Tunceli Elazığ Kemaliye Malatya Turu

Tarih

11 Temmuz 2024

Süre

4 Gece 5 Gün

Konaklama

4* Otel

Ulaşım

Uçak

Tur Programı

1.GÜN 11 TEMMUZ PERŞEMBE, DİYARBAKIR UÇUŞ, TUNCELİ

Antalya havalimanı iç hatlar terminalinde saat 05.30’da buluşma. Biniş ve bagaj işlemlerinden sonra Sun Express Havayolları tarifeli seferi ile Diyarbakır’a uçuş. İnişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle buluşmamızın ardından Diyarbakır Suriçi’nde ekstra olarak kahvaltımızı alıyoruz. Daha sonra Tunceli’ye hareket ediyoruz. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan ve son yıllarda popülerliği oldukça yükselen Tunceli’ye gelen turist sayısında büyük bir artış vardır. Şehrin son yıllarda yükselen bu potansiyelinin sebebi ise hiç kuşkusuz farklılıklarıdır. Tunceli Türkiye’nin okuma-yazma oranı en yüksek ilidir. Bunların yanında Tunceli eşsiz doğası, sıcakkanlı insanları, henüz bozulmamış yapısı ile sizleri de oldukça şaşırtacaktır. Tunceli aynı zamanda bir kutsal alanlar deryasıdır. Şehrin geneli Alevilik inancına mensuptur. İnançlarına göre yaşayan Tunceli halkı için şehirdeki birçok yer kutsaldır. İlk olarak Cem evi gezimizde Dedelerden Alevilik ve Cem evi hakkında bilgi alıyoruz ve daha sonra şehir merkezi gezimizin ardından otele yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz Munzur çayı kenarında canlı müzik eşliğinde keyifli bir akşam yemeği yiyebilirler. Konaklama otelimizde.

2.GÜN 12 TEMMUZ CUMA, MUNZUR VADİSİ – OVACIK   

Sabah kahvaltısının ardından Munzur vadisinin eşsiz manzaraları eşliğinde yola çıkıyoruz. Fotoğraf molalarının ardından yönetim şekli ile Türkiye’nin gündeminde olan Ovacık ilçesine ulaşıyoruz. Ovacık Gözeleri ve Ziyaret Suyu Tunceli’de kutsal bir olarak görülmektedir. Munzur Baba efsanesinin kaynağı bu alan olarak belirtilmektedir. Tunceli halkınca kutsal kabul edilen gözelerin efsanesini rehberimizden dinliyoruz. Munzur Çayı’nın çıkış noktası olan gözelerin etrafından çeşitli oturma alanları mevcuttur. Buraya gittiğiniz zaman doğa ve Munzur nehri eşliğinde huzuru tadabilirsiniz. Ardından öğle saatlerinde Ovacık ilçe merkezinde yer alan Küba Kafede yerel lezzetlerin tadına bakıyoruz. İlçe merkezinde yer alan kooperatif dükkanında alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından Tunceli merkeze doğru dönüş yoluna çıkıyoruz. Munzur Vadisi üzerinde uygun bir noktada dileyen misafirlerimiz ile kısa bir yürüyüş turu da yapıyoruz. Otelimize geri döndükten sonra akşam dileyen misafirlerimiz ile Tunceli gecelerini keşfe çıkıyoruz. Munzur çayı kenarında kurulu restoranlarda yemeklerimiz alırken Tunceli halaylarını izleme ve oynama şansımız oluyor. 

3.GÜN 13 TEMMUZ CUMARTESİ, NAZMİYE – PERTEK – ELAZIĞ 

Sabah kahvaltının ardından Düzgün baba dergahının bulunduğu Nazmiye ilçesine doğru yola çıkıyoruz. Düzgün Baba Ziyareti Nazımiye ilçesine 15 kilometre mesafede bulunmaktadır. Mekân Tunceli halkı tarafından kutsal sayılmaktadır. Rehberimizden Düzgün Babanın efsanesini dinledikten sonra serbest zamanımız oluyor. Dilerseniz ziyarette yer alan Dedeler ile sohbet edebilirsiniz. Bir sonraki gezi noktamız Nazmiye Şelalesi olacaktır. Bildiğiniz şelalelerin aksine çok az bir suyu çok geniş bir kayanın üstünden akıtan doğal şelale görsel olarak harika bir manzara sunmaktadır. Daha sonra dönüş yoluna geçiyor ve Tunceli’ye veda ediyoruz. 2 günden fazla süren gezimizin ardından Tunceli’nin son ilçesi Pertek’e ulaşıyoruz. Feribot yolculuğu ile Keban barajı gölünün üstünden geçerken Pertek kalesini fotoğraflama imkânı bulacağız, su altında kalmaktan kurtarılarak Pertek’e taşınan Sungur bey ve Çelebi ağa camilerini de ziyaret ettikten sonra konaklama Elazığ’a ulaşıyor ve çarşıda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.

4.GÜN 14 TEMMUZ PAZAR, KARANLIK KANYON – KEMALİYE  

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve Kemaliye’ye doğru yola çıkıyoruz. Türkiye’nin en büyük barajlarından biri olan Keban barajını gördükten sonra Kemaliye ilçesine ulaşıyoruz. Gezi yerlerimizin başında Vali Recep Yazıcıoğlu köprüsü geliyor. Keban barajının su tutması ile mevcut köprü su altında kalmış ve yaklaşık 20 yıl yöre halkı köprüsüz mağdur olmuştu. Vali Yazıcıoğlu döneminde yapılan köprü yöre halkı için çok büyük önem taşımaktadır. Ardından Ahmet Kutsi Tecer’in orda bir köy var uzakta o köy bizim köyümüzdür dediği Apçağa köyüne ulaşıyoruz. Apçağa dağının eteklerinde kurulu köy, tarihi evleri ve doğası ile bizleri etkisi altına alacaktır. Köy gezimizin bitmesi ile Kemaliye’ye ulaşıyoruz. Jeep safari turumuzda dünyanın en büyük ve en derin kanyonlarından biri olan Karanlık Kanyonda gezinti yapacağız. Dağların oyulması ile elde edilen taş yolu da gördükten sonra konaklamamız Malatya’da olacak. 

5.GÜN 15 TEMMUZ PAZARTESİ, MALATYA – DÖNÜŞ YOLCULUĞU   

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve Malatya şehir turumuzu yapıyoruz. İlk olarak şehir merkezine yakın bir noktada bulunan ve yeni keşfedilen Arslantepe Höyüğünü geziyoruz. Hititlerden Bizanslılara kadar birçok medeniyetten izler taşıyan Höyük Fırat nehri kenarında yer almaktadır. Tarihte en eski şehir devletinin kurulduğu höyük Unesco Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Gezimizin ardından şehir merkezine geri dönüyor ve Malatya’yı gezmeye başlıyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından gezi noktamız Beşkonaklar oluyor. Eski Malatya evlerine ev sahipliği yapan semtte aynı zamanda Atatürk’ün şehre geldiğinde kaldığı ev de bulunmaktadır. Malatya gezimizin bitmesi ile Diyarbakır havalimanına ulaşıyoruz. Antalya uçuşumuzun ardından turumuzun sonu. 

 

Tur Ücretleri
Genel Şartlar

*Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

*Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

*Eğer vize alınan bir tur ise Davincitur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Davincitur'un sorumluluğunda değildir.

*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

*Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Davincitur havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Davincitur hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

*Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecektir.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile tur esnasında değişiklikler yapabilir.

*Otobüsteki oturma yerlerimiz rezervasyon sırasına göre verilir ve rotasyon uygulaması yapılır, her yeni gün önde oturan misafirlerimiz arka koltuklara geçerler

* 3 kişilik oda tercih ettiğinizde, Oteller oda içerisinde 3 ayrı yatak veremeyebilir, bunun yerine bir büyük yatak ve bir küçük yatak veya kanepe olabilir

İptal Şartları

TURUN MİSAFİR TARAFINDAN İPTALİ DURUMUNDA 3. KİŞİLERE YAPILAN REZERVASYON VE ÖDEMELER İPTAL EDİLİR. MARUZ KALINAN CEZA VE BEDELLER MİSAFİRDEN KESİLDİKTEN SONRA KALAN TUTAR İADE EDİLİR. EĞER MİSAFİR KENDİ YERİNE BİR BAŞKASINI BULUR İSE TÜM HAKLARINI BU KİŞİYE DEVREDEBİLİR, ANCAK BU DURUMDA UÇAK BİLETLERİNDEKİ İSİM DEĞİŞİKLİĞİNDEN DOLAYI MARUZ KALINAN CEZAİ TUTARLAR YİNE MİSAFİR TARAFINDAN ACENTAYA ÖDENİR. TURUN ACENTE TARAFINDAN YETERSİZ KATILIM SEBEBİ İLE İPTALİ DURUMUNDA HİÇBİR CEZAİ ŞART UYGULANMAZ. BUNUN DIŞINDA ÜLKEMİZDE VEYA GİDİLECEK OLAN ÜKELERDE SEYEHATİMİZİ ENGELLEYEN DURUMLAR SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA (DEPREM, AFET VB.) VEYA MİSAFİRİN SEYEHATİNİ ENGELLEYEN RESMİ KURUMLARDAN RAPORLU BİR RAHATSİZLIĞI OLDUĞUNDA VEYA 1. DERECE BİR YAKINININ ÖLÜMÜ DURUMUNDA MÜCBİR SEBEPLE İPTAL SİGORTASI DEVREYE GİRER VE MİSAFİR TUR ÜCRETİNİ SİGORTA ŞİRKETİNDEN TAHSİL EDER. (SİGORTA KAPSAMINI DETAYLI İNCELEMEK İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİNİZDEN POLİÇE ÖRNEĞİNİ İSTEYEBİLİRSİNİZ. CORONA SİGORTA KAPSAMINDA DEĞİLDİR)

Sigorta

Otobüslü Avrupa turlarımızda ekstra olarak sunduğumuz, diğer tüm turlarımızda siz değerli misafirlerimize tur ücretine dahil mücbir sebeple tur iptal sigortası yapılmaktadır. Poliçe ana başlıklar olarak sağlık, mücbir sebeple iptal, mesleki sorumluluk ve başınıza gelebilecek bazı olumsuz durumları kapsamaktadır. Rezervasyon anında yapılan sigortanızın poliçesini seyahat danışmanınızdan isteyebilirsiniz. Detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda maddeler halinde özetle poliçenin teminat içeriğini görebilirsiniz. Aşağıda okuyacağınız teminatların geçersiz olduğu durumlar da bulunmaktadır. Mesela tura katılacak kişinin geçmişte var olan bir hastalığının nüksetmesi gibi, 1. Derece bir yakının kaybının geçmişten gelen bir rahatsızlık sebebi ile olması gibi veya 65 yaş üstü misafirlerimizin herhangi bir rahatsızlığı sebebi ile tura katılamaması ve buna benzder durumlarda sigorta poliçeniz geçersiz olabilmektedir. Dilerseniz seyahat danışmanınızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

·         Tıbbi tedavi teminatı

·         Tıbbi nedenlerle nakil veya seyahat

·         Tedavi sonrası daimî ikamete dönüş masrafları

·         Öngörülmeyen dönüş nedeni ile seyahat masraflarının karşılanması

·         Tedavi nedeni ile uzayan konaklama masraflarının karşılanması

·         Sigortalının rahatsızlanması durumlarında refakatçi masraflarının karşılanması

·         Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması

·         Bagajın kaybolması, çalınması ya da zarar görmesi durumunda hasarın karşılanması

·         Seyahat sırasında şahsi eşyaların çalınması

·         Mücbir sebeple seyahatin iptali

·         Seyahat acentasının kusurlarından kaynaklanan zararların karşılanması

Gibi konuları içermektedir. Poliçenizde tüm bu maddeler detayları ve kapsamları ile beraber anlatılmıştır. Seyahat danışmanınızdan alıp incelemeyi unutmayınız.

Dahil / Hariç
SUN EXPRESS HAVAYOLU İLE ANTALYA – DİYARBAKIR GİDİŞ DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ DAHİLDİR.
4* OTELLERDE 4 GECE ODA KAHVALTI DAHİL TUNCELİ ROYAL DEMİR HOTEL
LÜKS OTOBÜSLER İLE ULAŞIM, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİLDİR.
TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ, ŞEHİR TURLARI DAHİLDİR.
MÜCBİR SEBEPLE TUR İPTAL SİGORTASI DAHİLDİR.
KEMALİYE KARANLIK KANYON'DA JEEP SAFARİ TURU DAHİLDİR. (500 TL)
MÜZEKARTI OLMAYANLAR İÇİN MÜZELERE GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL DEĞİLDİR.
TÜM ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL DEĞİLDİR
ŞÖFÖR VE REHBER BAHŞİŞİ (100 TL)

Yorumlar

İnceleme Yok


Tur VideosuTur RotasıSorunuz mu var?

Ücret 0₺
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
Ücret
0 İnceleme