Polonya Baltık Ülkeleri İskandinavya Turu Dolu

Tarih

18 Temmuz 2024

Süre

18 Gece 19 Gün

Konaklama

3* Otel

Ulaşım

Otobüs

Tur Programı

1.GÜN 18 TEMMUZ PERŞEMBE, YOLA ÇIKIŞ

Saat 15.00’da İstanbul Sabiha Gökçen havalimanında buluşuyor ve Bütün Avrupa turumuza başlıyoruz. Akşama doğru başlayan yolculuğumuz Kapıkule sınır kapısında gerçekleştireceğimiz gümrük ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Bulgaristan sınırları içerisinde devam edecek. Yolda vereceğimiz ihtiyaç molalarının sonrasında Sırbistan’a giriş yapıyoruz. 

2.GÜN, 19 TEMMUZ CUMA, BELGRAD 

Sabah saatlerinde serbest alacağımız kahvaltının ardından Belgrad’a varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Kentte Terazi Meydan, Taş Meydan, Parlamento Binası, Eski iç işleri ve Savunma Bakanlığı binalarını panoramik olarak görüyoruz. Kale meydanda otobüsümüzden inerek yürüyüş ile şehir turuna devam ediyoruz. Yürüyerek yaptığımız gezimiz sırasında, Kale Meydan, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Leopodov Kapı, Zindan Kapı, Damat Ali Paşa Türbesi, Stefan Lazareviç Anıtı, Sokullu Mehmet Paşa çeşmesi ve Bayraklı Cami göreceğimiz yerler arasında. Yürüyüşle yaptığımız gezinin ardından alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında ise Aziz Sava Katedralini görerek yola devam ediyoruz. Günün bitiminde konaklama Kösice’deki otelimizde olacaktır.

3.GÜN, 20 TEMMUZ CUMARTESİ, KRAKOW – AUSCHWITZ NAZİ KAMPI

Sabah erken kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Polonya’ya başlayan yolculuğumuzda bugünkü gezi noktamız Krakow olacak. Bir açık hava müzesini andıran şehir Polonya’nın ikinci büyük şehridir. Yönetmen Roman Polanski’nin filmi Piyaniste de konu olan şehir tanımaya başlıyoruz. İlk gezi noktamız Wavel kalesi ve Katedrali olacaktır. Kazmierz Hanedanlığı tarafından inşa edilen yapı yüzyıllar içerisinde birçok krala ev sahipliği yapmıştır. Vistül nehri kenarına kurulu kaleyi gezdikten sonra şehir merkezine, Pazar Meydanına ulaşıyoruz. Şehrin ünlü yapılarını etrafında bulunduran meydan sürekli kalabalıktır. Meydana Barok ve Gotik eseler hakimdir. Bunlardan biri Meryem Ana Katedralidir. İki kuleye sahip olması ile dikkat çeken yapı tamamen tuğla kullanılarak inşa edilmiştir. Meydana bağlanan Florianska caddesi ve kapalı çarşı ise şehirde gezebileceğiniz diğer noktalar olacaktır. Serbest zamanın ardından şehirden ayrılıyor ve geçen yüzyılda büyük acılara sahne olan utanç yapılarından bir Auschwitz Toplama Kampına doğru yola çıkıyoruz. Bir milyondan fazla insanın ölümüne sebep olan kampı dileyen misafirlerimiz ile giriş ücretini ödeyerek rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Günün bitiminde yola devam ediyor ve Wroclaw’daki otelimize yerleşiyoruz. 

4.GÜN, 21 TEMMUZ PAZAR, WROCLAW 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Polonya’daki ikinci durağımız olan Wroclaw’da şehir turumuz başlıyor. Oder nehri üzerine kurulu şehir 12 adaya sahiptir. Bu adalar birbirine 124 köprü bağlamaktadır. Şehrin genelinde bulunan cüce heykelleri sebebi ile aynı zamanda cüceler şehri olarak da anılmaktadır. Tarihi kent meydanında gezimize başlıyoruz. Avrupa’nın en büyük meydanlarından biri olan mekân etrafından birçok tarihi eseri de barındırmaktadır. Bunlardan ilki Gotik mimarisi ile 13. Yüzyıldan günümüze gelen Belediye Binası olacaktır. Saint John Katedrali ve Kasaplar çarşısı diğer gezi noktalarımız olacaktır. Rengarenk binalar, restoran ve kafelerle çevrili meydanda sizlere kısa bir serbest zaman veriyoruz. Daha sonra tekrar otobüsümüzle buluşuyor ve konaklama için Varşova’daki otelimize ulaşıyoruz. 

5.GÜN, 22 TEMMUZ PAZARTESİ, VARŞOVA 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından bir başka Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan ve 2. Dünya savaşının yarattığı yıkımı üzerinden atıp günümüzdeki haline kavuşan Varşova şehri bizleri bekliyor. İlk gezi noktamız 16 yüzyılda yapılan ve bir İtalyan çiftliğini andıran Kraliyet Sarayı olacaktır. Şehrin soylularına ev sahipliği yapan sarayın orijinal ismi Wilanow Sarayıdır. Ardından şehir merkezine ulaşıyor ve Kutsal Ruh Kilisesi gezimiz ile turumuza devam ediyoruz. Barok tarzda yapılan kilise savaş döneminde bombalanmış ancak daha sonra orijinaline uygun tekrar inşa edilmiştir. Vistül nehrinin iki yakasına kurulan kenti birbirine bağlayan şehirde bir sonraki gezi noktamız Kral Sigismund adına yapılan sütun olacaktır. Sütunun az ilerisinde yer alan şehrin Orta çağ yüzünü yansıtan Gotik köprüyü de göreceğiz. Sonraki gezi noktamız ise elinde kılıç ve kalkandan dolayı şehri koruduğuna inanılan, heykeltıraş Hegel tarafından 1855 de yapılan Denizkızı heykeli olacaktır. Almanlar şehri işgal ettiklerinde dokunmadıkları nadir eserlerden biri de bu heykeldir. Şehir surlarından geriye kalan tek yapı olan Barbakan göreceğimiz yerler arasındadır. İçerisinde 8 bin küsür eseri barındıran Varşova ulusal müzesi ise son gezi noktamız olacaktır. Müzeyi dışarıdan görüyor ve şehir turumuzun sonra ermesi ile sizlere serbest zaman veriyoruz. Günün bitimi ile Vilniüs’e doğru gece yolculuğumuz başlıyor. 

6.GÜN, 23 TEMMUZ SALI, VILNIUS

Sabah saatlerinde serbest olarak kahvaltının ardından Vilnius’a varıyoruz ve şehir turumuz başlıyor.  Vilnius'ta 1200'den fazla Orta Çağ dönemine ait yapı ve 48 büyük kilise bulunmaktadır. Neris Nehri kıyısında, 1323 yılında Büyük Dük Gediminas tarafından kurulan Vilnius turumuz sırasında, Katedral Meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi, Gediminas Heykeli, St. Peter ve St. Paul Kilisesi, St. Anne Kilisesi ve Amber Galerisi görülecek yerler arasındadır. Tüm bu tarihi ve kültürel zenginlikleri keşfettikten sonra, Subacius Tepesi'nde şehrin panoramik manzarasını fotoğraflamak için mükemmel bir fırsat yakalıyoruz. Ardından, Vilnius'un sembolik yapısı olan Dawn Kapısı'nı ziyaret ederek turumuzu tamamlıyoruz. Şehir turumuzun ardından Riga’ya ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. 

7.GÜN, 24 TEMMUZ ÇARŞAMBA, RİGA 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Daugava nehrinin denize döküldüğü, Baltık şehirlerinin en büyüğü, ticaret, siyaset ve eğitim merkezi Riga kenti bizleri bekliyor. Şehre girişte tarihi 1330 lara dayanan ve bölgede yaşayan halk topluluklarının aralarında çatışmalarının sonucu inşa edilen Riga kalesi ilk göreceğimiz eser oluyor. Ardından eski şehir merkezinde bir çok tarihi eser görmemiz için bizleri bekliyor. Nehir kenarına inşa edilmiş Dome Katedrali şehrin en büyük dini yapısıdır. Yapımı 1200 lü yıllara dayanan katedral günümüze gelene kadar birçok yangın ve yıkım geçirmiş ancak yapılan tadilatlar ve tamamen yenilenen çatısı ile bugün halen ayaktadır. Bir sonraki gezi noktamız ise ülkenin bağımsızlık mücadelesinde hayatını kaybeden askerler adına yapılmış olan Özgürlük Anıtı olacaktır. Granit, traverten ve gümüşten yapılan 12 metre yüksekliğindeki yapı 13 farklı heykel ve rölyeften bir araya gelmektedir. Daha sonra 13. Yüzyılda Riga’da yaşayan bir zenci tarafından loca amaçlı kurulan Kara Kafalılar binasını ve yanında bulunan St. Peter kilisesini görüyoruz. Şehir turumuzun bitimi ile sizlere serbest zaman veriyoruz. Ardından Tallin’e ulaşıyor ve günün bitiminde otelimize yerleşiyoruz.

8.GÜN, 25 TEMMUZ PERŞEMBE, TALLİN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Estonya’ya doğru yola devam ediyoruz. Almanlar ve Danimarkalılar ile akrabalığı olduğu düşünülen Estonya halkı son yıllarda gelişen Rusya - Avrupa ticareti üzerinde bir Baltık denizi ülkesidir. Başkent Tallin Rusya’nın Baltık denizine açıldığı liman olma özelliğini taşır. Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan şehir Orta çağ dokusuyla bizleri karşılıyor. İlk gezi noktamız şehri yukarıdan izleyebileceğimiz Toompea tepesinde bulunan Toompea kalesi olacaktır. 9. Yüzyıldan beri kullanılan kale bugün içerisinde bulunan Estonya Parlamentosuna ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca kale içerisinde yer alan, 215 basamaklı bir merdivenle tepesine çıkılan Tall Hermann kulesi de yine göreceğimiz yapılar arasında. Ardından şehir merkezinde Alexander Nevsky Katedrali ve Dome kilisesi göreceğimiz diğer yapılar oluyor. Ülke Rus Çarlığı himayesinde iken yapılan katedral Ortodokslara hizmet vermektedir. Şehir turumuzun bitmesi ile sizlere serbest zaman veriyoruz. Günün bitimi ile limana ulaşıyor ve feribot ile Helsinki’ye ulaşıyoruz. Konaklama otelimizde oluyor. 

9.GÜN, 26 TEMMUZ CUMA, HELSİNKİ  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Helsinki turumuz başlıyor. Baltıkların yeni gözdesi şehir 300 yakın gölü sınırlarında barındırmaktadır. Açık renkli granit taşlarla örülü mimarisi ile ülkenin beyaz kenti olarak anılır. İlk gezi noktamız Senato Meydanı olacaktır. Eski kent merkezi olarak bilinen meydan Neoklasik mimarisi ile Finlandiya’nın kültürünü yansıtmaktadır. Fin Senatosu ve Helsinki üniversitesi de meydanda yer almaktadır. Ünlü mimar Carl Ludwig Engel tarafından yapılan Helsinki Katedrali bir sonraki gezi noktamız olacaktır. Kuleleri tüm şehirden gözüken yapı 1852 de tamamlanmış ancak mimarı bunu görememiştir. Ardından yeni gezi noktamız Kaya Kilise oluyor. 1930 yılında iki mimar kardeş tarafından yapılan kilise kayanın içine oyularak inşa edilmiştir. Şehrin tam kalbinde yer alan, iki meydanı birbirine bağlayan Esplanade parkı son gezi noktamız olacaktır. Kafe ve dükkanlarla çevrili parkta keyifli bir zaman geçirebilirsiniz. Gezimizin bitmesinin ardından serbest zamanımız oluyor. Günün bitiminde otobüsümüzle buluşuyor ve Stockholm’e ulaşmak için gece feribot yolculuğu yapıyoruz. Bu gece otel odaları yerine gemimizin kamaralarında konaklıyoruz. Aynı zaman tır taşımacılığı da yapan bu büyük gemiler içerisinde bulunan kafe ve restoranları ile sizlere keyifli bir gece sunacaktır.

10.GÜN, 27 TEMMUZ CUMARTESİ, STOCKHOLM 

Sabah Stockholm limanına varıyor ve İskandinav topraklarına ayak basıyoruz. Bizi karşılan ülke İsveç ve onun başkenti Stockholm oluyor. Gemiden ayrılmamızın ardından otobüsümüzde aperatif kahvaltımızı alıyoruz. Renkli binaları, tarihi dokusu ile ülkenin sanat kültür başkenti bizleri bekliyor. İlk gezi noktamız Kraliyet Sarayı olacaktır. Dileyen misafirlerimiz ile giriş ücretini ödeyerek müze olan sarayı geziyoruz. 1430 odası bulunan yapı şu an temsili olarak kullanılmaktadır. Kral ve ailesi şehir dışında bulunan daha küçük bir saray olan Drottningholm da yaşamaktadırlar. Ancak önemli temsil günlerinde Royal Palace’daki yerlerini almaktadırlar. Yapımı 13 yüzyıla dayanan eser günümüze gelene kadar bir yangın atlatmış ve büyük bir kısmı yok olmuştur. 16. yüzyılda Barok tarzda tekrar inşa edilmiştir. Bir sonraki gezi noktamız ise Vasa müzesi olacaktır. Dileyen misafirlerimiz ile giriş ücretini ödeyerek müzeyi geziyoruz. Viking tarzı ile 17. Yüzyılda yapılan gemi limandan ayrıldıktan kısa bir süre sonra batmış ve kullanılmaz duruma gelmiştir. %90’ına yakını orijinal parçalardan oluşan gemi günümüzde bu müzede sergilenmektedir. Daha sonra Gustav Adolf meydanından geçerek eski şehir merkezine ulaşıyoruz. İsveç krallığının Avrupa’da yükselmesinde büyük rol oynayan Kral Gustav’ın heykelini gördükten sonra Gamla Stan’da gezimize devam ediyoruz. Bu küçük ada renkli evleri, kafe ve restoranları ile eski şehir merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Eski şehir merkezindeki gezimizde 1200’lü yıllarda Gotik mimari ile inşa edilen Stockholm Katedrali yine göreceğimiz yapılardan biri olacak. Geçtiğimiz yüzyılın başlarında 8 milyon tuğla kullanılarak inşa edilen belediye binasını da adaya giriş yaparken panoramik olarak görüyoruz. Gezimizin bitimi serbest zamanımız oluyor. Günün bitimi ile otobüsümüzle buluşuyor ve yeni bir İskandinav ülkesi olan Norveç’e doğru gece yolculuğumuza başlıyoruz. 

11.GÜN, 28 TEMMUZ PAZAR, FİYORLAR – BERGEN  

Sabah serbest olarak alacağımız kahvaltının ardından müthiş doğa manzaraları eşliğinde yolculuğumuz başlıyor. Önümüzdeki iki günü Norveç’in ünlü fiyortlarını görmek için ayırıyoruz. Bergen şehrine gidiş yolculuğumuzda ilk durağımız Hardanger Fiyordu olacaktır. Buzul çağında oluşan devasa buz kütlelerinin bu çağın sona ermesi eriyip dağları aşındırması ile fiyortlar görsel bir şölen sunmaktadır. Bizim göreceğimiz Hardanger fiyordu ise Norveçliler tarafından Fiyortların kraliçesi olarak adlandırılmaktadır. 179 km uzunluğu 800 mt derinliği sahip fiyortta birçok şelalede bulunmaktadır. Feribot ile karşı yakaya geçişimiz esnasında bol bol fotoğraf çekme şansı bulacağız. Ardından 7 dağın şehri olarak da bilinen Norveç’in ikinci büyük şehri Bergen’e varıyoruz. Şehri tanımak adına yapacağımız turumuzda Bergen katedrali göreceğimiz yapılar arasında olacaktır. Gezimizin bitiminde sizlere serbest zaman veriyoruz. Günün bitiminde konaklama otelimizde olacaktır.

12.GÜN, 29 TEMMUZ PAZARTESİ, FLAM - GUDVANGEN  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından fiyortlardaki ikinci günümüz başlıyor. Bergen şehrinden ayrılıp tekrar iç kesimlere Flam’a doğru yola çıkıyoruz. Bugünkü programımızda bizleri bir turistik gemi seyahati ve tren gezisi beklemektedir. Dileyen misafirlerimiz ile giriş ücretlerini ödeyerek programa başlıyoruz. Flam kasabasına varışımızın ardından ilk olarak tekne gezimizi yapıyoruz. Bizi Flam’dan Gudvangen’e götürecek olan teknemizle bu seferde fiyortların kralı Sagne Fiyordunu görüyoruz. Fiyorda dökülen şelale ve küçük yerleşim yerleri fotoğraf makinemizin objektiflerine yakalanacak. Ardından tekne turumuzun bitmesi ile turistik Flam trenimiz bizi bekliyor olacak. Denizden gördüğümüz fiyordu tren ile bu seferde yüksek yamaçlardan görme imkanına sahip oluyoruz. Gezilerimizin bitmesi ile otobüsümüzle buluşuyor ve yine harika manzaralarla dolu yolculuklar eşliğinde akşam saatlerinde Oslo kentine varmış oluyoruz. Konaklama Oslo’daki otelimizde oluyor. 

13.GÜN, 30 TEMMUZ SALI, OSLO  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından şehir turumuz başlıyor. 70’li yıllarda bulunan petrol ile zenginleşen ülke mükemmel doğası ve bol oksijeni ile sizleri kendine hayran bırakacaktır. Bu güzelliklerin tam merkez noktasında Oslo bulunmaktadır. Şehri tanımaya ilk olarak Kraliyet Sarayı ile başlıyoruz. Yakın yüzyılda yapılan 173 odalı bu küçük saray Slotssparken denilen güzel bir bahçenin içine konumlanmıştır. Ardından kent insanlarının güzel vakit geçirdiği Vigeland heykel parkı yeni keşif noktamız oluyor. Park içerisinde yer alan Heykeltıraş Gustav Vigeland tarafından yapılan heykeller görülmeye değer yapılardır. Sonraki gezi noktamız ise Oslo Katedrali olacaktır. Renkli tavanı ve mozaik camları ile görülmeye değer katedralin yapımına 1697 yılında başlanmış ve 1950 de gördüğü yenileme ile günümüze ulaşmıştır. Ardından Nobel Barış ödüllerinin de verildiği Belediye binasını görüyoruz. Norveç mimarisine sadık kalınarak inşa edilen bina turistlerin ziyaretine de açıktır. Norveç’in kültürel ve sosyal aktivitelerinin gerçekleştirildiği, Modern mimari ile inşa edilmiş Opera Binası da gördükten sonra serbest zamanımız oluyor. Şehrin en işlek alışveriş caddesi Karl Johans caddesinde serbest zamanınızı geçirebilirsiniz. Cadde Ulusal Tiyatro, Parlamento binası ve Ulusal müzeye de ev sahipliği yapmaktadır. Kafeleri, restoranları ile keyifli dakikalar geçireceğimiz caddeden ayrılıp günün bitimi Kopenhag’a doğru gece yolculuğumuza başlıyoruz. 

14.GÜN, 31 TEMMUZ ÇARŞAMBA, KOPENHAG 

Sabah saatlerinde serbest olarak alacağımız kahvaltının ardından İskandinav ülkelerinin en küçüğü olan Danimarka’ya giriş yapıyoruz. Başkent Kopenhag bugünkü gezi noktamız olacaktır. Danca’da tacirlerin limanı anlamına gelen ismi ile şehirde mutlu Danimarkalılar yaşamaktadır. Mutlu olmalarının sebebi ülkenin refah seviyesi ile doğru orantılıdır. Herkesin tüm zenginlikten oldukça eşit faydalandığı ülkede fakir kelimesi neredeyse bir anlam ifade etmemektedir. Bin yıldan fazla süredir Krallık olan ülke günümüzde anayasal monarşi ile yönetilmektedir. Dolayısı ile ilk gezi noktamız Chiristianborg Sarayı oluyor. Kral ve ailesinin yaşadığı saray şehrin merkezinde Slotsholmen adasında yer almaktadır. Sarayın bir bölümü Parlamento olarak kullanılmaktadır. Tarihte 3 kez büyük yangın görmüş ve sonuncusunda neredeyse tamamen yanmış olan saray 1906 ve 1928 yıllarında son kez bugünkü halini alacak şekilde tekrar yapılmıştır. Kraliyet ailesi resmi işlerini ve davetlerini bu sarayda kabul etmektedirler. Bir sonraki gezi noktamız ise Amalienborg Sarayı olacaktır. Büyük sarayda çıkan yangınlardan sonra satın alınarak saraya dönüştürülen yapı şuan eski Kraliçe Margrette’nin ikametgahıdır. Ardından 1606 yılında Kral Chiristian tarafından inşa edilen Rosenborg Kalesini dışarıdan görüyoruz. Etrafındaki botanik bahçeşi ile de ünlü olan kale günümüzde Kraliyet eşyalarının sergilendiği bir müzedir. Dünyaca ünlü yazar Hans Christian Andresen anısına yapılan denizkızı heykeli ve hemen yakınında bulunan Gefion çeşmesi diğer ziyaret noktalarımız olacaktır. Son olarak sizlere Nyhavn bölgesinde serbest zaman veriyoruz. Burası küçük bir kanal ve etrafındaki rengarenk binaları, kanalda bulunan tekneleri ile kartpostallara konu olmaktadır. Kafeleri restoranları ile meşhur bölgede keyifli zaman geçirmenizi diliyoruz. Kanalın başlangıcında bulunan meydanın hemen karşısından Stroget caddesine ulaşabilirsiniz. Trafiğe kapalı bu cadde birçok mağaza ve kafe, restorana ev sahipliği yapmaktadır. Günün bitiminde konaklama için otelimize yerleşiyoruz. 

15.GÜN, 01 AĞUSTOS PERŞEMBE, HAMBURG 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından yola çıkıyor ve İskandinavya topraklarını terk ediyoruz. Almanya’nın kuzeyinde yer alan liman kenti Hamburg bizleri bekliyor. Elbe kentinin denize döküldüğü yerin iç kısımlarına kurulu şehir dünyanın en büyük limanlarından birine ev sahipliği yapmaktadır. Şehre giriş yaparken çok büyük bir alana yayılmış olan limanı görüyoruz. Aynı zamanda bir kanal şehri olan Hamburg yüzyıllarca orta ve kuzey Avrupa’nın deniz ticareti merkezi olmuştur. Şehirde 2302 adet köprü bulunmaktadır. İlk gezi noktamız Hamburg tren garı oluyor. Günde 480 bin yolcu ile Almanya’nın en yoğun garıdır. Elbe nehri kıyısına kurulu ve haftada yaklaşık 80 bin kişinin ziyaret ettiği balık pazarı ise ikinci gezi noktamız olacaktır. Almanya’nın 16 eyalet parlamentolarının birisi de Hamburg da yer almaktadır. Belediye Sarayı diğer bir adı ile Rathaus göreceğimiz yapılar arasındadır. Son olarak sizlere Hamburg’un kırmızı feneri olarak bilinen Reeperbahn caddesinde serbest zaman veriyoruz. Günün bitiminde konaklama otelimizde oluyor. 

16.GÜN, 02 AĞUSTOS CUMA, BERLİN  

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından yola çıkıyor ve Almanya’nın başkenti Berlin’e ulaşıyoruz. Batı Berlin'de göreceğimiz yerler arasında Zoo İstasyonu, Kurfürstendamm, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu bulunmaktadır. Doğu Berlin'de ise Unter den Linden, Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Prenzlauer Berg, Gendermenmarkt, Karl Marx Allee turumuz esnasında görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Ardından yola devam ediyor ve Nürnberg’e ulaşıyoruz, konaklama otelimizde.

17.GÜN, 03 AĞUSTOS CUMARTESİ, KARLOVY VARY – CESKY KRUMLOV 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından kaplıcaları ile ünlü Karlovy Vary kasabasına varış ve gezi, Karlovy Vary, 1358 yılında 4. Charles tarafından bulunan, dünyaca ünlü termal bölgedir. Bölgeye varışta çevrede gezinti ve serbest süremizde şehir etrafında yürüyüş ve alışveriş yapılabilir. (Prag'a göre fiyatlar daha ucuzdur). Daha sonra yola devam ediyoruz ve Bir orta çağ kasabası olan Cesky Krumlov’da serbest zamanımız oluyor. Ardından Almanya sınırlarına giriş yapıyor ve Salzburg’a yakın bir yerde konaklıyoruz. 

18.GÜN, 04 AĞUSTOS PAZAR, SALZBURG – ZAGREP 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Salzburg’a ulaşıyoruz. İlk gezi noktamız kent meydanı olan Residenzplatz oluyor. Kenti kalbi olan meydan Salzburg Katedrali, Hükümet konağı ve Başpiskopos sarayına da ev sahipliği yapmaktadır. Meydanda bulunan Residenzbrunnen isimli çeşme de turistlerin ilgi noktalarından biridir. Ayrıca Nazi partisinin kendine muhalif kitapları bu meydanda yakması anısına dikilen bir anıt da bulunmaktadır. 8. Yüzyılda inşa edilen Katedrali de gezdikten sonra yeni gezi noktamız Mozart’ın evini dışarıdan görüyoruz. 27 ocak 1756 da doğduğu ev şuan müze olarak kullanılmaktadır. Müzik dehası Mozart’ın kişisel eşyaları bu müzede sergilenmektedir. Gezimizin bitmesinin ardından yola çıkıyor ve Zagreb’e ulaşıyoruz. Bütün tarihi ve turistik noktalara yürüyerek ulaşabileceğiniz şehri gezmeye tarihi kent meydanından başlıyoruz. Ben Jelacic meydanı ilk noktamızdır, ismi ortasında bulunan heykelden gelmektedir. Yıl içinde birçok festivale ve noel kutlamalarına ev sahipliği yapan meydan yerel halkın buluşma noktasıdır. Meydanın hemen altında bulunan tarihi Dolac market bir diğer gezi noktamız olacaktır. Günlük taze ürünlerin satıldığı pazarda Hırvatların yaşantıları hakkında izlenimlerde bulunabilirsiniz. Meydanın karşı yakasında bulunan Zagreb Katedrali ise Gotik mimari ile inşa edilmiştir. Serbest zamanın ardından gece yolculuğumuz başlıyor. İstikametimiz Sofya oluyor. 

19.GÜN, 05 AĞUSTOS PAZARTESİ, SOFYA

Gece yolculuğunun ardından sabah saatlerinde serbest olarak alacağımız kahvaltı sonrası Sofya’ya ulaşıyoruz. Şehir merkezinde görülmesi gereken hemen hemen tüm noktalar birbirine yürüyüş mesafesindedir. Balkanların en büyük katedrali olarak bilinen Aleksander Nevski Katedrali’ne kadar otobüsümüzle ulaşıp burada araçtan iniyoruz. Katedrali gördükten sonra otobüsümüzle panoramik olarak Parlamento binasını ve zafer anıtını, koruma altına alınmış olan sarı taşlardan oluşan Tsar Osvoboditel Caddesi’nden geçerek, Sveti Nikolay Rus Kilisesi, Milli Bulgar Tiyatrosu, Rodondo Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Binası, Antik Serdika Şehri Kalıntıları, Sofya heykeli, Banyabaşı Cami’ni görüyoruz. Sofya gezimiz ile turumuzun son ziyaret noktalarını da görmüş oluyoruz. Serbest zamanın ardından Türkiye’ye geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bulgaristan ile Türkiye arasında bulunan Kapıkule sınır kapısını kullanarak yurda giriş yapıyoruz. Sınır kapısındaki yoğunluğa göre değişmekle birlikte akşam saatlerinde İstanbul’a varıyoruz. Yeni turlarda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz

 

Tur Ücretleri
  NAKİT VE NAKİT TAKSİT  
KİŞİ BAŞI 1579 EURO  
İLAVE YATAK 1579 EURO  
TEK KİŞİLİK ODA 2079 EURO  
03-12 CHD 1479 EURO  

ÖDEMELER TUR TARİHİNE 1 AYDAN AZ SÜRE OLMASI DURUMUNDA HAVALE VEYA KREDİ KARTINA TEK ÇEKİM ŞEKLİNDE YAPILIR, TUR TARİHİNE 1 AYDAN DAHA UZUN SÜRE VAR İSE ÖN ÖDEME YAPILABİLİR. ÖN ÖDEME YAPAN MİSAFİRLERİMİZ KALAN ÖDEMELERİNİ NE ŞEKİLDE ÖDEYEBİLECEKLERİNİ MÜŞTERİ TEMSİLCİMİZDEN ÖĞRENEBİLİRLER. AYRICA BU TURUMUZDA ÖN ÖDEMENİZİ YAPTIKTAN SONRA KALAN BAKİYENİZİ OTOBÜSTE ÖDEME SEÇENEĞİ BULUNMAKTADIR. KREDİ KARTI ÖDEMELERİNDE %2 FARK UYGULANIR

Genel Şartlar

*Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

*Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

*Eğer vize alınan bir tur ise Davincitur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Davincitur'un sorumluluğunda değildir.

*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

*Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Davincitur havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Davincitur hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

*Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecektir.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile tur esnasında değişiklikler yapabilir.

*Otobüsteki oturma yerlerimiz rezervasyon sırasına göre verilir ve rotasyon uygulaması yapılır, her yeni gün önde oturan misafirlerimiz arka koltuklara geçerler

* 3 kişilik oda tercih ettiğinizde, Oteller oda içerisinde 3 ayrı yatak veremeyebilir, bunun yerine bir büyük yatak ve bir küçük yatak veya kanepe olabilir.

İptal Şartları

TURUN MİSAFİR TARAFINDAN İPTALİ DURUMUNDA 3. KİŞİLERE YAPILAN REZERVASYON VE ÖDEMELER İPTAL EDİLİR. MARUZ KALINAN CEZA VE BEDELLER MİSAFİRDEN KESİLDİKTEN SONRA KALAN TUTAR İADE EDİLİR. EĞER MİSAFİR KENDİ YERİNE BİR BAŞKASINI BULUR İSE TÜM HAKLARINI BU KİŞİYE DEVREDEBİLİR. VİZE REDDİ ACENTAMIZ SORUMLULUĞUNDA DEĞİLDİR. TURUN ACENTE TARAFINDAN YETERSİZ KATILIM SEBEBİ İLE İPTALİ DURUMUNDA HİÇBİR CEZAİ ŞART UYGULANMAZ. BUNUN DIŞINDA  MİSAFİRİN SEYEHATİNİ ENGELLEYEN RESMİ KURUMLARDAN RAPORLU BİR RAHATSİZLIĞI OLDUĞUNDA VEYA 1. DERECE BİR YAKINININ ÖLÜMÜ DURUMUNDA MÜCBİR SEBEPLE İPTAL SİGORTASI DEVREYE GİRER VE MİSAFİR TUR ÜCRETİNİ SİGORTA ŞİRKETİNDEN TAHSİL EDER. (SİGORTA KAPSAMINI DETAYLI İNCELEMEK İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİNİZDEN POLİÇE ÖRNEĞİNİ İSTEYEBİLİRSİNİZ)

Sigorta

Otobüslü Avrupa turlarımızda ekstra olarak sunduğumuz, diğer tüm turlarımızda siz değerli misafirlerimize tur ücretine dahil mücbir sebeple tur iptal sigortası yapılmaktadır. Poliçe ana başlıklar olarak sağlık, mücbir sebeple iptal, mesleki sorumluluk ve başınıza gelebilecek bazı olumsuz durumları kapsamaktadır. Rezervasyon anında yapılan sigortanızın poliçesini seyahat danışmanınızdan isteyebilirsiniz. Detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda maddeler halinde özetle poliçenin teminat içeriğini görebilirsiniz. Aşağıda okuyacağınız teminatların geçersiz olduğu durumlar da bulunmaktadır. Mesela tura katılacak kişinin geçmişte var olan bir hastalığının nüksetmesi gibi, 1. Derece bir yakının kaybının geçmişten gelen bir rahatsızlık sebebi ile olması gibi veya 65 yaş üstü misafirlerimizin herhangi bir rahatsızlığı sebebi ile tura katılamaması ve buna benzder durumlarda sigorta poliçeniz geçersiz olabilmektedir. Dilerseniz seyahat danışmanınızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

·         Tıbbi tedavi teminatı

·         Tıbbi nedenlerle nakil veya seyahat

·         Tedavi sonrası daimî ikamete dönüş masrafları

·         Öngörülmeyen dönüş nedeni ile seyahat masraflarının karşılanması

·         Tedavi nedeni ile uzayan konaklama masraflarının karşılanması

·         Sigortalının rahatsızlanması durumlarında refakatçi masraflarının karşılanması

·         Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması

·         Bagajın kaybolması, çalınması ya da zarar görmesi durumunda hasarın karşılanması

·         Seyahat sırasında şahsi eşyaların çalınması

·         Mücbir sebeple seyahatin iptali

·         Seyahat acentasının kusurlarından kaynaklanan zararların karşılanması

Gibi konuları içermektedir. Poliçenizde tüm bu maddeler detayları ve kapsamları ile beraber anlatılmıştır. Seyahat danışmanınızdan alıp incelemeyi unutmayınız.

Dahil / Hariç
KÖSİCE 1 GECE, WROCLAW 1 GECE, VARŞOVA 1 GECE, RİGA 1 GECE, TALLİN 1 GECE, HELSİNKİ 1 GECE, BERGEN 1 GECE, OSLO 1 GECE, KOPENHAG 1 GECE, HAMBURG 1 GECE, PRAG 1 GECE, SALZBURG 1 GECE, TOPLAM 12 GECE ODA KAHVALTI OTEL KONAKLAMA DAHİLDİR.
HELSİNKİ – STOCKHOLM ARASI 4 KİŞİLİK ODALARDA KONAKLAMALI GEMİ SEYAHATİ DAHİLDİR
TALLİN – HELSİNKİ ARASI GÜNDÜZ FERİBOT YOLCULUĞU TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.
PROGRAMDA GÖZÜKEN TÜM GEZİLER DAHİLDİR. TURUMUZDA EKSTRA TUR YOKTUR
TÜM TUR BOYUNCA TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ DAHİLDİR.
2022 VE ÜSTÜ MODEL MERDECES BENZ MARKA OTOBÜSLER İLE ULAŞIM, TÜM ŞEHİRLER ARASI TRANSFERLER
OTELLERDE ÖDENEN KONAKLAMA VERGİLERİ.
VİZE ÜCRETİ 180 EURO DAHİL DEĞİLDİR
YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI 150 TL DAHİL DEĞİLDİR, BANKAYA ÖDENECEKTİR
SEYEHAT SAĞLIK VE MÜCBİR SEBEPLE TUR İPTAL SİGORTASI 20 EURO DAHİL DEĞİLDİR
MÜZE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETİ DAHİL DEĞİLDİR. (PROGRAM AKIŞINDA ZORUNLU BİR MÜZE BULUNMAMAKTADIR.)
ŞÖFÖRLER VE REHBER BAHŞİŞLERİ KİŞİBAŞI 20 EURO DAHİL DEĞİLDİR, GEZİ SONUNDA BİR KEZ ÖDENİR
GECE OTOBÜS YOLCULUKLARI SONRASI KAHVALTI DAHİL DEĞİLDİR
FİYORDLARDA KULLANILACAK FLAM TRENİ VE TEKNE İLE FİYORD GEZİSİ DAHİL DEĞİLDİR.

Yorumlar

İnceleme Yok


Tur VideosuTur RotasıSorunuz mu var?

Ücret €1.579
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
Ücret
1579.00 €
0 İnceleme