Klasik İtalya Turu
Son 1 kişi

Tarih

23 Temmuz 2024

Süre

7 Gece 8 Gün SON

Konaklama

3* Otel

Ulaşım

Uçak

Tur Programı

1.GÜN 23 TEMMUZ SALI, UÇUŞ – MİLANO

Sabah saat 12.30’da Antalya havalimanı dış hatlar terminalinde buluşuyor ve Sun Express havayolu tarifeli seferi ile Milano uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızın ardından otobüsümüzle buluşuyor ve Milano şehir turumuzu yapıyoruz. Kent meydanında bulunan Milano Katedrali Gotik mimarinin en güzel örneklerindendir. Moda başkenti olan şehirde vereceğimiz serbest zamanın ardından konaklama için otelimize yerleşiyoruz. 

2.GÜN 24 TEMMUZ ÇARŞAMBA, GARDA – VERONA  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Rome ve Juliet’in şehri Verona’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından otobüsümüzden ayrılıyor ve yaya olarak gezimize başlıyoruz. Kent meydanına varınca bizi Arena Di Verona karşılıyor. Günümüzde konserler ve opera gösterileri için aktif kullanılan bu yapı 30 bin kişi kapasiteye sahiptir. Ardından yürüyüşümüze devam ediyor ve dar sokaklardan kitaplara ve filmlere konu olan Juliet’in evine varıyoruz. Evin bahçesinde yapacağımız küçük bir gezinti sonrasında eski kent meydanı ve pazarında sizlere serbest zaman veriyoruz. Daha sonra İtalya’nın en büyük gölü olan Garda’ya geri dönüyor ve Sirmione kasabasında serbest zaman veriyoruz. İtalya’nın meşhur dondurmalarını bu kasabada tadabilirsiniz. Ardından konaklama için Venedik’teki otelimize yerleşiyoruz. 

3.GÜN 25 TEMMUZ PERŞEMBE, VENEDİK 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otobüsümüzle Venedik adasına doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından otobüsümüz otoparkta kalıyor ve araç trafiğinin olmadığı şehirde yürüyerek kent merkezine ulaşıyoruz. 400’e yakın köprüsü, 117 adası ile Sular şehri veya Kanallar şehri veya Maskelerin şehri Venedik bizi bekliyor. Şehir fazla derin olmayan deniz tabanına yerleştirilen binlerce kazığın üstüne inşa edilmiştir. Öyle ki bazı zamanlar sular altında kalmaktadır. Bu ve benzeri sorunlardan dolayı Venedik’lilerin büyük kısmı artık kıyıda yaşamaktadırlar. Burada bulunan binalarda genelde çalışan işçiler ikamet etmektedir. Kısa bir yürüyüş ile San Marco meydanına ulaşıyoruz. Burada bizleri karşılayacak ilk eser Dükler sarayı olacaktır. Gotik tarzda yapılan eser turistlerin en çok ilgisini çeken noktadır. Meydanda bulunan San Marco Bazilikası ise göreceğimiz bir diğer eser olacaktır. Meydan hakkında bilgileri rehberimizden aldıktan sonra dar sokakları, kanalları ve köprülerinde gezinti yapmak üzere rehberimizi takip ediyoruz. Eğer şanslı gününüzde iseniz limanda bir Kruvazör gemisi yoktur ve Venedik çok kalabalık değildir. Diğer durumda bu dar sokaklarda gezerken kaybolmanız olası bir durumdur. Ancak endişe etmeyin; rehberimiz size meydanı bulmanız için bazı ipuçları verecektir. Kısa bir yürüyüşün ardından Venedik’in en büyük köprüsü Rialto’ya varıyoruz. Grande Kanal yani Büyük Kanalın iki yakasını birbirine bağlayan köprü üzerindeki dükkanları ile sizleri cezbedecektir. 1588 yılında yapılan köprü o tarihte karşıya geçmenin tek yolu idi. Gezimizin bitmesi ile sizlere serbest zaman veriyoruz. Ardından konaklama Montecatini’deki otelimizde oluyor.  

4.GÜN 26 TEMMUZ CUMA, PİSA – SİENA   

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ilk gezi noktamız tüm dünyanın en uğrak turistik noktalarından biri olan Pisa kasabası oluyor. Bu küçük kasabada göreceğimiz yapı Pisa kulesi ve Katedrali olacaktır. Mucizeler meydanında bulunan kule, Pisa katedralinin çan kulesidir. Birbirinin üzerine bindirilmiş 8 silindirden oluşan kule yumuşak zemin sebebi ile yıllar içerisinde bir tarafa doğru eğilmiştir. Ancak yakın zamanda bu eğim yıkıma yola açabileceği için İtalyan mimar ve mühendisler tarafından zemin güçlendirmiş ve yapının daha fazla eğilmesine izin verilmemiştir. Pisa şehri 11 yüzyılda büyük bir liman kenti ve ticaret merkezi idi. Pisa’lı tacirlerin şanlarına yakışır bir eser ortaya çıkarmak için inşa ettikleri Katedral ve kulenin yapımına 1173 yılında başlanmıştır. Bu harika meydanda ünlü pozları verip resimlerimiz alıyoruz. Ardından vereceğimiz serbest zamanda tüm İtalya’nın en ucuz hediyelik eşya satan çarşısında alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonra ikinci durağımız surlar ile çevrili bir tepe üzerine kurulu olan Siena şehrine ulaşıyoruz. Tarihi kent merkezine araç ile ulaşım olmadığı için otobüsümüzden iniyor ve gezimize yürüyerek devam ediyoruz. İlk gezi noktamız Santa Maria Assunta Katedrali olacaktır. Gotik mimariye sahip olan yapı, ön yüzündeki heykelleri ile sizleri etkileyecektir. Ardından dar sokakları, taş yollarından yürüyüp kent meydanına ulaşıyoruz. Piazza Del Campo meydanının mimarisini gördüğünüz zaman meydandan ayrılmak istemeyeceksiniz. Burada bulunan 13. Yüzyıl eseri Gotik mimariye sahip kamu binası olan Siena’s Town Hall göreceğimiz diğer bir eser olacaktır. Bu meydan her sene mahalleler arasında yapılan at yarışları ile de ünlüdür. Daha sonra yola devam ediyor ve konaklama için Roma’daki otelimize ulaşıyoruz. 

5.GÜN 27 TEMMUZ CUMARTESİ, ROMA  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Roma İmparatorluğunun kalbi, bütünüyle bir açık hava müzesi olan Unesco Dünya mirası listesinde bulunan Roma kenti bizi bekliyor. Şehir merkezine ulaşmadan önce ilk gezi noktamız başka bir ülke olan Vatikan oluyor. Katolik Hristiyanların dini merkezi olan ülkede göreceğimiz eser tabii ki San Pietro Bazilikası olacaktır. Hristiyanlığın en büyük kilisesi olan yapı 23 bin m2 arazi üzerine kuruludur. Güvenlik kontrolü için gireceğimiz sırada ilerlerken rehberimizden Vatikan hakkında bilgi alıyoruz. Meydanı kucaklayan kolonlar, Papanın halka göründüğü pencere ve meydandaki eserler göreceğimiz yerler arasında olacaktır. Sıramızın gelmesi ile kilisenin içine giriyor ve muhteşem mimarinin etkisi altında kalıyoruz. Daha sonra tekrar otobüsümüze dönüyor ve panoramik Roma şehir turumuza başlıyoruz. Otobüsümüzle yapacağımız panoramik gezi esnasında ilk olarak Colleseum’u görüyoruz. M.S. 76 yılında yapımına başlanan eserin içi harap olmuş ancak dış duvarları tüm ihtişamı ile ayaktadır. Gladyatörlerin arenası olan yapı adını girişindeki heykelden almaktadır. Daha sonra Roma döneminden kalma birçok eseri rehberimizin anlatımı ile görme şansına sahip oluyoruz. Panoramik gezimizin bitmesi ile otobüsümüzden iniyor ve yaya olarak eski şehir merkezinde gezimize devam ediyoruz. Şehrin dar sokaklarında ilk göreceğimiz eser aşk çeşmesi (Fontana De Trevi) olacaktır. Aşıkların uğrak ziyaret noktası olmasından ismini almış olsa gerek ama aslında 3 yol çeşmesi anlamına gelmektedir. 3 su kaynağının birleştiği yere inşa edilen çeşme üzerindeki heykelleri ile sizlere mükemmel bir görsel hatıra olacaktır. Ardından yürüyüşümüze devam ediyor ve dışı tapınak içi kilise görünümünde olan Pantheon a varıyoruz. Eski bir Pagan tapınağı olan yapı daha sonra kiliseye çevrilmiştir. Gezimizin son noktası ise İspanyol merdivenleri olacaktır. Adını yakınında bulunan İspanyol konsolosluğuna borçlu olan merdivenler turistlerin gözde mola yerlerindendir. Rehberimiz sizlere bu noktada serbest zaman verecektir. Sizlerde merdivenlerin keyfini çıkarabilirsiniz. Ardından konaklama otelimizde oluyor. 

6.GÜN 28 TEMMUZ PAZAR, NAPOLİ – POMPEI  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Napoli’ye doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Napoli kenti bizleri bekliyor olacak. İlk olarak dileyen misafirlerimiz ile Vezüv yanardağının eteklerinde kurulu Pompei antik kentini müze ücretini ödeyerek ziyaret ediyoruz (REHBER DAHİL 20 EURO). Tahmini olarak MÖ. 5000 li yıllarda kurulduğu düşünülen şehir yine MÖ. 79 yılında Vezüv yanardağının patlaması ile küller ve lavlar altında kalmıştır. Yaklaşık 1700 yıl boyunca bilinmeyen kent 17. Yüzyılda keşfedilmiş ve yapılan kazılar ile gün yüzüne çıkarılmıştır. Roma kentlerinin atası olan şehir etkileyici mimarisi ile bizleri şaşkına çevirecektir. Rehberimizden antik kent hakkında bilgileri aldıktan sonra Napoli şehir merkezine doğru kısa bir yolculuğumuz oluyor. Eski kent meydanında otobüsümüzden ayrılıyor ve etrafımızdaki yapılar hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Bunlardan ilki 1737 yılında tamamlanan, İtalya’nın en önemli sahnelerinden olan San Carlo Tiyatrosudur. Bir sonraki göreceğimiz eser ise Galeri Umberto oluyor. Günümüz alışveriş merkezlerinin ilk örneklerinden olan yapı San Carlo Tiyatrosunun tam karşısında yer almaktadır. Meşhur aktris Sophia Loren inde sıkça ziyaret ettiği Cafe Gambrinus’a uğrayıp meşhur İtalyan tatlılarını da ayaküstü tadabilirsiniz. Günün bitiminde konaklama Roma’daki otelimizde.

7.GÜN 29 TEMMUZ PAZARTESİ, FLORANSA 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Floransa’ya ulaşıyoruz. İlk gezi noktamız Michelangelo meydanı olacaktır. Merkeze hâkim bir tepede bulunan meydandan Arno nehri kenarına kurulu bu muhteşem şehri ve tarihi eserleri izledikten sonra tekrar otobüsümüze biniyoruz. Şehir merkezine ulaşmanın tek yolu yaya olduğu için tekrar otobüsümüzden inip kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından sihirli şehir tüm görkemi ile bizi karşılıyor. İlk bankacılık sistemini kuran Medici ailesinin finanse etmesi ile Rönesans dönemini yaşayan şehirde Signora meydanı ilk durağımız olacaktır. 94 metre uzunluğundaki çan kulesi ile Vecchio sarayı, Leonarda Da Vinci’nin eserlerinin sergilendiği Uffuzi müzesi binası ve muhteşem heykeller bu meydanda bizi etkisi altına alacak. Davut’tan Medusa’ya ve şehrin simgelerine ait heykelleri tanıdıktan sonra gezimize devam ediyoruz. Medici ailesinin çalışma saraylarından oturdukları saraya gitmeleri için binaların üstünden inşa edilmiş yolu ve üzerinden geçtiği Ponte Vecchio köprüsü bir sonraki gezi noktamız oluyor. Ardından yürüyüşümüze devam ediyor ve adeta açık hava müzesi olan kentte gördüğümüz yapılar hakkında bilgi alıp kubbesi ile ünlü olan Floransa Katedraline ulaşıyoruz. Duomo olarak da adlandırılan eserin yapımına 1296 yılında başlanmıştır. Vaftizhane kapısının altın kaplı ve Hristiyanlık tarihini tasvir eden kabartmalarını da görüp rehberimizden bilgi alıyoruz. Son olarak kent merkezinde serbest zamanımız oluyor. Günün bitimi ile konaklama Bologna’daki otelimizde olacaktır.

8.GÜN 30 TEMMUZ SALI, COMO GÖLÜ    

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Como gölü ve kasabasını geziyoruz. İtalya ve dünya sosyetesinin yazlık evlerinin bulunduğu göl çevresinde dilerseniz ekstra olarak tekne turu yapabilirsiniz. Bu muhteşem yazlık evleri görmenin tek yolu bu tekne turu olacaktır. Veya Como kasabasının tarihi sokaklarında zaman geçirebilir, kafelerinde oturabilirsiniz. Ardından havalimanına ulaşıyor ve Antalya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 

 

Tur Ücretleri
  NAKİT VE NAKİT TAKSİT  
KİŞİ BAŞI   1095 EURO  
İLAVE YATAK   1095 EURO  
TEK KİŞİLİK ODA   1395 EURO  
03-12 CHD     995 EURO  

ÖDEMELER TUR TARİHİNE 1 AYDAN AZ SÜRE OLMASI DURUMUNDA HAVALE VEYA KREDİ KARTINA TEK ÇEKİM ŞEKLİNDE YAPILIR, TUR TARİHİNE 1 AYDAN DAHA UZUN SÜRE VAR İSE ÖN ÖDEME YAPILABİLİR. ÖN ÖDEME YAPAN MİSAFİRLERİMİZ KALAN ÖDEMELERİNİ NE ŞEKİLDE ÖDEYEBİLECEKLERİNİ MÜŞTERİ TEMSİLCİMİZDEN ÖĞRENEBİLİRLER. KREDİ KARTI KULLANIMINDA %2 FARK UYGULANIR

Genel Şartlar

*Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

*Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

*Eğer vize alınan bir tur ise Davincitur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Davincitur'un sorumluluğunda değildir.

*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

*Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Davincitur havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Davincitur hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

*Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecektir.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile tur esnasında değişiklikler yapabilir.

*Otobüsteki oturma yerlerimiz rezervasyon sırasına göre verilir ve rotasyon uygulaması yapılır, her yeni gün önde oturan misafirlerimiz arka koltuklara geçerler

* 3 kişilik oda tercih ettiğinizde, Oteller oda içerisinde 3 ayrı yatak veremeyebilir, bunun yerine bir büyük yatak ve bir küçük yatak veya kanepe olabilir.

İptal Şartları

TURUN MİSAFİR TARAFINDAN İPTALİ DURUMUNDA 3. KİŞİLERE YAPILAN REZERVASYON VE ÖDEMELER İPTAL EDİLİR. MARUZ KALINAN CEZA VE BEDELLER MİSAFİRDEN KESİLDİKTEN SONRA KALAN TUTAR İADE EDİLİR. EĞER MİSAFİR KENDİ YERİNE BİR BAŞKASINI BULUR İSE TÜM HAKLARINI BU KİŞİYE DEVREDEBİLİR. VİZE REDDİ ACENTAMIZ SORUMLULUĞUNDA DEĞİLDİR. TURUN ACENTE TARAFINDAN YETERSİZ KATILIM SEBEBİ İLE İPTALİ DURUMUNDA HİÇBİR CEZAİ ŞART UYGULANMAZ. BUNUN DIŞINDA  MİSAFİRİN SEYEHATİNİ ENGELLEYEN RESMİ KURUMLARDAN RAPORLU BİR RAHATSİZLIĞI OLDUĞUNDA VEYA 1. DERECE BİR YAKINININ ÖLÜMÜ DURUMUNDA MÜCBİR SEBEPLE İPTAL SİGORTASI DEVREYE GİRER VE MİSAFİR TUR ÜCRETİNİ SİGORTA ŞİRKETİNDEN TAHSİL EDER. (SİGORTA KAPSAMINI DETAYLI İNCELEMEK İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİNİZDEN POLİÇE ÖRNEĞİNİ İSTEYEBİLİRSİNİZ)

Sigorta

Otobüslü Avrupa turlarımızda ekstra olarak sunduğumuz, diğer tüm turlarımızda siz değerli misafirlerimize tur ücretine dahil mücbir sebeple tur iptal sigortası yapılmaktadır. Poliçe ana başlıklar olarak sağlık, mücbir sebeple iptal, mesleki sorumluluk ve başınıza gelebilecek bazı olumsuz durumları kapsamaktadır. Rezervasyon anında yapılan sigortanızın poliçesini seyahat danışmanınızdan isteyebilirsiniz. Detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda maddeler halinde özetle poliçenin teminat içeriğini görebilirsiniz. Aşağıda okuyacağınız teminatların geçersiz olduğu durumlar da bulunmaktadır. Mesela tura katılacak kişinin geçmişte var olan bir hastalığının nüksetmesi gibi, 1. Derece bir yakının kaybının geçmişten gelen bir rahatsızlık sebebi ile olması gibi veya 65 yaş üstü misafirlerimizin herhangi bir rahatsızlığı sebebi ile tura katılamaması ve buna benzder durumlarda sigorta poliçeniz geçersiz olabilmektedir. Dilerseniz seyahat danışmanınızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

·         Tıbbi tedavi teminatı

·         Tıbbi nedenlerle nakil veya seyahat

·         Tedavi sonrası daimî ikamete dönüş masrafları

·         Öngörülmeyen dönüş nedeni ile seyahat masraflarının karşılanması

·         Tedavi nedeni ile uzayan konaklama masraflarının karşılanması

·         Sigortalının rahatsızlanması durumlarında refakatçi masraflarının karşılanması

·         Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması

·         Bagajın kaybolması, çalınması ya da zarar görmesi durumunda hasarın karşılanması

·         Seyahat sırasında şahsi eşyaların çalınması

·         Mücbir sebeple seyahatin iptali

·         Seyahat acentasının kusurlarından kaynaklanan zararların karşılanması

Gibi konuları içermektedir. Poliçenizde tüm bu maddeler detayları ve kapsamları ile beraber anlatılmıştır. Seyahat danışmanınızdan alıp incelemeyi unutmayınız.

Dahil / Hariç
SUN EXPRESS HAVAYOLU İLE ANTALYA – MİLANO GİDİŞ, DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ DAHİLDİR
3* OTELLERDE 7 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA DAHİLDİR.
ALAN – OTEL – ALAN, ŞEHİRLER ARASI TRANSFERLERİ DAHİLDİR
TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ, ŞEHİR TURLARI DAHİLDİR
FİYATLARA HAVALİMANI VERGİSİ, HİZMET BEDELİ DAHİLDİR
MÜCBİR SEBEPLE TUR İPTAL, SEYEHAT SAĞLIK SİGORTASI (20 EURO) TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR
TÜM GEZİLER TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR. EKSTRA TUR BULUNMAMAKTADIR
150 TL YURTDIŞI ÇIKIŞ FON ÜCRETİ FİYATA DAHİL DEĞİLDİR, BANKAYA ÖDENECEKTİR
VİZE ÜCRETİ 180 EURO DAHİL DEĞİLDİR
MÜZE VE ÖREN YERLERİNE GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL DEĞİLDİR.
ŞÖFÖRLER VE REHBER BAHŞİŞLERİ KİŞİBAŞI 20 EURO DAHİL DEĞİLDİR, GEZİ SONUNDA BİR KEZ ÖDENİR
VENEDİK ADASINA ULAŞIM İÇİN VAPERETTO ÜCRETİ 15 EURO DAHİL DEĞİLDİR

Yorumlar

İnceleme Yok


Tur RotasıSorunuz mu var?

Ücret €1.095
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
Ücret
1095.00 €
0 İnceleme