Kuzey Ege Midilli Turu

Tarih

Tarihler için arayınız!

Süre

4 gece 5 gün

Konaklama

4* Otel

Ulaşım

Uçak

Tur Programı
1.GÜN ÇARŞAMBA, AYVALIK - CUNDA 
Sabah saat 07.35'de Antalya havalimanı iç hatlar terminalinde buluşma. Sun Express havayolu tarifeli seferi ile saat 09.35’de İzmir’e uçuşumuzun ardından bizleri bekleyen otobüsümüz ile buluşup İlk durağımız olan Şeytan Sofrasında Kuzey Ege semalarını tepeden seyrediyoruz. İsmini mitolojide bir hikâyeden alan bu tepe muhteşem bir manzaraya sahiptir. Zeus’un süt annesi İda şeytanın Zeus’a zarar vereceğiniz düşünür ve onu kovar. Üç ayaklı olduğuna inanılan şeytan kaçarken ayak izlerinden biri bu tepeye denk gelir. Ardından yola devam ediyor ve Ayvalık şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Daha sonraki durağımız ise Cunda adası, eski evleri sahildeki balıkçı restoranları meşhur bu adada akşam yemeğimizi alıyoruz. konaklama otelimizde.
2.GÜN PERŞEMBE, ASSOS BOZCAADA
Sabah kahvaltının ardından Assos’a ulaşıyoruz.  ilk durağımız otelimize oldukça yakın olan Assos Antik Şehri. Osmanlı Devleti’nin ilk Camilerinden olan Hüdevandigar Camii ilk göreceğimiz yer. Sonrasında ise ünlü Assos Athena Tapınağı’na gidiyoruz. Muhteşem Ege Denizi ve Midilli Manzarası eşliğinde gerekli bilgileri aldıktan sonra buradan alt şehirde bulunan kalıntıları buradan görme fırsatımız oluyor. Sonraki durağımız ise Nekropol (Antik Mezarlık). Burada surları ve mezarlık alanını gördükten sonra Assos Tiyatrosu’nu görerek antik şehirden ayrılıyoruz ve son dönemlerde Türk filmlerine ev sahipliği yapan Geyikli’ye ulaşıyoruz. Buradan feribot ile Bozcaada’ya geçiyoruz. İnanılmaz şirinlikteki Bozcaada daha ilk adımımızda bizleri büyülüyor. Adada panoramik manzarayı izledikten sonra Ceneviz Kalesi ve Sualtı Müzesini gezip Ege`nin enfes balıklarından tadabileceğiniz balık restoranlarında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası adanın ılık rüzgârı ile birlikte yürüyüş yapıyoruz. Dileyen konuklarımız serbest zamanı yüzerek veya yürüyüş yaparak değerlendirebilirler. Serbest süre sonrası adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve şarap alışverişinden sonra deniz kıyısında çaylarımızı yudumlayıp feribota binerek akşam otelimize dönüyoruz.
3.GÜN CUMA, GELİBOLU – GÖKÇEADA 
Sabah kahvaltı sonrası otobüsümüzle Çanakkale’ye doğru yola çıkıyoruz. Feribot ile kaşı yakaya geçiyoruz. Gelibolu yarımadasından Kabatepe’ye ulaşırken yol üzerinde şehitlikler gezilerimizi yapıyoruz. Ardından Kabatepe’den feribot ile Gökçeada’ya geçiyoruz. Ada’nın batı kısmında yer alan bir Rum köyü olan; karşılıklı 2 tepenin yamacına kurulmuş Piri Reis in 16.yy’da bahsetmiş olduğu Adanın iki yerleşim yerinden birisi olan Dereköy'e ulaşıyoruz. Köy içerisinde yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından köy çamaşırhanesine ulaşarak verilen fotoğraf molasının ardından bu kez rotamızı zamanında adanın en sosyal yerleşim yeri olan Zeytinli Köyüne çeviriyoruz. Zeytinli Köyü adından da anlaşılacağı üzere etrafı çok sayıda zeytin ağacı ile çevrili Gökçeada'da koruma altına alınmış dört köyden biri durumundadır. Dibek Kahvesi ile ünlü bu köyümüzde verilen serbest molamızı tamamlayarak; adanın güneyinde yer alan ve altın sarısı kumsallara sahip olan Aydıncık diğer adı Kefalos Plajına gidiyoruz. Hemen plajın yanı başında bulunan çeşitli hastalıklara iyi geldiği rivayet edilen Tuz Gölü’nde çamur banyosu yapabilirsiniz. Dilenirse kısa bir deniz molasının ardından tekrar feribotumuza ulaşıyoruz. Dönüşte Çanakkale merkezde bulunan Aynalı Çarşıda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.
4.GÜN CUMARTESİ, MİDİLLİ  
Sabah erken kahvaltımızın ardından Ayvalık’a ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından feribot ile Midilli’ye varış. Şehir turumuzda Midilli merkezinde bulunan Osmanlı dönemine ait Yeni Cami ve hemen karşısında bulunan hamam ziyareti ve Çarşı içerisinde yürüyerek Agıa Terapıs kilisesini ziyaret ediyoruz ve Kaloni üzerinden Petra ve Molivos’a hareket. Petra’daki 114 basamaklı kilise ziyaretinden sonra Molivos’a ulaşıyoruz. Burada Karşımıza ilk göze çarpan muazzam Molyvos kalesi turumuza kaleden başlayarak kentin dar sokaklarında 18yy. ve Osmanlıdan kalma cami, çeşme ve cumbalı evlerini görme imkanı bulabilirsiniz. Daha sonra köyün güzel Arnavut kaldırımlarında yürüyüş yapıyoruz.  Ege manzaralı restoranlarda öğle yemeği molasının ardından Mandamados köyüne doğru devam ediyoruz. Ortadoks alemi ve tüm inananlar için çok özel bir yeri olan Taksiarhis (Başmelek) Manastırını ziyaret ediyoruz. Buraya dua, dilek ve adaklarımızı dileyebilirsiniz. Ayrıca yerli ballı yoğurt, lokma ve Midilli kelle peynirini deneme fırsatı yakalayacaksınız. Ardından tekrar limana ulaşıyor ve Türkiye’ye hareket ediyoruz ve konaklama otelimizde.
5.GÜN PAZAR BERGAMA – FOÇA 
Sabah kahvaltısının ardından Antik Dönemdeki Pergamon devletinin başkenti olan Bergama’ya ulaşıyoruz. Şehir içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Bergama Ovasına hâkim bir tepenin üzerine yapılmış ve Pergamon’nun yönetim merkezi konumundaki Akropol’e çıkıyoruz. Buranın eşsiz manzarası eşliğinde yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğraflar sırasında göreceğimiz yerler; Almanya’ya kaçırılan Zeus Sunağı, Anadolu’nun en dik şekilde inşa edilmiş Tiyatrosu, Bakhüs Tapınağı, Bergama Kütüphanesi, Athena Tapınağı olacak. Ardından, Bergama şehir merkezinde bulunan ve Hristiyanlığın 4 İncilinin ve temel kurallarının kabul edildiği, Ekümenik toplantılarının yapıldığı, Anadolu toprakları üzerinde bulunan 7 kiliseden biri olan Kızıl Avluyu görmeye gidiyoruz. Buradaki anlatımların ardından yöreden çıkan Onyx Taşı atölyelerini ziyaret ederek taş hakkında bilgi alıyoruz. Bu güzel Bergama programının ardından bu sefer yolumuz bizleri, antik dönemde Anadolu’da yaşamış, Fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan Phokaia’ların başkenti Foça’ya götürüyor. Şehir turumun ardından yola çıkıyor ve İzmir havalimanına ulaşıyoruz. Programda gözüken saatte Antalya’ya uçuş. Turumuzun sonu.
Tur Ücretleri
BONUS,WORLD CARD PEŞİN 5 TAKSİT
KİŞİ BAŞI    
İLAVE YATAK    
TEK KİŞİLİK ODA    
03-12 CHD  

Genel Şartlar

*Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

*Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

*Eğer vize alınan bir tur ise Davincitur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Davincitur'un sorumluluğunda değildir.

*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

*Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Davincitur havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Davincitur hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

*Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecektir.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile tur esnasında değişiklikler yapabilir.

*Otobüsteki oturma yerlerimiz rezervasyon sırasına göre verilir ve rotasyon uygulaması yapılır, her yeni gün önde oturan misafirlerimiz arka koltuklara geçerler

* 3 kişilik oda tercih ettiğinizde, Oteller oda içerisinde 3 ayrı yatak veremeyebilir, bunun yerine bir büyük yatak ve bir küçük yatak veya kanepe olabilir.

İptal Şartları

TURUN MİSAFİR TARAFINDAN İPTALİ DURUMUNDA 3. KİŞİLERE YAPILAN REZERVASYON VE ÖDEMELER İPTAL EDİLİR. MARUZ KALINAN CEZA VE BEDELLER MİSAFİRDEN KESİLDİKTEN SONRA KALAN TUTAR İADE EDİLİR. EĞER MİSAFİR KENDİ YERİNE BİR BAŞKASINI BULUR İSE TÜM HAKLARINI BU KİŞİYE DEVREDEBİLİR, ANCAK BU DURUMDA UÇAK BİLETLERİNDEKİ İSİM DEĞİŞİKLİĞİNDEN DOLAYI MARUZ KALINAN CEZAİ TUTARLAR YİNE MİSAFİR TARAFINDAN ACENTAYA ÖDENİR. TURUN ACENTE TARAFINDAN YETERSİZ KATILIM SEBEBİ İLE İPTALİ DURUMUNDA HİÇBİR CEZAİ ŞART UYGULANMAZ. BUNUN DIŞINDA ÜLKEMİZDE VEYA GİDİLECEK OLAN ÜKELERDE SEYEHATİMİZİ ENGELLEYEN DURUMLAR SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA (DEPREM, AFET VB.) VEYA MİSAFİRİN SEYEHATİNİ ENGELLEYEN RESMİ KURUMLARDAN RAPORLU BİR RAHATSİZLIĞI OLDUĞUNDA VEYA 1. DERECE BİR YAKINININ ÖLÜMÜ DURUMUNDA MÜCBİR SEBEPLE İPTAL SİGORTASI DEVREYE GİRER VE MİSAFİR TUR ÜCRETİNİ SİGORTA ŞİRKETİNDEN TAHSİL EDER. (SİGORTA KAPSAMINI DETAYLI İNCELEMEK İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİNİZDEN POLİÇE ÖRNEĞİNİ İSTEYEBİLİRSİNİZ. CORONA SİGORTA KAPSAMINDA DEĞİLDİR)

Sigorta

Otobüslü Avrupa turlarımızda ekstra olarak sunduğumuz, diğer tüm turlarımızda siz değerli misafirlerimize tur ücretine dahil mücbir sebeple tur iptal sigortası yapılmaktadır. Poliçe ana başlıklar olarak sağlık, mücbir sebeple iptal, mesleki sorumluluk ve başınıza gelebilecek bazı olumsuz durumları kapsamaktadır. Rezervasyon anında yapılan sigortanızın poliçesini seyahat danışmanınızdan isteyebilirsiniz. Detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda maddeler halinde özetle poliçenin teminat içeriğini görebilirsiniz. Aşağıda okuyacağınız teminatların geçersiz olduğu durumlar da bulunmaktadır. Mesela tura katılacak kişinin geçmişte var olan bir hastalığının nüksetmesi gibi, 1. Derece bir yakının kaybının geçmişten gelen bir rahatsızlık sebebi ile olması gibi veya 65 yaş üstü misafirlerimizin herhangi bir rahatsızlığı sebebi ile tura katılamaması ve buna benzder durumlarda sigorta poliçeniz geçersiz olabilmektedir. Dilerseniz seyahat danışmanınızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

·         Tıbbi tedavi teminatı

·         Tıbbi nedenlerle nakil veya seyahat

·         Tedavi sonrası daimî ikamete dönüş masrafları

·         Öngörülmeyen dönüş nedeni ile seyahat masraflarının karşılanması

·         Tedavi nedeni ile uzayan konaklama masraflarının karşılanması

·         Sigortalının rahatsızlanması durumlarında refakatçi masraflarının karşılanması

·         Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması

·         Bagajın kaybolması, çalınması ya da zarar görmesi durumunda hasarın karşılanması

·         Seyahat sırasında şahsi eşyaların çalınması

·         Mücbir sebeple seyahatin iptali

·         Seyahat acentasının kusurlarından kaynaklanan zararların karşılanması

Gibi konuları içermektedir. Poliçenizde tüm bu maddeler detayları ve kapsamları ile beraber anlatılmıştır. Seyahat danışmanınızdan alıp incelemeyi unutmayınız.

Dahil / Hariç
SUN EXPRESS HAVAYOLU TARİFELİ SEFERİ İLE ANTALYA – İZMİR GİDİŞ, DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ
4* OTELLLERDE TOPLAM 4 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA.
TÜM ULAŞIM VE ÇEVRE GEZİLERİ.
PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
GÖKÇEADA FERİBOTU KİŞİBAŞI 30 TL FİYATA DAHİLDİR
BOZCAADA FERİBOUT KİŞİBAŞI 15 TL FİYATA DAHİLDİR
MİDİLLİ FERİBOTU KİŞİBAŞI 150 TL FİYATA DAHİLDİR
MÜZE GİRİŞLERİ TUR ÜCRETİNE DAHİL DEĞİLDİR.
TÜM ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL DEĞİLDİR
ŞÖFÖR VE REHBER BAHŞİŞLERİ DAHİL DEĞİLDİR. (10 TL)
MİDİLLİ VİZE ÜCRETİ DAHİL DEĞİLDİR (GÜNÜBİRLİK 60 EURO, SHENGEN 120 EURO)

Yorumlar

İnceleme Yok


Sorunuz mu var?

Ücret 0₺
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
Ücret
0 İnceleme