Orta Avrupa Turu
Son 1 kişi

Tarih

03 Temmuz 2024

Süre

7 Gece 8 Gün

Konaklama

3* Otel

Ulaşım

Uçak

Tur Programı

1.GÜN 03 TEMMUZ ÇARŞAMBA, BUDAPETŞE 

Sabah 07.00’da Antalya havalimanı dış hatlar terminalinde buluşuyoruz. Viyana uçuşumuzun ardından Budapeşte’ye yolculuğumuz başlıyor ve ardından harika bir gün bizi bekliyor. Tuna nehri kenarına kurulu şehir Buda ve Pest olarak adlandırılan iki yakanın birleşiminden oluşmaktadır. Tarihi milattan önceye dayanan şehir yüzyıllarca büyük imparatorlukların egemenliği altında kalmıştır. 1800 lü yıllardaki reform döneminde şehir gelişmiş ve günümüze ulaşan birçok eser bu tarihlerde yapılmıştır. İlk gezi noktamız Kahramanlar meydan oluyor. Macaristan’ın kuruluşunun 1000. Yıl dönümünde inşa edilen meydan krallar ve tarihi liderlerin heykellerine ev sahipliği yapmaktadır. Ardından meydanı şehrin kalbine bağlayan Andrrasy caddesi diğer bir gezi noktamız olacaktır. Otobüsümüz ile panoramik olarak göreceğimiz caddede konsolosluklar, tarihi binalar bizleri beklemektedir. Bunlardan bir tanesi de 1873 yılında yapılan Opera binası olacaktır. Caddenin bitiminde Tuna nehri bizleri karşılayacak. Şehrin Pest tarafında yer alan 100 yıllık bir geçmişe sahip Parlamento binasını otobüsümüzden panoramik olacak göreceğiz. Barok ve Neo Gotik tarzı ile nehir kenarında yer alan bina gece ışıklandırması açıldığında büyülü bir yapıya dönüşmektedir. Bu yüzden akşam vakti nehir üzerinde tekne turu yapıp ışıklandırılmış şehri görmenizi mutlaka tavsiye ederiz. İki yakayı birbirine bağlayan meşhur Elizabeth ve Zincirli köprüleri muhteşem ihtişamları ile bizleri bekliyor olacak. Buda tarafında geçişimizle beraber Buda kalesinin önünde otobüsümüzden iniyor ve kale gezimize başlıyoruz. Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan kale içerisinde ayrı bir şehir barındırmaktadır. Yapacağımız kısa gezide göreceğimiz bir diğer eser ise Mathias kilisesi olacaktır. Gezimizin bitmesi ile serbest zamanımız oluyor. Ardından konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

2.GÜN 04 TEMMUZ PERŞEMBE, ESTERGON – BUDAPETŞE 

Sabah kahvaltının ardından kısa bir yolculukla Estergon’a ulaşıyoruz ve Estergon kalesi gezisini yaptıktan sonra dileyen misafirlerimiz ile Tuna nehri kıyısında ünlü Rönesans restoranda geyik çorbasının tadına bakıyoruz (ücrete dahil değildir) daha sonra Budapeşte şehir merkezine geri geliyoruz ve serbest zamanımız oluyor. Günün bitiminde Konaklama Bratislava’daki otelimizde olacaktır.

3.GÜN 05 TEMMUZ CUMA, BRATİSLAVA – VİYANA  

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Avrupa gezimizin yeni durağı olan Bratislava’ya doğru yola çıkıyoruz. Slovakya’nın başkenti şehre varışımızın ardından turumuz başlıyor. Masalsı meydanlar, rengarenk 18. Yüzyıl’dan günümüze gelen tarihi binalar, orta çağdan bugüne uzanan kalenin gölgesi altındaki Arnavut kaldırımlı caddeler ve meşhur heykelleri ile Bratislava bizi bekliyor. Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde bulunan şehrin eski yerleşim merkezi araç trafiğine kapalıdır. Şehrin en güzel bölgesi 'Hlavné Namestie' de göreceğimiz birçok yapı bulunmaktadır. 1805 istilasını anmak amacıyla yapılan ünlü Cumil heykeli bunlardan ilki olacaktır. 1572 yapımı ünlü Maximilian Çeşmesi ise bir diğeridir. Art-Nouveau şaheserlerinden 'Kutscherfeld Sarayı' ve dışındaki hediyelik eşya dükkânları, tezgâhları, kafelerle dolu sokakları bu masalsı kentte bizlere görsel şölen sunmaktadır. Bir köprüden geçerek yeni şehre ulaşılan şehrin kapısı Michael Gate, Tuna Nehri'nden 85 metre yükseklikteki görkemli kale bölgesi ve şehrin en güzel sarayı Primate görülecek yerler arasındadır. Program yoğunluğundan dolayı Bratislava’da serbest zamanımız olmayacaktır. Opera ve klasik müziğin dünya başkenti Viyana’ya varıyoruz. Şehir merkezinin etrafında ring yapan Kartner caddesine ulaşıyoruz. Otobüsümüz ile devam edeceğimiz panoramik gezide birçok eser görmemiz için bizleri bekliyor olacak. Bunlardan ilki 1869 yılında kraliyet ailesi tarafından açılan opera binasıdır. Yapı şehrin mimarisini bizlere yansıtmaktadır. Ardından cadde üzerinde göreceğimiz diğer eserler Parlamento binası ve Güzel sanatlar müzesi olacaktır. Eski şehir merkezi turumuza otobüsümüzden inerek yaya olarak devam ediyoruz. Kent meydanında Aziz Stefan Katedrali tüm ihtişamı ile bizleri karşılayacak. 4 kuleye sahip olan Gotik mimarisi ile 136 metre yüksekliğindedir. Son gezi noktalarımız ise sırası ile veba anıtı ve Hofburg imparatorluk sarayı olacaktır. Gezimizin bitimi ile serbest zamanımız oluyor.  Günün bitimi ile konaklama Viyana’daki otelimizde olacak. 

4.GÜN 06 TEMMUZ CUMARTESİ, VİYANA – SALZBURG   

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Viyana’da serbest zamanımız oluyor. Dileyen misafirlerimiz müzeleri gezebilirler. Ardından öğlene doğru çıkıyor ve Salzburg’a ulaşıyoruz. İlk gezi noktamız kent meydanı olan Residenzplatz oluyor. Kenti kalbi olan meydan Salzburg Katedrali, Hükümet konağı ve Başpiskopos sarayına da ev sahipliği yapmaktadır. Meydanda bulunan Residenzbrunnen isimli çeşme de turistlerin ilgi noktalarından biridir. Ayrıca Nazi partisinin kendine muhalif kitapları bu meydanda yakması anısına dikilen bir anıt da bulunmaktadır. 8. Yüzyılda inşa edilen Katedrali de gezdikten sonra yeni gezi noktamız Mozart’ın evini dışarıdan görüyoruz. 27 ocak 1756 da doğduğu ev şuan müze olarak kullanılmaktadır. Müzik dehası Mozart’ın kişisel eşyaları bu müzede sergilenmektedir. Gezimizin bitmesinin ardından konaklamamız Almanya tarafında bulunan Reichenhall kasabasındaki otelimizde oluyor. 

5.GÜN 07 TEMMUZ PAZAR, HALLSTAT – CESKY KRUMLOV 

Sabah kahvaltının ardından Hallstatt gölü kıyısında bulunan Hallstatt kasabasına varıyoruz. Alplerin arasında kalan bu küçük gölün yerleşim tarihi 7 bin yıl öncesine dayanmaktadır. Günümüzde ise Heidi masallarından çıkmış gibi görünen kasaba merkezinde otobüsümüzden inip muhteşem evlerin arasında yürüyerek gezimizi yapıyoruz. Rehberimizin sizlere vereceği serbest zamanı göl kenarında veya bu küçük evlerin arasında gezinerek geçirebilirsiniz. Ardından tekrar otobüsümüzle buluşuyor ve Çek Cumhuriyeti’ne giriş yapıyoruz. Bir orta çağ kasabası olan Cesky Krumlov’da serbest zamanımız oluyor. Daha sonra konaklama için Prag’daki otelimize ulaşıyoruz.  

6.GÜN 08 TEMMUZ PAZARTESİ, PRAG 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının Altın şehir, Şehirlerin anası, Avrupa’nın kalbi gibi lakapları bulunan masalsı şehir Prag’a şehir turumuza başlıyoruz. 2. Dünya savaşında neredeyse hiç zarar görmeyen kent Gotik ve Barok mimariyi bize iç içe sunmaktadır. Prag şehir turumuzu yürüyerek gerçekleştiriyoruz. Şehre tepeden hâkim olan Prag kalesinin duvarları yanında otobüsümüzden ayrılıyoruz. Guiness rekorlar kitabında dünyanın en büyük kalesi olarak anılan yapı içerisinde birçok tarihi eseri barındırmaktadır. Bunlardan en ihtişamlısı Gotik mimari ile inşa edilmiş Aziz Vitüs katedralidir. İç ve dış süslemeleri ile bizleri büyüleyen Katolik Katedral tam 600 yılda bugünkü halini almıştır. 1344 yılında yapımına başlanan eser günümüze kadar birçok eklenti ile Gotik, Neo Gotik ve Barok mimariyi yansıtmaktadır. Şehir merkezine doğru devam edeceğimiz yürüyüşümüz esnasında Altın yolun önünden geçiyoruz. Girişi ücretli olduğu için dileyen misafirlerimiz serbest zamanda Altın yolu gezebilirler. Kaleden ayrılıp Vlatva nehrine varmadan son bir nokta daha bizleri bekliyor. Ünlü yazar Franz Kafka’nın evi ve müzesini dışardan görüyoruz. Burada vereceğimiz kısa bir molanın ardından yolumuza devam ediyor ve dünyanın en dar sokağı ile karşılaşıyoruz. Trafik ışığı sistemi ile yönlendirilen sokağa sakın yeşil yanmadan girmeyin. Vlatva nehrinden karşıya yani şehir merkezine meşhur Charles köprüsünden geçiyoruz. Her iki başında kuleleri ve üzerinde bulunan 30 heykeli ile köprü sadece yaya kullanımına açıktır. Rehberimizden köprü ve heykeller hakkında bilgi aldıktan sonra eski kent merkezine giriş yapıyoruz. Kent meydanına ulaşıp burçlar saatini gördükten sonra serbest zamanımız oluyor. Günün bitiminde otobüsümüzle buluşuyor ve konaklama için otelimize dönüyoruz. 

7.GÜN 09 TEMMUZ SALI, KARLOVY VARY – TEREZIN  

Sabah kahvaltının ardından Çek topraklarındaki en ünlü Nazi toplama kamplarından olan Terezin Kampını ziyaret edeceğiz. Öğleden sonra ise kaplıcaları ile ünlü Karlovy Vary kasabasına varış ve gezi, Karlovy Vary, 1358 yılında 4. Charles tarafından bulunan, dünyaca ünlü termal bölgedir. Bölgeye varışta çevrede gezinti ve serbest süremizde şehir etrafında yürüyüş ve alışveriş yapılabilir. (Prag'a göre fiyatlar daha ucuzdur). Daha sonra yola devam ediyoruz ve geceleme Dresden’deki otelimizde. 

8.GÜN 10 TEMMUZ ÇARŞAMBA, DRESDEN 

Sabah kahvaltının ardından Dresden şehir turumuzda Görülecek yerler arasında; Semper Opera Binası, Tiyatro Meydanı, Kadınlar Kilisesi, Martin Luther Meydanı ve Prag Caddesi bulunmaktadır. Serbest zamanımızın ardından Berlin havalimanına ulaşıyor ve Antalya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun sonu. 

 

Tur Ücretleri
  NAKİT VE NAKİT TAKSİT  
KİŞİ BAŞI   945 EURO  
İLAVE YATAK   945 EURO  
TEK KİŞİLİK ODA 1195 EURO  
03-12 CHD   895 EURO  

ÖDEMELER TUR TARİHİNE 1 AYDAN AZ SÜRE OLMASI DURUMUNDA HAVALE VEYA KREDİ KARTINA TEK ÇEKİM ŞEKLİNDE YAPILIR, TUR TARİHİNE 1 AYDAN DAHA UZUN SÜRE VAR İSE ÖN ÖDEME YAPILABİLİR. ÖN ÖDEME YAPAN MİSAFİRLERİMİZ KALAN ÖDEMELERİNİ NE ŞEKİLDE ÖDEYEBİLECEKLERİNİ MÜŞTERİ TEMSİLCİMİZDEN ÖĞRENEBİLİRLER. KREDİ KARTI KULLANIMINDA %2 FARK UYGULANIR

Genel Şartlar

*Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

*Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

*Eğer vize alınan bir tur ise Davincitur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Davincitur'un sorumluluğunda değildir.

*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

*Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Davincitur havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Davincitur hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

*Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecektir.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile tur esnasında değişiklikler yapabilir.

*Otobüsteki oturma yerlerimiz rezervasyon sırasına göre verilir ve rotasyon uygulaması yapılır, her yeni gün önde oturan misafirlerimiz arka koltuklara geçerler

* 3 kişilik oda tercih ettiğinizde, Oteller oda içerisinde 3 ayrı yatak veremeyebilir, bunun yerine bir büyük yatak ve bir küçük yatak veya kanepe olabilir.

İptal Şartları

TURUN MİSAFİR TARAFINDAN İPTALİ DURUMUNDA 3. KİŞİLERE YAPILAN REZERVASYON VE ÖDEMELER İPTAL EDİLİR. MARUZ KALINAN CEZA VE BEDELLER MİSAFİRDEN KESİLDİKTEN SONRA KALAN TUTAR İADE EDİLİR. EĞER MİSAFİR KENDİ YERİNE BİR BAŞKASINI BULUR İSE TÜM HAKLARINI BU KİŞİYE DEVREDEBİLİR. VİZE REDDİ ACENTAMIZ SORUMLULUĞUNDA DEĞİLDİR. TURUN ACENTE TARAFINDAN YETERSİZ KATILIM SEBEBİ İLE İPTALİ DURUMUNDA HİÇBİR CEZAİ ŞART UYGULANMAZ. BUNUN DIŞINDA  MİSAFİRİN SEYEHATİNİ ENGELLEYEN RESMİ KURUMLARDAN RAPORLU BİR RAHATSİZLIĞI OLDUĞUNDA VEYA 1. DERECE BİR YAKINININ ÖLÜMÜ DURUMUNDA MÜCBİR SEBEPLE İPTAL SİGORTASI DEVREYE GİRER VE MİSAFİR TUR ÜCRETİNİ SİGORTA ŞİRKETİNDEN TAHSİL EDER. (SİGORTA KAPSAMINI DETAYLI İNCELEMEK İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİNİZDEN POLİÇE ÖRNEĞİNİ İSTEYEBİLİRSİNİZ)

Sigorta

Otobüslü Avrupa turlarımızda ekstra olarak sunduğumuz, diğer tüm turlarımızda siz değerli misafirlerimize tur ücretine dahil mücbir sebeple tur iptal sigortası yapılmaktadır. Poliçe ana başlıklar olarak sağlık, mücbir sebeple iptal, mesleki sorumluluk ve başınıza gelebilecek bazı olumsuz durumları kapsamaktadır. Rezervasyon anında yapılan sigortanızın poliçesini seyahat danışmanınızdan isteyebilirsiniz. Detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda maddeler halinde özetle poliçenin teminat içeriğini görebilirsiniz. Aşağıda okuyacağınız teminatların geçersiz olduğu durumlar da bulunmaktadır. Mesela tura katılacak kişinin geçmişte var olan bir hastalığının nüksetmesi gibi, 1. Derece bir yakının kaybının geçmişten gelen bir rahatsızlık sebebi ile olması gibi veya 65 yaş üstü misafirlerimizin herhangi bir rahatsızlığı sebebi ile tura katılamaması ve buna benzder durumlarda sigorta poliçeniz geçersiz olabilmektedir. Dilerseniz seyahat danışmanınızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

·         Tıbbi tedavi teminatı

·         Tıbbi nedenlerle nakil veya seyahat

·         Tedavi sonrası daimî ikamete dönüş masrafları

·         Öngörülmeyen dönüş nedeni ile seyahat masraflarının karşılanması

·         Tedavi nedeni ile uzayan konaklama masraflarının karşılanması

·         Sigortalının rahatsızlanması durumlarında refakatçi masraflarının karşılanması

·         Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması

·         Bagajın kaybolması, çalınması ya da zarar görmesi durumunda hasarın karşılanması

·         Seyahat sırasında şahsi eşyaların çalınması

·         Mücbir sebeple seyahatin iptali

·         Seyahat acentasının kusurlarından kaynaklanan zararların karşılanması

Gibi konuları içermektedir. Poliçenizde tüm bu maddeler detayları ve kapsamları ile beraber anlatılmıştır. Seyahat danışmanınızdan alıp incelemeyi unutmayınız.

Dahil / Hariç
SUN EXPRESS HAVAYOLU TARİFELİ SEFERİ İLE DİREKT ANTALYA – BUDAPEŞTE GİDİŞ, BERLİN - ANTALYA DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ DAHİLDİR
3* OTELLERDE 7 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA DAHİLDİR
ALAN – OTEL – ALAN, ŞEHİRLER ARASI TRANSFERLERİ DAHİLDİR
TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ, ŞEHİR TURLARI DAHİLDİR
MÜCBİR SEBEPLE TUR İPTAL VE SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI DAHİLDİR (20 EURO)
FİYATLARA HAVALİMANI VERGİSİ, HİZMET BEDELİ DAHİLDİR.
TÜM GEZİLER TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR. EKSTRA TUR BULUNMAMAKTADIR
VİZE ÜCRETİ 180 EURO DAHİL DEĞİLDİR
YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI 150 TL DAHİL DEĞİLDİR, BANKAYA ÖDENECEKTİR
MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL DEĞİLDİR.
ŞÖFÖR VE REHBER BAHŞİŞLERİ DAHİL DEĞİLDİR. (15 EURO)

Yorumlar

İnceleme Yok


Tur RotasıSorunuz mu var?

Ücret €945
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
Ücret
945.00 €
0 İnceleme