Gürcistan Turu Dolu

Tarih

24 Haziran 2024

Süre

5 Gece 4 Gün SON 8 KİŞİ!

Konaklama

4* Otel

Ulaşım

Uçak

Tur Programı

1.GÜN 24 HAZİRAN PAZARTESİ, ANTALYA – TRABZON UÇUŞ 

Akşam Antalya havalimanı iç hatlar terminalinde saat 21.30’da buluşuyoruz. Biniş ve bagaj işlemlerimizin ardından Sun Express havayolu tarifeli seferi ile Trabzon uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İnişimizin ardından bizi bekleyen aracımız ile buluşuyor ve Tiflis’e doğru gece yolculuğuna başlıyoruz. 

2.GÜN 25 HAZİRAN SALI, TİFLİS  

Sabah saatlerinde Tiflis’e ulaşıyor ve serbest olarak kahvaltımızı alıyoruz. Sonrasında şehir turumuza başlıyoruz. Gürcistanın Anası olan heykeli görmek için teleferikle Nari Kale (Narikhala) kalesine çikiyoruz. Kaleden yürüyerek Şardeni Sokağına (Barlar Sokağı) ineceğiz, yolumuzun üzerinde Cuma Cami ve hamamları göreceğiz, tekrar aracımız ile buluşup vernısaj pazara (antık Pazar) geçiyoruz, alışveriş için kısa bir mola verip otelimize ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz dinlendikten sonra Tiflis gecelerini keşfe çıkabilirler. 

3.GÜN 26 HAZİRAN ÇARŞAMBA, TİFLİS   

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından gezimize Kafkasya'nın en büyük katedrali olan Sameba Katedralidan başliyoruz. Daha sonra Sovyet döneminde yapılan metroyla Özgürlük Meydanı'na geçip yürüyüş turuna başlıyoruz. Rustaveli Bulvarı, Gürcistan Ulusal Müzesi (panoramic), Gürcistan Parlamento binasını ve Özgürlük Meydanı gördükten sonra yolun ustunde Kukla tiyatrosunu, Anchiskhati kilisesini ve Barış (aşk) köprüsünü ziyaret edeceğiz. Öğlen yemek mola marjanışvılı caddesinde veriyoruz.  Ardından Gürcistan’ın sembolü Mematianeye hareket ediyoruz (Monument Of History Of Georgia) günün bitiminde konaklama otelimizde oluyor. Akşam tur ücretine dahil olarak Gürcü gecemizi yapıyoruz. Yerel danslar ve lezzetler eşliğinde keyifli bir akşam geçiriyoruz. 

4.GÜN 27 HAZİRAN PERŞEMBE, MTSKHETA – GORİ – KUTAISI   

Sabah otelimizde kahvaltı sonrası erken saatlerde Tiflis’ten Batum’a hareket ediyoruz. Kısa sürecek bir yolculukdan sonra Mtsheta’da UNESCO miras listesinde yer alan Svatishoveli Katedrali Ziyaret edeceğiz. Ardından JVARI manastırına manzara görmek için çıkıyoruz.  Daha sonra yolumuzu devam ediyor ve Gori şehrine varıyoruz. Sovyet lideri olan Stalin’in doğduğu evi ve Stalin müzesini ziyaret ediyoruz. Öğlen yemeği Zestafonı şehri sınırlarında bir tesiste oluyor. Ardından diğer bir ziyaret noktamız Gürcistan’ın eski başkenti olan Kutaisi’ye varıyoruz. Meydanda kısa bir dinlenme mola verdikten sonra Batum’a yolculuğumuzu devam ediyoruz. Akşam geç saatlerde Batum’a varıyor ve ışıklar içinde Batum şehir merkezini görüyoruz. Konaklama otelimizde oluyor. 

5.GÜN 28 HAZİRAN CUMA, BATUM

Sabah otelimizde geç kahvaltı sonrası gezimıze şehir dışında olan dünyanın en büyük ikinci botanik bahçesiyle başlıyoruz. Botanikten bahçesinden geri dönüşte aracımızdan inip şehir turumuzu yürüyerek gerçekleştiriyoruz. İlk noktamız Ali ve Nino heykelleri olacak (birbirine dokunmadan iç içe geçen hareketli heykeller) Ali ve Nino’dan sonra sahili gezerek tiyatro meydana ulaşıp Poseidon heykelini görüyoruz. Tiyatrodan sonra Avrupa meydana doğru yürüyüş yapıp astronomi saati, anayasa mahkemesi, devlet yönetim binasını görüp, Medeya heykele varıyoruz. Avrupa meydanda gezimiz bittikten sonra Piazza meydanda Aziz Nikola kilisesi ve Osmanlı döneminde yerli Müslüman aile tarafından inşa edilmiş orta cami ziyaret ediyoruz. Akşam saatlerinde serbest zamanımız başlıyor. Dileyen misafirlerimiz Batum’umun gece hayatını keşfe çıkabilirler. Daha sonra gece saatlerinde yola çıkıyor ve Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemleri bitince Türkiye’ye giriş yapıyor ve Trabzon havalimanına doğru yola devam ediyoruz.

6.GÜN 29 HAZİRAN CUMARTESİ, DÖNÜŞ  

Sabah Trabzon havalimanına ulaşıyor ve Antalya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun sonu. 

 

Tur Ücretleri
  NAKİT VE NAKİT TAKSİT  
KİŞİ BAŞI   499 EURO  
İLAVE YATAK   499 EURO  
TEK KİŞİLİK ODA   599 EURO  
03-12 CHD   449 EURO  

ÖDEMELER TUR TARİHİNE 1 AYDAN AZ SÜRE OLMASI DURUMUNDA HAVALE VEYA KREDİ KARTINA TEK ÇEKİM ŞEKLİNDE YAPILIR, TUR TARİHİNE 1 AYDAN DAHA UZUN SÜRE VAR İSE ÖN ÖDEME YAPILABİLİR. ÖN ÖDEME YAPAN MİSAFİRLERİMİZ KALAN ÖDEMELERİNİ NE ŞEKİLDE ÖDEYEBİLECEKLERİNİ MÜŞTERİ TEMSİLCİMİZDEN ÖĞRENEBİLİRLER. KREDİ KARTI KULLANIMINDA %2 FARK UYGULANIR

Genel Şartlar

*Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

*Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

*Eğer vize alınan bir tur ise Davincitur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Davincitur'un sorumluluğunda değildir.

*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

*Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Davincitur havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Davincitur hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

*Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecektir.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile tur esnasında değişiklikler yapabilir.

*Otobüsteki oturma yerlerimiz rezervasyon sırasına göre verilir ve rotasyon uygulaması yapılır, her yeni gün önde oturan misafirlerimiz arka koltuklara geçerler

* 3 kişilik oda tercih ettiğinizde, Oteller oda içerisinde 3 ayrı yatak veremeyebilir, bunun yerine bir büyük yatak ve bir küçük yatak veya kanepe olabilir.

İptal Şartları

TURUN MİSAFİR TARAFINDAN İPTALİ DURUMUNDA 3. KİŞİLERE YAPILAN REZERVASYON VE ÖDEMELER İPTAL EDİLİR. MARUZ KALINAN CEZA VE BEDELLER MİSAFİRDEN KESİLDİKTEN SONRA KALAN TUTAR İADE EDİLİR. EĞER MİSAFİR KENDİ YERİNE BİR BAŞKASINI BULUR İSE TÜM HAKLARINI BU KİŞİYE DEVREDEBİLİR. VİZE REDDİ ACENTAMIZ SORUMLULUĞUNDA DEĞİLDİR. TURUN ACENTE TARAFINDAN YETERSİZ KATILIM SEBEBİ İLE İPTALİ DURUMUNDA HİÇBİR CEZAİ ŞART UYGULANMAZ. BUNUN DIŞINDA  MİSAFİRİN SEYEHATİNİ ENGELLEYEN RESMİ KURUMLARDAN RAPORLU BİR RAHATSİZLIĞI OLDUĞUNDA VEYA 1. DERECE BİR YAKINININ ÖLÜMÜ DURUMUNDA MÜCBİR SEBEPLE İPTAL SİGORTASI DEVREYE GİRER VE MİSAFİR TUR ÜCRETİNİ SİGORTA ŞİRKETİNDEN TAHSİL EDER. (SİGORTA KAPSAMINI DETAYLI İNCELEMEK İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİNİZDEN POLİÇE ÖRNEĞİNİ İSTEYEBİLİRSİNİZ)

Sigorta

Otobüslü Avrupa turlarımızda ekstra olarak sunduğumuz, diğer tüm turlarımızda siz değerli misafirlerimize tur ücretine dahil mücbir sebeple tur iptal sigortası yapılmaktadır. Poliçe ana başlıklar olarak sağlık, mücbir sebeple iptal, mesleki sorumluluk ve başınıza gelebilecek bazı olumsuz durumları kapsamaktadır. Rezervasyon anında yapılan sigortanızın poliçesini seyahat danışmanınızdan isteyebilirsiniz. Detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda maddeler halinde özetle poliçenin teminat içeriğini görebilirsiniz. Aşağıda okuyacağınız teminatların geçersiz olduğu durumlar da bulunmaktadır. Mesela tura katılacak kişinin geçmişte var olan bir hastalığının nüksetmesi gibi, 1. Derece bir yakının kaybının geçmişten gelen bir rahatsızlık sebebi ile olması gibi veya 65 yaş üstü misafirlerimizin herhangi bir rahatsızlığı sebebi ile tura katılamaması ve buna benzder durumlarda sigorta poliçeniz geçersiz olabilmektedir. Dilerseniz seyahat danışmanınızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

·         Tıbbi tedavi teminatı

·         Tıbbi nedenlerle nakil veya seyahat

·         Tedavi sonrası daimî ikamete dönüş masrafları

·         Öngörülmeyen dönüş nedeni ile seyahat masraflarının karşılanması

·         Tedavi nedeni ile uzayan konaklama masraflarının karşılanması

·         Sigortalının rahatsızlanması durumlarında refakatçi masraflarının karşılanması

·         Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması

·         Bagajın kaybolması, çalınması ya da zarar görmesi durumunda hasarın karşılanması

·         Seyahat sırasında şahsi eşyaların çalınması

·         Mücbir sebeple seyahatin iptali

·         Seyahat acentasının kusurlarından kaynaklanan zararların karşılanması

Gibi konuları içermektedir. Poliçenizde tüm bu maddeler detayları ve kapsamları ile beraber anlatılmıştır. Seyahat danışmanınızdan alıp incelemeyi unutmayınız.

Dahil / Hariç
SUN EXPRESS HAVAYOLU İLE ANTALYA – TRABZON GİDİŞ DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ DAHİLDİR
4* OTELLERDE 3 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA DAHİLDİR
ALAN – OTEL – ALAN, ŞEHİRLER ARASI TRANSFERLERİ DAHİLDİR
TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ, ŞEHİR TURLARI DAHİLDİR.
FİYATLARA HAVALİMANI VERGİSİ, HİZMET BEDELİ DAHİLDİR
MÜCBİR SEBEPLE TUR İPTAL, SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI (20 EURO) TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR
TÜM GEZİLER TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR. EKSTRA TUR BULUNMAMAKTADIR
TİFLİS’TE YEMEKLİ GÜRCÜ GECESİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR
150 TL YURTDIŞI ÇIKIŞ FON ÜCRETİ FİYATA DAHİL DEĞİLDİR, BANKAYA ÖDENECEKTİR
MÜZE VE ÖREN YERLERİNE GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL DEĞİLDİR.
TUR REHBERİMİZ VE ŞÖFÖRE VERİLECEK BAHŞİŞLER KİŞİ BAŞI 10 EURO DAHİL DEĞİLDİR.

Yorumlar

İnceleme Yok


Tur RotasıSorunuz mu var?

Ücret €499
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
Ücret
499.00 €
0 İnceleme