Batı Karadeniz Turu

Tarih

Tarihler için arayınız!

Süre

4 gece 4 gün

Konaklama

4* Otel

Ulaşım

Otobüs

Tur Programı

1.Gün ÇARŞAMBA

Saat 23:00 Antalya'dan hareketle gece yolculuğu.
 
2.Gün PERŞEMBE SAFRANBOLU
Turumuzun ilk durağı olan Osmanlı Sarayı’na birçok kişi yetiştirmiş Safranbolu’yu gezmeye başlıyoruz. Yürüyerek yapacağımız bu turda öncelikle Hıdırlık Tepesi’nden Tarihi Şehri seyredip fotoğraflama imkanı buluyoruz. Sonrasında devam ederek yukarıdan biraz önce gördüğümüz kamu yapılarından bazılarını tanımaya başlıyoruz. İlk durağımız Kazdağlı Meydanı. Devamı ile birlikte Köprülü Mehmet Paşa Camii ve Güneş Saati sonraki durağımız. Şuan otel olarak kullanılan Cinci Hanı’nı panoramik olarak gördükten sonra Safranbolu’nun yetiştirdiği önemli kişilerden birisi olan İzzet Mehmet Paşa tarafından yaptırılmış olan Camii diğer ziyaret noktamız. Eski örgüyü tamamen hissedeceğimiz taş döşeli dar sokaklar ve eski ünlü evlerin olduğu yerlerden geçerek bu evlerin şuan ziyarete açık olan Kaymakamlar Evi’ni görüyoruz. Son bölümde ise Safranbolu’nun eski ekonomik yaşamını ve esnaf geleneğini halen hissedebileceğimiz Arastalar ( demirciler, bakırcılar, yemeniciler ) bizleri ziyaretimiz için bekliyor olacak, öğle yemeğimizin ardından hem Safranbolu hakkında slâyt görüp hem de havuzlu odasında birer yorgunluk kahvesi alabileceğimiz, aynı zamanda dünyaca ünlü lokumunu tadabileceğimiz ve satın alabileceğimiz İmren Lokum ise son durağımız olacak. Akşam yemeği ve konaklama Safranbolu’da tarihi konaklarımızda.
3.Gün CUMA AMASRA
Turumuzun ilk durağı olan şuan Unesco tarafından korunması gereken önemli merkezlerden biri olarak kabul edilen Yörük köyü’ne ulaşıyoruz. Burada Sipahioğlu Konağı ve Çamaşırhane’yi gördükten sonra aracımıza biniyor ve  Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Muhteşem manzarayı seyredebileceğimiz yol boyunca devam ederek Roma Dönemi’ne ait Kuş Kayası adı verilen taş kabartmayı görüyor ardından ise Amasra’nın en güzel manzarasını fotoğraflamak için gene bir mola veriyoruz. Amasra’ya ulaşınca serbest öğlen yemeği molası veriyor ve Amasra’nın meşhur salatası ve taze balığından oluşan menüyü tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Ardından kısa turumuza başlıyoruz. Kaleiçi, Surlar, Fatih Camii, Kemeriye Köprüsü, Liman, Tahtacılar çarşısı ziyaretlerimizden sonra, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 
4.Gün CUMARTESİ GÖLCÜK - ABANT
Sabah erken hareket ile birlikte 2,5 saatlik bir yolculuktan sonra Gölcük’e varıyoruz, muhteşem bir doğanın içine gizlenmiş olan Gölcük’te serbest zaman veriyor, gölün etrafında gezinti yapıyoruz, ardından tekrar yola çıkıyoruz ve öğle yemeğimizi almak için Bolu merkezde serbest zaman veriyoruz, yemeğin ardından ünlü Abant gölüne geçiyoruz. Abant gölü Büyükşehir insanın yoğunluktan uzaklaşmak için tercih ettikleri en popüler gezi alanıdır. Abant adeta huzur ve oksijen yuvasıdır. Akşamüzeri gölün üstüne çöken sis ile birlikte muazzam bir tablo izleme imkânına sahip olacaksınız, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
5. Gün CUMARTESİ YEDİGÖLLER
Sabah kahvaltının ardından yine doğa ile dolu bir gün bizleri bekliyor, Bolu merkeze yaklaşık 40 km mesafede bulunan Yedigöller’e doğru yola çıkıyoruz. Yedigöller, Bolu ilinde bulunan, saklı cennetlerden biridir. Özellikle sonbahar resimleri meraklısı fotoğraf sanatçılarının çok iyi bildiği bir yer olan Yedigöller havzası kayan kütlelerin, vadilerin  önünü kapatması sonucu oluşan, yüzeysel ve yeraltı akışıyla birbirine bağlı, kuzeyden güneye doğru  sıralanmış 7 adet gölden oluşmuştur.  Bu göllerin isimleri:  Sazlıgöl, İncegöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl, Kurugöl ve Seringöl’dür. Sonbahar ve kış mevsimlerinde ağaçların turuncu ile kızıl arasında dolaşan rengi, göllerin üzerine yansıdığında büyüleyici bir manzara göze çarpmaktadır. Sessiz ve sakin tabiatı, güzel manzaraları, farklı arazi şekilleri, şelaleleri, yürüyüş yolları, çeşitli cins ve türde bitki ve ağaçlarla süslü çevresiyle  mükemmel bir piknik, dinlenme, sakinlik, ferahlık, fotoğraf çekme, spor yapma, kamp çadır kurma yeri olan Yedigöller'e  en uygun ziyaret  zamanı nisan mayıs ayları denebilir. Yedigöller’den ayrıldıktan sonra Bolu merkezde akşam yemeğimizi alıyor ve Antalya’ya doğru yola çıkıyoruz, ertesi sabah Antalya’ ya ulaşıyor bir sonraki turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
Tur Ücretleri
BONUS,WORLD CARD PEŞİN 5 TAKSİT
KİŞİ BAŞI    
İLAVE YATAK    
TEK KİŞİLİK ODA    
03-12 CHD    
Genel Şartlar

*Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

*Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

*Eğer vize alınan bir tur ise Davincitur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Davincitur'un sorumluluğunda değildir.

*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

*Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Davincitur havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Davincitur hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

*Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecektir.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile tur esnasında değişiklikler yapabilir.

*Otobüsteki oturma yerlerimiz rezervasyon sırasına göre verilir ve rotasyon uygulaması yapılır, her yeni gün önde oturan misafirlerimiz arka koltuklara geçerler

* 3 kişilik oda tercih ettiğinizde, Oteller oda içerisinde 3 ayrı yatak veremeyebilir, bunun yerine bir büyük yatak ve bir küçük yatak veya kanepe olabilir

İptal Şartları

TURUN MİSAFİR TARAFINDAN İPTALİ DURUMUNDA 3. KİŞİLERE YAPILAN REZERVASYON VE ÖDEMELER İPTAL EDİLİR. MARUZ KALINAN CEZA VE BEDELLER MİSAFİRDEN KESİLDİKTEN SONRA KALAN TUTAR İADE EDİLİR. EĞER MİSAFİR KENDİ YERİNE BİR BAŞKASINI BULUR İSE TÜM HAKLARINI BU KİŞİYE DEVREDEBİLİR, ANCAK BU DURUMDA UÇAK BİLETLERİNDEKİ İSİM DEĞİŞİKLİĞİNDEN DOLAYI MARUZ KALINAN CEZAİ TUTARLAR YİNE MİSAFİR TARAFINDAN ACENTAYA ÖDENİR. TURUN ACENTE TARAFINDAN YETERSİZ KATILIM SEBEBİ İLE İPTALİ DURUMUNDA HİÇBİR CEZAİ ŞART UYGULANMAZ. BUNUN DIŞINDA ÜLKEMİZDE VEYA GİDİLECEK OLAN ÜKELERDE SEYEHATİMİZİ ENGELLEYEN DURUMLAR SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA (DEPREM, AFET VB.) VEYA MİSAFİRİN SEYEHATİNİ ENGELLEYEN RESMİ KURUMLARDAN RAPORLU BİR RAHATSİZLIĞI OLDUĞUNDA VEYA 1. DERECE BİR YAKINININ ÖLÜMÜ DURUMUNDA MÜCBİR SEBEPLE İPTAL SİGORTASI DEVREYE GİRER VE MİSAFİR TUR ÜCRETİNİ SİGORTA ŞİRKETİNDEN TAHSİL EDER. (SİGORTA KAPSAMINI DETAYLI İNCELEMEK İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİNİZDEN POLİÇE ÖRNEĞİNİ İSTEYEBİLİRSİNİZ. CORONA SİGORTA KAPSAMINDA DEĞİLDİR)

Sigorta

Otobüslü Avrupa turlarımızda ekstra olarak sunduğumuz, diğer tüm turlarımızda siz değerli misafirlerimize tur ücretine dahil mücbir sebeple tur iptal sigortası yapılmaktadır. Poliçe ana başlıklar olarak sağlık, mücbir sebeple iptal, mesleki sorumluluk ve başınıza gelebilecek bazı olumsuz durumları kapsamaktadır. Rezervasyon anında yapılan sigortanızın poliçesini seyahat danışmanınızdan isteyebilirsiniz. Detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda maddeler halinde özetle poliçenin teminat içeriğini görebilirsiniz. Aşağıda okuyacağınız teminatların geçersiz olduğu durumlar da bulunmaktadır. Mesela tura katılacak kişinin geçmişte var olan bir hastalığının nüksetmesi gibi veya 1. Derece bir yakının kaybının geçmişten gelen bir rahatsızlık sebebi ile olması gibi.

·         Tıbbi tedavi teminatı

·         Tıbbi nedenlerle nakil veya seyahat

·         Tedavi sonrası daimî ikamete dönüş masrafları

·         Öngörülmeyen dönüş nedeni ile seyahat masraflarının karşılanması

·         Tedavi nedeni ile uzayan konaklama masraflarının karşılanması

·         Sigortalının rahatsızlanması durumlarında refakatçi masraflarının karşılanması

·         Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması

·         Bagajın kaybolması, çalınması ya da zarar görmesi durumunda hasarın karşılanması

·         Seyahat sırasında şahsi eşyaların çalınması

·         Mücbir sebeple seyahatin iptali

·         Seyahat acentasının kusurlarından kaynaklanan zararların karşılanması

Gibi konuları içermektedir. Poliçenizde tüm bu maddeler detayları ve kapsamları ile beraber anlatılmıştır. Seyahat danışmanınızdan alıp incelemeyi unutmayınız.

Dahil / Hariç
4* OTELLLERDE TOPLAM 3 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA.
TÜM ULAŞIM VE ÇEVRE GEZİLERİ.
PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
PROGRAMDA GÖZÜKEN TEKNE TURLARI
MÜZE GİRİŞLERİ TUR ÜCRETİNE DAHİL DEĞİLDİR
TÜM ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL DEĞİLDİ
ŞÖFÖR VE REHBER BAHŞİŞLERİ DAHİL DEĞİLDİR. (10 TL)

Yorumlar

Zahide Toker Demirbulak

Zahide Toker Demirbulak

14/02/2022 10:59
Çok keyifli bir geziydi.bilgili ve espirili rehberimiz oğuz beye ve tur ekibine çok teşekkürler ❤️👏🙏
Zehra Kahraman

Zehra Kahraman

14/02/2022 10:57
Her zaman ki gezilerimiz de olduğu gibi gene bu karadeniz gezimiz de muhteşem geçti👏 rehberimiz oğuz beye teşekkür ederim🙏
Gösterilen 1 - 2 2plam toplam


Sorunuz mu var?

Ücret 0₺
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
Ücret
2 İnceleme