Doğu Ekspresi Kars Turu

Tarih

21 Şubat 2024

Süre

4 Gece 5 Gün

Konaklama

4* Otel

Ulaşım

Uçak

Tur Programı

1.GÜN 21 ŞUBAT ÇARŞAMBA, ANTALYA–VAN UÇUŞ, VAN – AKDAMAR ADASI 

Antalya havalimanı iç hatlar terminalinde buluşma. Biniş işlemlerinden sonra Sunexpress Havayolları tarifeli seferi ile Van’a uçuş ve varışımızın ardından otobüsümüzle buluşuyor ve meşhur Van kahvaltısı için restoranımıza gidiyoruz (Sütçü Fevzi – Van gölü kenarı şubesi) Daha sonraki gezi noktamız Akdamar adası oluyor. Ermeni bir Baş keşişin kızı Tamara’ya olan aşkından her gece Akdamar Adası’na yüzen bir genç, her gece Tamara’nın adadan feneri yakmasını beklemekte ve fener yanınca adaya doğru yüzmektedir. Baş keşiş bu ilişkiyi fark eder ve karşı gelir. Ancak kızı Tamara ile gencin buluşmasına engel olamaz. Bu nedenle gence bir oyun oynamaya karar verir. Fırtınalı bir gecede Baş keşiş feneri yakar. Fırtınalı hava ile deniz birleşince kaçınılmaz son gerçekleşir ve genç boğularak can verir. Efsaneye göre gencin boğulmadan önce son sözü Ah! Tamara olmuştur. Ve isim zamanla Akdamar olarak değişmiştir. Vaspurakan Kralı 1.Gagik tarafından Keşiş Manuel’e yaptırılan Kilise zaman içerisinde genişletilmiş ve çeşitli eklemeler yapılmıştır. Kilise merkezi kubbeli ve yonca planlı bir yapıya sahiptir. Gezimizin ardından karaya geri dönüyor. Daha sonra kısa ve panoramik bir Van turu yapıyor ve Van gezimizde son olarak el işçiliği ile meşhur bir gümüş atölyesini ziyaret ediyoruz. Gümüşçüde bulunan Van kedisi evini ziyaret etmeyi unutmayın. Van gezimizin bitmesinin ardından konaklama otelimizde oluyor. (ROYAL PALACE HOTEL)

2.GÜN 22 ŞUBAT PERŞEMBE, DOĞUBEYAZIT – İSHAKPAŞA SARAYI – TUZ MAĞARALARI

Sabah kahvaltının ardından Van’dan ayrılıyor ve Kars’a doğru yola çıkıyoruz. Kış aylarında donmuş görüntüsü ile herkesi kendine hayran bırakan Muradiye şelalesinde fotoğraf molası veriyoruz. Ermenistan sınırı boyunca yola devam ederek Ağrı dağini da görüp Doğubeyazıt’a varıyoruz ve İshakpaşa sarayı turumuzu yapıyoruz. Doğubayazıt İlçesi'nin 5 km. doğusunda, bir dağın yamacındaki tepe üzerine kurulan Saray, Osmanlı İmparatorluğu'nun Lale Devrindeki son büyük anıt yapısıdır. 18. yy. Osmanlı mimarisinin en belirgin ve seçkin örneklerinden olduğu kadar, sanat tarihi yönünden de değeri büyüktür. Sarayın Harem Dairesi Takkapı kitabesine göre yapılış tarihi Hicri 1199, Miladî 1784'tür. Sarayı gezdikten sonra yola devam ediyor ve Tuzluca’da yer alan Tuz Terapi Merkezine varıyoruz. Doğu Anadolu bölgesinin tuz ihtiyacının karşılandığı Tuz Dağının içinde yer alan mağaraların ışıklandırılması ve turizme kazandırılması ile merkez turist gruplarının ilgi odağı olmuştur. Ziyaretimizin bitmesi ile Kars’a doğru yola devam ediyor ve otelimize ulaşıyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz Kars gecelerini keşfe çıkabilirler. Rehberimiz size alternatifler konusunda yardımcı olacaktır. 

3.GÜN 23 ŞUBAT CUMA, KARS – SARIKAMIŞ 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi ve Sarıçam ormanını gezdikten sonra Kars' a ulaşıyor ve ve ekstra olarak öğle yemeği için dileyen misafirlerimiz ile yerel lezzetleri tadacağımız Hanı Hanedan Restorana gidiyoruz. Daha sonra şehir turunda Kars Kalesi, On iki Havari Kilisesi, Taş Köprü’yü ziyaret edeceğiz. Rus dönemi taş yapılarından olan Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Binası, bugünkü Fethiye camii ve Namık Kemal Evini gördükten konaklama otelimizde. Akşam yemeği için ekstra olarak rehberimiz eşliğinde Kars Ocakbaşı restorana gidebilirsiniz.

4.GÜN 24 ŞUBAT CUMARTESİ, ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ  

Sabah erken saatlerde yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Ani Harabelerine hareket ediyoruz. Ermenistan’la aramızdakini sınır çizgisinin bir kısmını oluşturan Arpaçay kenarındaki Ani’de Selçuklu Sarayı, Gagik Kilisesi, Abughamrentz Kilisesi, Menücehr Camii, Katedral, Resimli Kilise göreceğimiz yerler arasında. Ani gezimizin ardından Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Varışımızın ardından buz tutmuş olan gölde hava şartları müsait olursa, arzu eden misafirlerimizle göl üzerinde atlı kızakla gezi yapıyoruz. Öğle yemeğimizi göl kenarında bulunan Atalay restoranda ekstra olarak alıyoruz. Gölden çıkan sarıbalığı denemenizi tavsiye ederiz. Serbest zamanın ardından Kars’a dönüyor ve peynir ve bal alışverişimizden sonra otelimize dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ile ücretli olarak Kars gecesi yapıyoruz. Yöresel yemekler eşliğinde Kars folklor grubunu izliyor ve aşıklar atışmasını izliyoruz. Ardından yöresel canlı müzik ile eğleniyoruz.

5.GÜN 25 ŞUBAT PAZAR, DOĞU EKSPRESİ İLE YOLCULUK – ERZURUM

Sabah erken kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve aracımız ile Kars Garına hareket ediyoruz. Doğu Ekspresi ile Erzurum’a kadar eşsiz manzalar ile seyir keyfine varacağımız tren yolculuğumuzda öncelikle Kars Çayını paralel hareket ile Sarıkamış üzerinden devam edeceğiz.  Erzurum’a varışımızın ardından trenden iniyor ve bizi bekleyen otobüsümüze geçerek Erzurum gezimize başlıyoruz. Öğle yemeği olarak dileyen misafirlerimiz ile ekstra Çağ Kebabın tadına bakıyoruz. Erzurum gezimizde Anadolu Selçuklu dönemine ait Ulu Camii, Osmanlı Eseri Lala Paşa Camisi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medresesini geziyor, Erzurum Kalesi ve Saat Kulesini panoramik olarak izledikten sonra, Türk – İslam Eserler Müzesi Yakutiye Medresesi, Taşhan Oltu Taşı Atölyeleri görüyoruz. Erzurum Kongresi’nin yapıldığı Kongre Merkezi gezisi ile Erzurum şehir turumuzu tamamlıyoruz. Ardından havalimanına ulaşıyor ve Antalya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun sonu. 

 

Tur Ücretleri
BONUS,WORLD CARD PEŞİN 4 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 14995 TL 14995 TL
İLAVE YATAK 13995 TL 13995 TL
TEK KİŞİLİK ODA 17245 TL 17245 TL
07-12 CHD 12995 TL 12995 TL
02-06 CHD 10995 TL 10995 TL
 UÇAK BİLETLERİNDEKİ FİYAT ARTIŞLARI TUR ÜCRETLERİMİZDE ARTIŞA SEBEP OLABİLİR
Genel Şartlar

*Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

*Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

*Eğer vize alınan bir tur ise Davincitur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Davincitur'un sorumluluğunda değildir.

*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

*Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Davincitur havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Davincitur hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

*Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 14 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecektir.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile tur esnasında değişiklikler yapabilir.

*Otobüsteki oturma yerlerimiz rezervasyon sırasına göre verilir ve rotasyon uygulaması yapılır, her yeni gün önde oturan misafirlerimiz arka koltuklara geçerler

* 3 kişilik oda tercih ettiğinizde, Oteller oda içerisinde 3 ayrı yatak veremeyebilir, bunun yerine bir büyük yatak ve bir küçük yatak veya kanepe olabilir

İptal Şartları

TURUN MİSAFİR TARAFINDAN İPTALİ DURUMUNDA 3. KİŞİLERE YAPILAN REZERVASYON VE ÖDEMELER İPTAL EDİLİR. MARUZ KALINAN CEZA VE BEDELLER MİSAFİRDEN KESİLDİKTEN SONRA KALAN TUTAR İADE EDİLİR. EĞER MİSAFİR KENDİ YERİNE BİR BAŞKASINI BULUR İSE TÜM HAKLARINI BU KİŞİYE DEVREDEBİLİR, ANCAK BU DURUMDA UÇAK BİLETLERİNDEKİ İSİM DEĞİŞİKLİĞİNDEN DOLAYI MARUZ KALINAN CEZAİ TUTARLAR YİNE MİSAFİR TARAFINDAN ACENTAYA ÖDENİR. TURUN ACENTE TARAFINDAN YETERSİZ KATILIM SEBEBİ İLE İPTALİ DURUMUNDA HİÇBİR CEZAİ ŞART UYGULANMAZ. BUNUN DIŞINDA MİSAFİRİN SEYEHATİNİ ENGELLEYEN RESMİ KURUMLARDAN RAPORLU BİR RAHATSİZLIĞI OLDUĞUNDA VEYA 1. DERECE BİR YAKINININ ÖLÜMÜ DURUMUNDA MÜCBİR SEBEPLE İPTAL SİGORTASI DEVREYE GİRER VE MİSAFİR TUR ÜCRETİNİ SİGORTA ŞİRKETİNDEN TAHSİL EDER. ANCAK SİGORTA POLİÇESİNİN KAPSAM DIŞI BIRAKTIĞI DURUMLARDA BULUNMAKTADIR. (SİGORTA KAPSAMINI DETAYLI İNCELEMEK İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİNİZDEN POLİÇE ÖRNEĞİNİ İSTEYEBİLİRSİNİZ.)

Sigorta

Otobüslü Avrupa turlarımızda ekstra olarak sunduğumuz, diğer tüm turlarımızda siz değerli misafirlerimize tur ücretine dahil mücbir sebeple tur iptal sigortası yapılmaktadır. Poliçe ana başlıklar olarak sağlık, mücbir sebeple iptal, mesleki sorumluluk ve başınıza gelebilecek bazı olumsuz durumları kapsamaktadır. Rezervasyon anında yapılan sigortanızın poliçesini seyahat danışmanınızdan isteyebilirsiniz. Detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda maddeler halinde özetle poliçenin teminat içeriğini görebilirsiniz. Aşağıda okuyacağınız teminatların geçersiz olduğu durumlar da bulunmaktadır. Mesela tura katılacak kişinin geçmişte var olan bir hastalığının nüksetmesi gibi, 1. Derece bir yakının kaybının geçmişten gelen bir rahatsızlık sebebi ile olması gibi veya 65 yaş üstü misafirlerimizin herhangi bir rahatsızlığı sebebi ile tura katılamaması ve buna benzder durumlarda sigorta poliçeniz geçersiz olabilmektedir. Dilerseniz seyahat danışmanınızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

·         Tıbbi tedavi teminatı

·         Tıbbi nedenlerle nakil veya seyahat

·         Tedavi sonrası daimî ikamete dönüş masrafları

·         Öngörülmeyen dönüş nedeni ile seyahat masraflarının karşılanması

·         Tedavi nedeni ile uzayan konaklama masraflarının karşılanması

·         Sigortalının rahatsızlanması durumlarında refakatçi masraflarının karşılanması

·         Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması

·         Bagajın kaybolması, çalınması ya da zarar görmesi durumunda hasarın karşılanması

·         Seyahat sırasında şahsi eşyaların çalınması

·         Mücbir sebeple seyahatin iptali

·         Seyahat acentasının kusurlarından kaynaklanan zararların karşılanması

Gibi konuları içermektedir. Poliçenizde tüm bu maddeler detayları ve kapsamları ile beraber anlatılmıştır. Seyahat danışmanınızdan alıp incelemeyi unutmayınız.

Dahil / Hariç
SUN EXPRESS HAVAYOLU TARİFELİ SEFERİ İLE DİREK ANTALYA – VAN GİDİŞ, ANADOLUJET HAVAYOLU İLE ERZURUM – ANTALYA, İSTANBUL AKTARMALI EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ DAHİLDİR
4* OTELLERDE VAN 1 GECE, KARS 3 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA DAHİLDİR (VAN ROYALE PALACE HOTEL, KARS PARK OTEL VB.)
LÜKS OTOBÜSLER İLE ULAŞIM, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİLDİR.
KARS - ERZURUM ARASI DOĞU EKPRESİ TREN BİLETİ (400 TL PULMAN) DAHİLDİR
ÇILDIR GÖLÜ ÜZERİNDE KIZAK TURU DAHİLDİR (200 TL)
İLK GÜN VAN KAHVALTISI DAHİLDİR (200 TL)
OTOBÜS İÇİ SICAK SOĞUK İKRAMLAR DAHİLDİR.
PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ DAHİLDİR.
MÜCBİR SEBEPLE TUR İPTAL SİGORTASI DAHİLDİR.
MÜZEKART SAHİBİ OLMAYANLAR İÇİN GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL DEĞİLDİR.
TREN YOLCULUĞUNDAKİ TÜM KİŞİSEL HARCAMALAR DAHİL DEĞİLDİR.
ŞÖFÖRLER VE REHBER BAHŞİŞLERİ DAHİL DEĞİLDİR. (KİŞİ BAŞI 100 TL)
ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL DEĞİLDİR.

Yorumlar

Zahide Bilge

Zahide Bilge

10/10/2023 13:58
Çok güzel bir turdu emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz herşey çok dikkatli ve özenli düşünülmüştü bizimle ilgilenen Gül hanım ve muhteşem rehberimiz Oğuz bey başta olmak üzere Davinci tur ve tüm ekibe sevgilerimizi iletiyorum🙏
Gülsüm Önal

Gülsüm Önal

10/10/2023 13:57
Oğuz Bey'in sunumlarıyla fevkinin fevkinde bir gezi oldu Oğuz Bey ve Davinci Tur personeline çok çok teşekkürler ediyorum. Devami gelsin insallah 🤲🙏
Gösterilen 1 - 2 2plam toplam


Tur VideosuTur RotasıSorunuz mu var?

Ücret 14.995₺
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
Ücret
14995.00 ₺
2 İnceleme