Hakkari Berçelan Yaylası Siirt Turu

Tarih

21 Ağustos 2024

Süre

4 Gece 5 Gün

Konaklama

4 - 5* Otel

Ulaşım

Uçak

Tur Programı

1.GÜN 21 AĞUSTOS ÇARŞAMBA, VAN UÇUŞ, VAN – HAKKARİ 

Antalya havalimanı iç hatlar terminalinde saat 07.00’da buluşma. Biniş ve bagaj işlemlerinden sonra Sun Express Havayolları tarifeli seferi ile Van’a uçuş. İnişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle buluşmamızın ardından Van gölü kenarında meşhur Van kahvaltımızı yapıyoruz. Daha sonra Hakkari’ye doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergahımız boyunca Çavuştepe ve Hoşap kalelerini görüyor ve Peri bacalarının olduğu Başkale Yavuzlar köyüne ulaşıyoruz. Sonrasında Zap suyunun vatanı Hakkari bölgesine geçiyor ve Yüksekova’yı geziyoruz. Akşam konaklamamız Yüksekova’daki otelimizde oluyor.

2.GÜN 22 AĞUSTOS PERŞEMBE, BERÇELAN YAYLASI – HAKKARİ  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün boyunca Hakkari ve ilçelerini geziyoruz. İlk olarak Şemdinli ilçesi sonrasında ise Hakkari’ye geçiyor ve yaylalarını ziyarete başlıyoruz. Bu yaylaların en ünlülerinden olan Berçelan’da yörenin florasına hayran kalacağız. Yaz aylarında Hakkarililerin yaylacılık faaliyeti yaptığı doğada zaman geçiriyoruz. Ardından Hakkari merkezde Hakkari Meydan Medresesini ziyaret edip Sümbül dağı eteklerindeki şehirde yürüyüşler yapıyor yöre halkı ile hasbihal edebileceğimiz kahvehanelerin birinde çay tadında sohbetlere katılıyoruz. Konaklama Hakkari’deki otelimizde.

3.GÜN 23 AĞUSTOS CUMA, ZAP VADİSİ – ÇUKURCA – CİZRE  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Zap suyunun yüksek debisinin oluşturduğu Zap vadisinin muhteşem ve birçok fotoğraflık manzarayı izleyerek ve fotoğraflayarak Hakkari’nin bir başka ilçesi olan Çukurca’ya ulaşıyoruz. Çukurca kalesi ve taş evlerini görüp Şırnak’a doğru hareket ediyoruz. Şırnak üzerinden derin bir kültürel birikimin olduğu Cizre’ye geçiyor ve Ulu cami, kent surları, Mem u Zin türbesi ve Nuh peygamber türbesini ziyaret ederek Cizre’deki otelimize yerleşiyoruz.

4.GÜN 24 AĞUSTOS CUMARTESİ, SİİRT – TİLLO 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Eruh üzerinden Siirt’e geçiyoruz. Meşhur Siirt büryan kebabını tadacağımız öğle yemeğinden sonra şehir turumuzu yapıyoruz. Daha sonra Tillo’ya geçiyor ve İsmail Fakirullah türbesi ve Botan milli parkını ziyaret ediyor ve Siirt’te konaklama yapıyoruz

5.GÜN 25 AĞUSTOS PAZAR, BATMAN – DİYARBAKIR 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Siirt’ten ayrılıp Kurtalan üzerinden Batman’a ulaşıyor ve panoramik şehir turundan sonra Diyarbakır’a ulaşıyoruz. Diyarbakır Ulu cami, Keçi burcu ile Diyarbakır surlarını ve dört ayaklı minareyi görüyor ve havaalanına transfer ile turumuzu bitiriyoruz.

 

Tur Ücretleri
  NAKİT VE NAKİT TAKSİT  
KİŞİ BAŞI 17995 TL  
İLAVE YATAK 16995 TL  
TEK KİŞİLİK ODA 20995 TL  
03-12 CHD 14995 TL  

ÖDEMELER TUR TARİHİNE 1 AYDAN AZ SÜRE OLMASI DURUMUNDA HAVALE VEYA KREDİ KARTINA TEK ÇEKİM ŞEKLİNDE YAPILIR, TUR TARİHİNE 1 AYDAN DAHA UZUN SÜRE VAR İSE ÖN ÖDEME YAPILABİLİR. ÖN ÖDEME YAPAN MİSAFİRLERİMİZ KALAN ÖDEMELERİNİ NE ŞEKİLDE ÖDEYEBİLECEKLERİNİ MÜŞTERİ TEMSİLCİMİZDEN ÖĞRENEBİLİRLER. KREDİ KARTI KULLANIMINDA %2 FARK UYGULANIR

Genel Şartlar

*Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

*Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

*Eğer vize alınan bir tur ise Davincitur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Davincitur'un sorumluluğunda değildir.

*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

*Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Davincitur havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Davincitur hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

*Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecektir.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile tur esnasında değişiklikler yapabilir.

*Otobüsteki oturma yerlerimiz rezervasyon sırasına göre verilir ve rotasyon uygulaması yapılır, her yeni gün önde oturan misafirlerimiz arka koltuklara geçerler

* 3 kişilik oda tercih ettiğinizde, Oteller oda içerisinde 3 ayrı yatak veremeyebilir, bunun yerine bir büyük yatak ve bir küçük yatak veya kanepe olabilir

İptal Şartları

TURUN MİSAFİR TARAFINDAN İPTALİ DURUMUNDA 3. KİŞİLERE YAPILAN REZERVASYON VE ÖDEMELER İPTAL EDİLİR. MARUZ KALINAN CEZA VE BEDELLER MİSAFİRDEN KESİLDİKTEN SONRA KALAN TUTAR İADE EDİLİR. EĞER MİSAFİR KENDİ YERİNE BİR BAŞKASINI BULUR İSE TÜM HAKLARINI BU KİŞİYE DEVREDEBİLİR, ANCAK BU DURUMDA UÇAK BİLETLERİNDEKİ İSİM DEĞİŞİKLİĞİNDEN DOLAYI MARUZ KALINAN CEZAİ TUTARLAR YİNE MİSAFİR TARAFINDAN ACENTAYA ÖDENİR. TURUN ACENTE TARAFINDAN YETERSİZ KATILIM SEBEBİ İLE İPTALİ DURUMUNDA HİÇBİR CEZAİ ŞART UYGULANMAZ. BUNUN DIŞINDA ÜLKEMİZDE VEYA GİDİLECEK OLAN ÜKELERDE SEYEHATİMİZİ ENGELLEYEN DURUMLAR SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA (DEPREM, AFET VB.) VEYA MİSAFİRİN SEYEHATİNİ ENGELLEYEN RESMİ KURUMLARDAN RAPORLU BİR RAHATSİZLIĞI OLDUĞUNDA VEYA 1. DERECE BİR YAKINININ ÖLÜMÜ DURUMUNDA MÜCBİR SEBEPLE İPTAL SİGORTASI DEVREYE GİRER VE MİSAFİR TUR ÜCRETİNİ SİGORTA ŞİRKETİNDEN TAHSİL EDER. (SİGORTA KAPSAMINI DETAYLI İNCELEMEK İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİNİZDEN POLİÇE ÖRNEĞİNİ İSTEYEBİLİRSİNİZ. CORONA SİGORTA KAPSAMINDA DEĞİLDİR)

Sigorta

Otobüslü Avrupa turlarımızda ekstra olarak sunduğumuz, diğer tüm turlarımızda siz değerli misafirlerimize tur ücretine dahil mücbir sebeple tur iptal sigortası yapılmaktadır. Poliçe ana başlıklar olarak sağlık, mücbir sebeple iptal, mesleki sorumluluk ve başınıza gelebilecek bazı olumsuz durumları kapsamaktadır. Rezervasyon anında yapılan sigortanızın poliçesini seyahat danışmanınızdan isteyebilirsiniz. Detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda maddeler halinde özetle poliçenin teminat içeriğini görebilirsiniz. Aşağıda okuyacağınız teminatların geçersiz olduğu durumlar da bulunmaktadır. Mesela tura katılacak kişinin geçmişte var olan bir hastalığının nüksetmesi gibi, 1. Derece bir yakının kaybının geçmişten gelen bir rahatsızlık sebebi ile olması gibi veya 65 yaş üstü misafirlerimizin herhangi bir rahatsızlığı sebebi ile tura katılamaması ve buna benzder durumlarda sigorta poliçeniz geçersiz olabilmektedir. Dilerseniz seyahat danışmanınızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

·         Tıbbi tedavi teminatı

·         Tıbbi nedenlerle nakil veya seyahat

·         Tedavi sonrası daimî ikamete dönüş masrafları

·         Öngörülmeyen dönüş nedeni ile seyahat masraflarının karşılanması

·         Tedavi nedeni ile uzayan konaklama masraflarının karşılanması

·         Sigortalının rahatsızlanması durumlarında refakatçi masraflarının karşılanması

·         Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması

·         Bagajın kaybolması, çalınması ya da zarar görmesi durumunda hasarın karşılanması

·         Seyahat sırasında şahsi eşyaların çalınması

·         Mücbir sebeple seyahatin iptali

·         Seyahat acentasının kusurlarından kaynaklanan zararların karşılanması

Gibi konuları içermektedir. Poliçenizde tüm bu maddeler detayları ve kapsamları ile beraber anlatılmıştır. Seyahat danışmanınızdan alıp incelemeyi unutmayınız.

Dahil / Hariç
SUN EXPRESS HAVAYOLU TARİFELİ SEFERİ İLE DİREK ANTALYA – VAN GİDİŞ, DİYARBAKIR – ANTALYA DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ DAHİLDİR
4 - 5* OTELLERDE 4 GECE ODA KAHVALTI DAHİLDİR. YÜKSEKOVA HİLTON HOTEL, CİZRE DEDEMAN HOTEL, SİİRT BARDEN HOTEL
LÜKS OTOBÜSLER İLE ULAŞIM, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİLDİR
TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ, ŞEHİR TURLARI DAHİLDİR
MÜCBİR SEBEPLE TUR İPTAL SİGORTASI DAHİLDİR
MÜZEKART SAHİBİ OLMAYANLAR İÇİN GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL DEĞİLDİR
TÜM ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL DEĞİLDİR
ŞÖFÖRLER VE REHBER BAHŞİŞLERİ DAHİL DEĞİLDİR. (KİŞİ BAŞI 100 TL)

Yorumlar

İnceleme Yok


Tur RotasıSorunuz mu var?

Ücret 17.995₺
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
Ücret
17995.00 ₺
0 İnceleme