İskandinavya Fiyordlar Turu Dolu

Tarih

16 Temmuz 2024

Süre

7 Gece 8 Gün

Konaklama

3-4* Oteller

Ulaşım

Uçak

Tur Programı

1.GÜN 16 TEMMUZ SALI, KOPENHAG

Sabah saat 04.00’da Antalya havalimanı dış hatlar terminalinde buluşuyoruz. Biniş ve bagaj işlemlerinin ardından Sun Express havayolu tarifeli seferi ile programda belirtilen saatlerde Kopenhag’a uçuş, Danca’da tacirlerin limanı anlamına gelen ismi ile şehirde mutlu Danimarkalılar yaşamaktadır. Mutlu olmalarının sebebi ülkenin refah seviyesi ile doğru orantılıdır. Herkesin tüm zenginlikten oldukça eşit faydalandığı ülkede fakir kelimesi neredeyse bir anlam ifade etmemektedir. Bin yıldan fazla süredir Krallık olan ülke günümüzde anayasal monarşi ile yönetilmektedir. Dolayısı ile ilk gezi noktamız Chiristianborg Sarayı oluyor. Kral ve ailesinin yaşadığı saray şehrin merkezinde Slotsholmen adasında yer almaktadır. Sarayın bir bölümü Parlamento olarak kullanılmaktadır. Tarihte 3 kez büyük yangın görmüş ve sonuncusunda neredeyse tamamen yanmış olan saray 1906 ve 1928 yıllarında son kez bugünkü halini alacak şekilde tekrar yapılmıştır. Kraliyet ailesi resmi işlerini ve davetlerini bu sarayda kabul etmektedirler. Bir sonraki gezi noktamız ise Amalienborg Sarayı olacaktır. Büyük sarayda çıkan yangınlardan sonra satın alınarak saraya dönüştürülen yapı şuan eski Kraliçe Margrette’nin ikametgahıdır. Ardından 1606 yılında Kral Chiristian tarafından inşa edilen Rosenborg Kalesini dışarıdan görüyoruz. Etrafındaki botanik bahçeşi ile de ünlü olan kale günümüzde Kraliyet eşyalarının sergilendiği bir müzedir. Dünyaca ünlü yazar Hans Christian Andresen anısına yapılan denizkızı heykeli ve hemen yakınında bulunan Gefion çeşmesi diğer ziyaret noktalarımız olacaktır. Son olarak sizlere Nyhavn bölgesinde serbest zaman veriyoruz. Burası küçük bir kanal ve etrafındaki rengarenk binaları, kanalda bulunan tekneleri ile kartpostallara konu olmaktadır. Kafeleri restoranları ile meşhur bölgede keyifli zaman geçirmenizi diliyoruz. Kanalın başlangıcında bulunan meydanın hemen karşısından Stroget caddesine ulaşabilirsiniz. Trafiğe kapalı bu cadde birçok mağaza ve kafe, restorana ev sahipliği yapmaktadır. Günün bitiminde konaklama için otelimize yerleşiyoruz. 

2.GÜN 17 TEMMUZ ÇARŞAMBA, MALMÖ 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kopenhag’ın karşı kıyısında bulunan ve İsveç’in en güney şehri olan Malmö’ye deniz altı tünelinden geçip ulaşıyoruz. Çıkışta karşımıza çıkan ilk kasaba Dragor oluyor. Küçük bir balıkçı köyü olan bu kasabayı geziyor ve daha sonra Malmö şehir turumuzu yapıyoruz. Ardından Kopenhag’a geri dönüyor ve Oslo yolculuğumuz için gemimize ulaşıyoruz. Muhteşem manzaralar eşliğinde Oslo’ya doğru gece yolculuğumuza başlıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği gemide olacaktır. (DFDS CRUISES)

3.GÜN 18 TEMMUZ PERŞEMBE, OSLO 

Sabah gemide alacağımız kahvaltımızın ardından Oslo şehir turumuz başlıyor. 70’li yıllarda bulunan petrol ile zenginleşen ülke mükemmel doğası ve bol oksijeni ile sizleri kendine hayran bırakacaktır. Bu güzelliklerin tam merkez noktasında Oslo bulunmaktadır. Şehri tanımaya ilk olarak Kraliyet Sarayı ile başlıyoruz. Yakın yüzyılda yapılan 173 odalı bu küçük saray Slotssparken denilen güzel bir bahçenin içine konumlanmıştır. Ardından kent insanlarının güzel vakit geçirdiği Vigeland heykel parkı yeni keşif noktamız oluyor. Park içerisinde yer alan Heykeltıraş Gustav Vigeland tarafından yapılan heykeller görülmeye değer yapılardır. Sonraki gezi noktamız ise Oslo Katedrali olacaktır. Renkli tavanı ve mozaik camları ile görülmeye değer katedralin yapımına 1697 yılında başlanmış ve 1950 de gördüğü yenileme ile günümüze ulaşmıştır. Ardından Nobel Barış ödüllerinin de verildiği Belediye binasını görüyoruz. Norveç mimarisine sadık kalınarak inşa edilen bina turistlerin ziyaretine de açıktır. Norveç’in kültürel ve sosyal aktivitelerinin gerçekleştirildiği, Modern mimari ile inşa edilmiş Opera Binası da gördükten sonra serbest zamanımız oluyor. Şehrin en işlek alışveriş caddesi Karl Johans caddesinde serbest zamanınızı geçirebilirsiniz. Cadde Ulusal Tiyatro, Parlamento binası ve Ulusal müzeye de ev sahipliği yapmaktadır. Kafeleri, restoranları ile keyifli dakikalar geçireceğimiz caddeden ayrılıp günün bitimi otelimize yerleşiyoruz. 

4.GÜN 19 TEMMUZ CUMA, FİYORDLAR – BERGEN

Sabah serbest olarak alacağımız kahvaltının ardından müthiş doğa manzaraları eşliğinde yolculuğumuz başlıyor. Önümüzdeki iki günü Norveç’in ünlü fiyortlarını görmek için ayırıyoruz. Bergen şehrine gidiş yolculuğumuzda ilk durağımız Hardanger Fiyordu olacaktır. Buzul çağında oluşan devasa buz kütlelerinin bu çağın sona ermesi eriyip dağları aşındırması ile fiyortlar görsel bir şölen sunmaktadır. Bizim göreceğimiz Hardanger fiyordu ise Norveçliler tarafından Fiyortların kraliçesi olarak adlandırılmaktadır. 179 km uzunluğu 800 mt derinliği sahip fiyortta birçok şelalede bulunmaktadır. Feribot ile karşı yakaya geçişimiz esnasında bol bol fotoğraf çekme şansı bulacağız. Ardından 7 dağın şehri olarak da bilinen Norveç’in ikinci büyük şehri Bergen’e varıyoruz. Şehri tanımak adına yapacağımız turumuzda Bergen katedrali göreceğimiz yapılar arasında olacaktır. Gezimizin bitiminde sizlere serbest zaman veriyoruz. Günün bitiminde konaklama otelimizde olacaktır.

5.GÜN 20 TEMMUZ CUMARTESİ, FİYORDLAR – FLAM – GUDVANGEN  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından fiyortlardaki ikinci günümüz başlıyor. Bergen şehrinden ayrılıp tekrar iç kesimlere Flam’a doğru yola çıkıyoruz. Bugünkü programımızda bizleri bir turistik gemi seyahati ve tren gezisi beklemektedir. Flam kasabasına varışımızın ardından ilk olarak tekne gezimizi yapıyoruz. Bizi Flam’dan Gudvangen’e götürecek olan teknemizle bu seferde fiyortların kralı Sagne Fiyordunu görüyoruz. Fiyorda dökülen şelale ve küçük yerleşim yerleri fotoğraf makinemizin objektiflerine yakalanacak. Ardından tekne turumuzun bitmesi ile turistik Flam trenimiz bizi bekliyor olacak. Denizden gördüğümüz fiyordu tren ile bu seferde yüksek yamaçlardan görme imkanına sahip oluyoruz. Gezilerimizin bitmesi ile otobüsümüzle buluşuyor ve konaklama için Geilo yakınlarındaki otelimize yerleşiyoruz. 

6.GÜN 21 TEMMUZ CUMARTESİ, KARLSTAD 

Sabah kahvaltının ardından Valdres Vadisi'nde yer alan yüksek dağlar ve şelalelerle çevrili Fagernes, ilk durağımız. Bu muhteşem manzaralara tanık oluyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Ardından yolculuk devam ediyor İsveç ve Norveç ormanları arasından yapacağımız yolculuk ile efsaneler bölgesi Varmland’a varıyoruz. Burada muhteşem manzaraları ve kanalları görüyor ve İsveç’in ikinci büyük göl limanı olan ve tarihi çok eskilere dayanan İsveç’in sayılı Viking Orta Çağ şehirlerinden biri olan Karlstad’a ulaşıyoruz. Şehir turunun ardından yola devam ediyor ve Stockholm’e ulaşıyoruz, konaklama otelimizde. 

7.GÜN 22 TEMMUZ PAZAR, STOCKHOLM 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından renkli binaları, tarihi dokusu ile ülkenin sanat kültür başkenti Stockholm bizleri bekliyor. Gustav Adolf meydanından geçerek eski şehir merkezine ulaşıyoruz. İsveç krallığının Avrupa’da yükselmesinde büyük rol oynayan Kral Gustav’ın heykelini gördükten sonra Gamla Stan’da gezimize devam ediyoruz. Bu küçük ada renkli evleri, kafe ve restoranları ile eski şehir merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Eski şehir merkezindeki gezimizde 1200’lü yıllarda Gotik mimari ile inşa edilen Stockholm Katedrali yine göreceğimiz yapılardan biri olacak. Geçtiğimiz yüzyılın başlarında 8 milyon tuğla kullanılarak inşa edilen belediye binasını da adaya giriş yaparken panoramik olarak görüyoruz. Gezimizin bitimi serbest zamanımız oluyor. Günün bitimi konaklama otelimizde oluyor. 

8.GÜN 23 TEMMUZ PAZARTESİ, STOCKHOLM 

Sabah kahvaltının ardından Drottningholm Sarayı ve Vasa Museum turu, İskandinav yarım adasının en güzel şehri olan Stokholm’ü detaylı bir şekilde tanıma fırsatı buluyoruz. Turumuza ilk  olarak Djurgarden adasından başlıyoruz. Bir zamanlar İsveç kraliyet ailesinin av mekanı olan, günümüzde ise bir çok müzeyi bünyesinde barındıran bu adada ilk durağımız dünyaca ünlü Vasa müzesi. 17.yy’dan kalma bir savaş gemisi olan Vasa denize indirildikten kısa bir süre sonra batar. Gemi 1961 yılında, battıktan tam 333 yıl sonra tekrar gün ışığına çıkarılır. Dünyada ki 17.yy gemisi olarak tek örnek olan Vasa aynı zamanda dünyanın en çok ziyaret edilen müzelerindendir. Daha sonra Kraliyet ailesinin yaşadığı, güzel bir göl kenarında olan Drottningholm sarayını geziyoruz. Ardından havalimanına ulaşıyor ve Antalya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun sonu. 

 

Tur Ücretleri
  NAKİT VE NAKİT TAKSİT  
KİŞİ BAŞI   1895 EURO  
İLAVE YATAK   1895 EURO  
TEK KİŞİLİK ODA   2295 EURO  
03-12 CHD   1795 EURO  

ÖDEMELER TUR TARİHİNE 1 AYDAN AZ SÜRE OLMASI DURUMUNDA HAVALE VEYA KREDİ KARTINA TEK ÇEKİM ŞEKLİNDE YAPILIR, TUR TARİHİNE 1 AYDAN DAHA UZUN SÜRE VAR İSE ÖN ÖDEME YAPILABİLİR. ÖN ÖDEME YAPAN MİSAFİRLERİMİZ KALAN ÖDEMELERİNİ NE ŞEKİLDE ÖDEYEBİLECEKLERİNİ MÜŞTERİ TEMSİLCİMİZDEN ÖĞRENEBİLİRLER. KREDİ KARTI KULLANIMINDA %2 FARK UYGULANIR

Genel Şartlar

*Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

*Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

*Eğer vize alınan bir tur ise Davincitur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Davincitur'un sorumluluğunda değildir.

*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

*Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Davincitur havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Davincitur hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

*Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecektir.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile tur esnasında değişiklikler yapabilir.

*Otobüsteki oturma yerlerimiz rezervasyon sırasına göre verilir ve rotasyon uygulaması yapılır, her yeni gün önde oturan misafirlerimiz arka koltuklara geçerler

* 3 kişilik oda tercih ettiğinizde, Oteller oda içerisinde 3 ayrı yatak veremeyebilir, bunun yerine bir büyük yatak ve bir küçük yatak veya kanepe olabilir.

İptal Şartları

TURUN MİSAFİR TARAFINDAN İPTALİ DURUMUNDA 3. KİŞİLERE YAPILAN REZERVASYON VE ÖDEMELER İPTAL EDİLİR. MARUZ KALINAN CEZA VE BEDELLER MİSAFİRDEN KESİLDİKTEN SONRA KALAN TUTAR İADE EDİLİR. EĞER MİSAFİR KENDİ YERİNE BİR BAŞKASINI BULUR İSE TÜM HAKLARINI BU KİŞİYE DEVREDEBİLİR. VİZE REDDİ ACENTAMIZ SORUMLULUĞUNDA DEĞİLDİR. TURUN ACENTE TARAFINDAN YETERSİZ KATILIM SEBEBİ İLE İPTALİ DURUMUNDA HİÇBİR CEZAİ ŞART UYGULANMAZ. BUNUN DIŞINDA  MİSAFİRİN SEYEHATİNİ ENGELLEYEN RESMİ KURUMLARDAN RAPORLU BİR RAHATSİZLIĞI OLDUĞUNDA VEYA 1. DERECE BİR YAKINININ ÖLÜMÜ DURUMUNDA MÜCBİR SEBEPLE İPTAL SİGORTASI DEVREYE GİRER VE MİSAFİR TUR ÜCRETİNİ SİGORTA ŞİRKETİNDEN TAHSİL EDER. (SİGORTA KAPSAMINI DETAYLI İNCELEMEK İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİNİZDEN POLİÇE ÖRNEĞİNİ İSTEYEBİLİRSİNİZ)

Sigorta

Otobüslü Avrupa turlarımızda ekstra olarak sunduğumuz, diğer tüm turlarımızda siz değerli misafirlerimize tur ücretine dahil mücbir sebeple tur iptal sigortası yapılmaktadır. Poliçe ana başlıklar olarak sağlık, mücbir sebeple iptal, mesleki sorumluluk ve başınıza gelebilecek bazı olumsuz durumları kapsamaktadır. Rezervasyon anında yapılan sigortanızın poliçesini seyahat danışmanınızdan isteyebilirsiniz. Detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda maddeler halinde özetle poliçenin teminat içeriğini görebilirsiniz. Aşağıda okuyacağınız teminatların geçersiz olduğu durumlar da bulunmaktadır. Mesela tura katılacak kişinin geçmişte var olan bir hastalığının nüksetmesi gibi, 1. Derece bir yakının kaybının geçmişten gelen bir rahatsızlık sebebi ile olması gibi veya 65 yaş üstü misafirlerimizin herhangi bir rahatsızlığı sebebi ile tura katılamaması ve buna benzder durumlarda sigorta poliçeniz geçersiz olabilmektedir. Dilerseniz seyahat danışmanınızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

·         Tıbbi tedavi teminatı

·         Tıbbi nedenlerle nakil veya seyahat

·         Tedavi sonrası daimî ikamete dönüş masrafları

·         Öngörülmeyen dönüş nedeni ile seyahat masraflarının karşılanması

·         Tedavi nedeni ile uzayan konaklama masraflarının karşılanması

·         Sigortalının rahatsızlanması durumlarında refakatçi masraflarının karşılanması

·         Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması

·         Bagajın kaybolması, çalınması ya da zarar görmesi durumunda hasarın karşılanması

·         Seyahat sırasında şahsi eşyaların çalınması

·         Mücbir sebeple seyahatin iptali

·         Seyahat acentasının kusurlarından kaynaklanan zararların karşılanması

Gibi konuları içermektedir. Poliçenizde tüm bu maddeler detayları ve kapsamları ile beraber anlatılmıştır. Seyahat danışmanınızdan alıp incelemeyi unutmayınız.

Dahil / Hariç
SUN EXPRESS İLE ANTALYA – KOPENHAG DİREK GİDİŞ, STOCKHOLM – ANTALYA DİREK DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ DAHİLDİR
6 GECE 3 -4* SUPERRIOR OTELLERDE ODA KAHVALTI KONAKLAMA DAHİLDİR.
1 GECE OSLO – KOPENHAG ARASI GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMALI GEMİ SEYEHATİ DAHİLDİR.
ALAN – OTEL – ALAN, ŞEHİRLER ARASI TRANSFERLER, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİLDİR.
STOCKHOLM VASA MUSEUM VE KRALİYET SARAYI TURU (100 EURO), FLAM TRENİ TURU (80 EURO), GUDVANGEN FLAM ARASI TEKNE TURU (80 EURO), MALMÖ TURU (75 EURO), VASA MUSEUM, KRALİYET SARAYI TURU (120 EURO) ÜCRETE DAHİLDİR.
TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ, ŞEHİR TURLARI DAHİLDİR.
FİYATLARA HAVALİMANI VERGİSİ, HİZMET BEDELİ DAHİLDİR.
MÜCBİR SEBEPLE TUR İPTAL SİGORTASI VE SEYEHAT SAĞLIK SİGORTASI 20 EURO DAHİLDİR.
150 TL YURTDIŞI ÇIKIŞ FON ÜCRETİ FİYATA DAHİL DEĞİLDİR, BANKAYA ÖDENECEKTİR.
VİZE ÜCRETİ DAHİL DEĞİLDİR. 180 EURO
MÜZE GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL DEĞİLDİR. (VASA MUSEUM VE KRALİYET SARAYI HARİÇ)
ŞÖFÖR VE REHBER BAHŞİŞLERİ DAHİL DEĞİLDİR. (25 EURO)

Yorumlar

İnceleme Yok


Tur RotasıSorunuz mu var?

Ücret €1.895
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
Ücret
1895.00 €
0 İnceleme