEMEK İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİNİZDEN POLİÇE ÖRNEĞİNİ İSTEYEBİLİRSİNİZ)

Sigorta

Otobüslü Avrupa turlarımızda ekstra olarak sunduğumuz, diğer tüm turlarımızda siz değerli misafirlerimize tur ücretine dahil mücbir sebeple tur iptal sigortası yapılmaktadır. Poliçe ana başlıklar olarak sağlık, mücbir sebeple iptal, mesleki sorumluluk ve başınıza gelebilecek bazı olumsuz durumları kapsamaktadır. Rezervasyon anında yapılan sigortanızın poliçesini seyahat danışmanınızdan isteyebilirsiniz. Detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda maddeler halinde özetle poliçenin teminat içeriğini görebilirsiniz. Aşağıda okuyacağınız teminatların geçersiz olduğu durumlar da bulunmaktadır. Mesela tura katılacak kişinin geçmişte var olan bir hastalığının nüksetmesi gibi, 1. Derece bir yakının kaybının geçmişten gelen bir rahatsızlık sebebi ile olması gibi veya 65 yaş üstü misafirlerimizin herhangi bir rahatsızlığı sebebi ile tura katılamaması ve buna benzder durumlarda sigorta poliçeniz geçersiz olabilmektedir. Dilerseniz seyahat danışmanınızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

·         Tıbbi tedavi teminatı

·         Tıbbi nedenlerle nakil veya seyahat

·         Tedavi sonrası daimî ikamete dönüş masrafları

·         Öngörülmeyen dönüş nedeni ile seyahat masraflarının karşılanması

·         Tedavi nedeni ile uzayan konaklama masraflarının karşılanması

·         Sigortalının rahatsızlanması durumlarında refakatçi masraflarının karşılanması

·         Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması

·         Bagajın kaybolması, çalınması ya da zarar görmesi durumunda hasarın karşılanması

·         Seyahat sırasında şahsi eşyaların çalınması

·         Mücbir sebeple seyahatin iptali

·         Seyahat acentasının kusurlarından kaynaklanan zararların karşılanması

Gibi konuları içermektedir. Poliçenizde tüm bu maddeler detayları ve kapsamları ile beraber anlatılmıştır. Seyahat danışmanınızdan alıp incelemeyi unutmayınız.

Dahil / Hariç
NAPOLİ 1, MARSİLYA 2, MADRID 1, SEVİLLA 1, BARCELONA 2, VENEDİK 1 ZADAR 1, KARADAĞ 1 TOPLAM 10 GECE ODA KAHVALTI OTEL KONAKLAMA DAHİLDİR
1 GECE 4 KİŞİLİK KAMARALARDA YUNANİSTAN – İTALYA ARASI GEMİ SEYEHATİ DAHİLDİR
PROGRAMDA GÖZÜKEN TÜM GEZİLER DAHİLDİR. TURUMUZDA EKSTRA TUR YOKTUR
TÜM TUR BOYUNCA TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ DAHİLDİR
LÜKS OTOBÜSLER İLE ULAŞIM, TÜM ŞEHİRLER ARASI TRANSFERLER DAHİLDİR (MERCEDES BENZ TOURISMO 2023 MODEL)
OTELLERDE ÖDENEN KONAKLAMA VERGİLERİ DAHİLDİR
VİZE ÜCRETİ 180 EURO DAHİL DEĞİLDİR
YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI 150 TL DAHİL DEĞİLDİR, BANKAYA ÖDENECEKTİR
MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL DEĞİLDİR. (ZORUNLU MÜZE BULUNMAMAKTADIR.)
SEYEHAT SAĞLIK VE MÜCBİR SEBEPLE TUR İPTAL SİGORTASI 20 EURO DAHİL DEĞİLDİR.
AMALFİ KIYILARI MİNİBÜS İLE ULAŞIM ÜCRETLERİ 35 EURO, PORTOFINE TEKNE ÜCRETİ 17 EURO, GRANADA SACREMENTO MAHALLESİ MİNİBÜS BEDELİ 15 EURO DAHİL DEĞİLDİR, KATILIM ZORUNLU DEĞİLDİR. VENEDİK ADASI TEKNE İLE ULAŞIM 15 EURO DAHİL DEĞİLDİR. (KULLANIM ZORUNLUDUR)
GECE OTOBÜS YOLCULUKLARI SONRASI KAHVALTI DAHİL DEĞİLDİR
ŞÖFÖRLER VE REHBER BAHŞİŞLERİ KİŞİBAŞI 20 EURO, GEZİ SONUNDA BİR KEZ ÖDENİR, DAHİL DEĞİLDİR

Yorumlar

İnceleme Yok


Tur VideosuTur RotasıSorunuz mu var?

Ücret €1.179
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
Ücret
1179.00 €
0 İnceleme