Paris Benelüx Turu Dolu

Tarih

09 Haziran 2024

Süre

5 Gece 6 Gün

Konaklama

3* Otel

Ulaşım

Uçak

Tur Programı

1.GÜN 09 HAZİRAN PAZAR, UÇUŞ 

Akşam saat 19.30’da Antalya havalimanı dış hatlar terminalinde buluşuyor ve Sun Express havayolu tarifeli seferi ile Köln uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Ardından otobüsümüzle buluşuyor ve Hollanda’nın Venedik’i, kanallar şehri Amsterdam’a doğru yola çıkıyoruz. 

2.GÜN 10 HAZİRAN PAZARTESİ, AMSTERDAM  

Sabah Amsterdam’a varışımızın ardından şehir turumuz başlıyor. Dünyanın her ülkesinden insanların yaşaması ile büyük bir popülasyona sahiptir. İlk olarak Hollanda denildiği zaman akla gelen yel değirmeni gezimizi yapıyoruz. Bir zamanlar sular altında olan ülke bu yel değirmenleri sayesinde bugünkü halini almıştır. Kanallarda biriken fazla suların ve göletlerin kurutularak tarım arazisine çevrilmesinde pompa görevi gören değirmenler günümüzde kartpostallara konu olmaktadırlar. Turistik ve popüler bir yel değirmeninin önünde sizlere fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra şehir merkezine ulaşıyor ve otobüsümüzden ayrılıyoruz. Yaya olarak devam edeceğimiz gezimizde yeni ziyaret noktamız Dam Meydanı olacaktır. Meydan Kraliyet Sarayı ve Maddame Tussaud müzesine ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin sular altında kalmasını önlemek için Amstel nehrine yapılan barajın ardından ortaya çıkan kara parçası günümüze bu hali ile ulaşmıştır. Bir sonraki gezi noktamız ise çiçek pazarı olacaktır. Yüzen çarşı olarak da bilenen pazar hoş kokuları ile alışveriş için sizleri beklemektedir. Rijks Museum gezimizin ardından serbest zamanımız oluyor. Amsterdam kanallarında yapılan tekne turu ile şehrin ücra köşelerini keşfedebilirsiniz. Konaklama Amsterdam’daki otelimizde. 

3.GÜN 11 HAZİRAN SALI, MARKEN – VOLENDAM  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Marken Volendam turu bizi bekliyor. Eski bir balıkçı kasabası olan Volendam’ın liman bölgesinde geçirdiğiniz zamana doyamayacaksınız. Ucuza hediyelik eşya alma ve limanda taze deniz ürünleri yeme fırsatı ise bir diğer ayrıcalığınız. 1955’e kadar karayolu bağlantısı olmayan ve bu sayede çok iyi korunan küçük bir ada olan Marken’i ziyaretimiz sırasında ise balıkçıların şirin ve küçük evlerdeki yaşamlarını izleyebilirsiniz. Ardından Anvers’e doğru yola çıkıyor ve otelimize yerleşiyoruz. 

4.GÜN 12 HAZİRAN ÇARŞAMBA, BRUKSEL – BRUGGE  

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Avrupa Birliğinin başkenti, waffle ve çikolatası ile Brüksel şehri bizi beklemektedir. İlk gezi noktamız 1958 de Brüksel’de yapılan Expo fuarı için inşa edilen yapılar olacaktır. Mini Avrupa parkı olarak bilinen bölgede en simge yapı Atomium’dur. Çelik kristalinin 165 milyar kez büyütülmesi ile yapılan eser 102 metre yüksekliğindedir. Kent merkezinde otobüsümüzden ayrılıyor ve yaya olarak gezimize devam ediyoruz. Eski şehir meydan olan Grand Palace ulaşınca kısa bir mola veriyor ve rehberimizden tarihi meydandaki yapılar hakkında bilgi alıyoruz. Bunların en önemlileri Belediye Sarayı ve 13 yüzyılda inşasına başlanan yakın zamanda Katedral ünvanını alan Aziz Michael Katedralidir. Son gezi noktamız ise işeyen çocuk heykeli Manneken Pis heykeli olacaktır. Brüksel gezimizin bitmesi ile sizlere serbest zaman veriyoruz. Daha sonra otobüsümüzle buluşuyor ve Avrupa’nın en masalsı şehirlerinden biri olan Brügge’ye doğru yola çıkıyoruz. Bu küçük kente varışımızın ardından otobüsümüzden ayrılıyor ve içinden geçen kanalların, rengarenk evlerin yanlarından geçerek tarihi kent meydanına (Grote Markt) ulaşıyoruz. Aziz Salvator Katedraline ve birçok tarihi binaya ev sahipliği yapan meydan 1 hektar büyüklüğündedir. Gezimizin bitmesinin ardından sizlere serbest zaman veriyoruz. Günün bitimi ile otobüsümüzle buluşuyor ve Paris yolculuğumuza başlıyoruz. Konaklama Paris’teki otelimizde.

5.GÜN 13 HAZİRAN PERŞEMBE, PARİS 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından romantik şehir Paris’i keşfetmeye başlıyoruz. Tarihi 13. Yüzyıla dayana şehir 19. Yüzyılda Mimar Baron Hausmann tarafından bugünkü haline getirilmiştir. Adeta bir açık hava müzesi olan kent dünyanın en çok turist alan şehirlerinden biridir. Seine nehri kıyısında kurulan kent neredeyse tüm tarihi yapıları da nehir kenarından bulundurmaktadır. Bu yüzden Seine nehri tekne turunu mutlaka yapmanızı tavsiye ederiz. Gezimizin ilk bölümü otobüsümüzle panoramik olarak gerçekleşecektir. Önemli noktalarda inip fotoğraf almanız için sizlere zaman vereceğiz. Ancak 12 milyonluk bu metropolü tahmin edeceğiniz üzere yaya gezmemiz mümkün olmayacaktır. Şehre giriş yaparken yol üzerindeki yapılar hakkında rehberimizin verdiği bilgileri dinliyor ve ardından Notre Damme Katedraline varıyoruz. Viktor Hugo’nun eseri Notre Damme kamburu ile ünlünen yapı 170 yılda tamamlanmıştır. Keltler döneminde küçük bir ibadet yeri olan eser daha sonra Romalılar döneminde tapınağa dönüşmüştür. Ardından Hristiyanlığın gelmesi ile son halini alıp bir Katedral inşa edilmiştir. Geçtiğimiz yıllarda ciddi bir yangın geçiren eseri yılda yaklaşık 10 milyon kişi ziyaret etmektedir. Bir sonraki gezi noktamız ise Louvre Müzesi olacaktır. Panoramik olarak göreceğimiz müze Louvre sarayının içinde yer almaktadır. Dünya genelinde eserlerin sergilendiği müzeyi tam anlamıyla gezebilmek için tahminimiz 1 ay kadar bir süre gerekecektir. Sonrasında Fransız ihtilalinin idam meydanı Concorde dan geçiyoruz ve genişliği, pahalı mağazaları ile ünlü Champ Elysees caddesi görüş alanımıza giriyor. Caddenin bitiminde Napolyon savaşçılarının ve Fransız devriminde direnen devrimcilerin adına yapılan Zafer Takı bizi bekliyor olacaktır. Takın altında bu kişiler için sönmeyen bir ateş bulunmaktadır. Daha sonra Tracedero meydanına ulaşıyor ve otobüsümüzden iniyoruz. Gustav Eiffel tarafından Fransa Expo için yapılan Eiffel kulesinin tam karşı noktasında bulunan bu balkon meydandan Eiffel fotoğraflarımızı alıyoruz. Otobüs ile gezimize devam ediyor ve Opera binasını görüyoruz. Ardından Ressamlar tepesinde bulunan Sacre Coeaur bazilikası ve semti bugünün son gezi noktası olacaktır. Paris’e hâkim bir tepede kurulu bazilikayı yürüyerek geziyoruz. Daha sonra semtin küçük meydanına ulaşıyor ve neden ressamlar tepesi denildiğini anlıyoruz. Küçük bir meydanda onlarca ressamın el emeği ile yaptıkları eserleri görme ve dilerseniz satın alma şansına sahip olacaksınız. Burada vereceğimiz serbest zamanda meydan etrafındaki kafelerde kahvelerinizi yudumlayıp ressamları izleyebilirsiniz. En güzel aktiviteyi en sona saklıyoruz. Bu uzun günün bitiminde konaklama yine otelimizde olacak.

6.GÜN 14 HAZİRAN CUMA, PARİS  

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından harika bir gün sizleri beklemektedir. Harika bir gün çünkü bugün bol bol serbest zaman sahip olacak ve Paris’i dilediğiniz gibi keşfedeceksiniz. Rehberimiz Louvre müzesine giriş için yardımcı olacak ve sizleri Eiffel kulesine çıkaracaktır. Akşam saatlerinde Champ Elysees caddesini de keşfettikten sonra otobüsümüzle buluşuyor ve konaklama için otelimize dönüyoruz. 

7.GÜN 15 HAZİRAN CUMARTESİ, DISNEYLAND  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Disneyland eğlence parkında harika bir gün bizi bekliyor olacak. Akşam saatlerine kadar parkta serbest kalıyor ve eğlencenin tadını çıkarıyoruz.  Ardından yola çıkıyor ve Köln havalimanına ulaşıp 16 haziran Pazar günü Antalya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun sonu. 

 

Tur Ücretleri
KİŞİ BAŞI 1180 EURO
İLAVE YATAK 1180 EURO
TEK KİŞİLİK ODA 1380 EURO
   

 

Genel Şartlar

*Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

*Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

*Eğer vize alınan bir tur ise Davincitur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Davincitur'un sorumluluğunda değildir.

*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

*Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Davincitur havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Davincitur hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

*Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecektir.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile tur esnasında değişiklikler yapabilir.

*Otobüsteki oturma yerlerimiz rezervasyon sırasına göre verilir ve rotasyon uygulaması yapılır, her yeni gün önde oturan misafirlerimiz arka koltuklara geçerler

* 3 kişilik oda tercih ettiğinizde, Oteller oda içerisinde 3 ayrı yatak veremeyebilir, bunun yerine bir büyük yatak ve bir küçük yatak veya kanepe olabilir.

İptal Şartları

TURUN MİSAFİR TARAFINDAN İPTALİ DURUMUNDA 3. KİŞİLERE YAPILAN REZERVASYON VE ÖDEMELER İPTAL EDİLİR. MARUZ KALINAN CEZA VE BEDELLER MİSAFİRDEN KESİLDİKTEN SONRA KALAN TUTAR İADE EDİLİR. EĞER MİSAFİR KENDİ YERİNE BİR BAŞKASINI BULUR İSE TÜM HAKLARINI BU KİŞİYE DEVREDEBİLİR, VİZE REDDİ TURUN MİSAFİR TARAFINDAN İPTALİ İLE AYNI ŞARTLARA TABİDİR. TURUN ACENTE TARAFINDAN YETERSİZ KATILIM SEBEBİ İLE İPTALİ DURUMUNDA HİÇBİR CEZAİ ŞART UYGULANMAZ. BUNUN DIŞINDA MİSAFİRİN SEYEHATİNİ ENGELLEYEN RESMİ KURUMLARDAN RAPORLU BİR RAHATSIZLIĞI OLDUĞUNDA VEYA 1. DERECE BİR YAKINININ ÖLÜMÜ DURUMUNDA MÜCBİR SEBEPLE İPTAL SİGORTASI DEVREYE GİRER VE MİSAFİR TUR ÜCRETİNİ SİGORTA ŞİRKETİNDEN TAHSİL EDER. (SİGORTA KAPSAMINI DETAYLI İNCELEMEK İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİNİZDEN POLİÇE ÖRNEĞİNİ İSTEYEBİLİRSİNİZ)

Sigorta

Otobüslü Avrupa turlarımızda ekstra olarak sunduğumuz, diğer tüm turlarımızda siz değerli misafirlerimize tur ücretine dahil mücbir sebeple tur iptal sigortası yapılmaktadır. Poliçe ana başlıklar olarak sağlık, mücbir sebeple iptal, mesleki sorumluluk ve başınıza gelebilecek bazı olumsuz durumları kapsamaktadır. Rezervasyon anında yapılan sigortanızın poliçesini seyahat danışmanınızdan isteyebilirsiniz. Detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda maddeler halinde özetle poliçenin teminat içeriğini görebilirsiniz. Aşağıda okuyacağınız teminatların geçersiz olduğu durumlar da bulunmaktadır. Mesela tura katılacak kişinin geçmişte var olan bir hastalığının nüksetmesi gibi, 1. Derece bir yakının kaybının geçmişten gelen bir rahatsızlık sebebi ile olması gibi veya 65 yaş üstü misafirlerimizin herhangi bir rahatsızlığı sebebi ile tura katılamaması ve buna benzder durumlarda sigorta poliçeniz geçersiz olabilmektedir. Dilerseniz seyahat danışmanınızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

·         Tıbbi tedavi teminatı

·         Tıbbi nedenlerle nakil veya seyahat

·         Tedavi sonrası daimî ikamete dönüş masrafları

·         Öngörülmeyen dönüş nedeni ile seyahat masraflarının karşılanması

·         Tedavi nedeni ile uzayan konaklama masraflarının karşılanması

·         Sigortalının rahatsızlanması durumlarında refakatçi masraflarının karşılanması

·         Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması

·         Bagajın kaybolması, çalınması ya da zarar görmesi durumunda hasarın karşılanması

·         Seyahat sırasında şahsi eşyaların çalınması

·         Mücbir sebeple seyahatin iptali

·         Seyahat acentasının kusurlarından kaynaklanan zararların karşılanması

Gibi konuları içermektedir. Poliçenizde tüm bu maddeler detayları ve kapsamları ile beraber anlatılmıştır. Seyahat danışmanınızdan alıp incelemeyi unutmayınız.

Dahil / Hariç
SUN EXPRESS HAVAYOLU TARİFELİ SEFERİ İLE DİREK ANTALYA – KÖLN GİDİŞ, DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ DAHİLDİR
3* OTELLERDE 5 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA DAHİLDİR
ALAN – OTEL – ALAN, ŞEHİRLER ARASI TRANSFERLERİ DAHİLDİR
TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ, ŞEHİR TURLARI DAHİLDİR
FİYATLARA HAVALİMANI VERGİSİ, HİZMET BEDELİ DAHİLDİR
MÜCBİR SEBEPLE TUR İPTAL, SEYEHAT SAĞLIK SİGORTASI (20 EURO) TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR
TÜM GEZİLER TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR. EKSTRA TUR BULUNMAMAKTADIR
DISNEYLAND GİRİŞ ÜCRETİ (125 EURO), EIFFEL KULESİ GİRİŞ ÜCRETİ (10 EURO) TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR
150 TL YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI DAHİL DEĞİLDİR. BANKAYA ÖDENECEKTİR
VİZE ÜCRETİ 180 EURO DAHİL DEĞİLDİR
MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL DEĞİLDİR.
TUR REHBERİMİZ VE ŞÖFÖRLERE VERİLECEK BAHŞİŞLER KİŞİ BAŞI 15 EURO DAHİL DEĞİLDİR

Yorumlar

İnceleme Yok


Tur RotasıSorunuz mu var?

Ücret €1.180
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
Ücret
1180.00 €
0 İnceleme