Zürih İtalya Turu Dolu

Tarih

15 Eylül 2024

Süre

5 Gece 6 Gün, TURUMUZ DOLUDUR

Konaklama

3* Otel

Ulaşım

Uçak

Tur Programı

1.GÜN 15 EYLÜL PAZAR, ZÜRİH 

Sabah saat 04.10’de Antalya havalimanı dış hatlar terminalinde buluşuyor ve Sun Express havayolu tarifeli seferi ile Zürih uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızın ardından otobüsümüzle buluşuyor ve Zürih şehir turumuzu yapıyoruz. Zürih gölü kıyısına kurulu şehir ülkenin kültür ve sanat başkentidir. Şehirde ilk olarak Zürih gölünü görüyoruz. Doksan kilometrekarelik bir hacme sahip göl üzerinde gezinen yelkenlileri ve canlıları ile harika bir manzara sunmaktadır. Ardından eski kent merkezine doğru giriş yapıyoruz ve ilk göreceğimiz eser Grossmünster Kilisesi oluyor. Romanesk tarzda yapılmış olan Protestan kilisenin ismi Manastır anlamına gelmektedir. 16 yüzyılda yapılan kilisenin içinden kulelerine çıktığınız zaman tüm şehir manzarası ile karşılaşma şansınız olacaktır. İkinci gezi noktamız ise saat kulesi ile meşhur Manastır oluyor. 13 yüzyıla kadar aristokrat Alman kadınların kaldığı eser vitray camları, mavi uçlu çan kulesi ve üzerinde bulunan saati ile ünlüdür. Serbest zamanın ardından yola çıkıyor ve Milano’ya ulaşıyoruz. Kent meydanında bulunan Milano Katedrali Gotik mimarinin en güzel örneklerindendir. Moda başkenti olan şehirde vereceğimiz serbest zamanın ardından konaklama otelimizde oluyor. 

2.GÜN 16 EYLÜL PAZARTESİ, FLORANSA 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Floransa’ya ulaşıyoruz. İlk gezi noktamız Michelangelo meydanı olacaktır. Merkeze hâkim bir tepede bulunan meydandan Arno nehri kenarına kurulu bu muhteşem şehri ve tarihi eserleri izledikten sonra tekrar otobüsümüze biniyoruz. Şehir merkezine ulaşmanın tek yolu yaya olduğu için tekrar otobüsümüzden inip kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından sihirli şehir tüm görkemi ile bizi karşılıyor. İlk bankacılık sistemini kuran Medici ailesinin finanse etmesi ile Rönesans dönemini yaşayan şehirde Signora meydanı ilk durağımız olacaktır. 94 metre uzunluğundaki çan kulesi ile Vecchio sarayı, Leonarda Da Vinci’nin eserlerinin sergilendiği Uffuzi müzesi binası ve muhteşem heykeller bu meydanda bizi etkisi altına alacak. Davut’tan Medusa’ya ve şehrin simgelerine ait heykelleri tanıdıktan sonra gezimize devam ediyoruz. Medici ailesinin çalışma saraylarından oturdukları saraya gitmeleri için binaların üstünden inşa edilmiş yolu ve üzerinden geçtiği Ponte Vecchio köprüsü bir sonraki gezi noktamız oluyor. Ardından yürüyüşümüze devam ediyor ve adeta açık hava müzesi olan kentte gördüğümüz yapılar hakkında bilgi alıp kubbesi ile ünlü olan Floransa Katedraline ulaşıyoruz. Duomo olarak da adlandırılan eserin yapımına 1296 yılında başlanmıştır. Vaftizhane kapısının altın kaplı ve Hristiyanlık tarihini tasvir eden kabartmalarını da görüp rehberimizden bilgi alıyoruz. Son olarak kent merkezinde serbest zamanımız oluyor. Günün bitimi ile konaklama otelimizde olacaktır.

3.GÜN 17 EYLÜL SALI, PISA – SIENA – SANGIMIANO 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ilk gezi noktamız surlar ile çevrili bir tepe üzerine kurulu olan Siena şehrine ulaşıyoruz. Tarihi kent merkezine araç ile ulaşım olmadığı için otobüsümüzden iniyor ve gezimize yürüyerek devam ediyoruz. İlk gezi noktamız Santa Maria Assunta Katedrali olacaktır. Gotik mimariye sahip olan yapı, ön yüzündeki heykelleri ile sizleri etkileyecektir. Ardından dar sokakları, taş yollarından yürüyüp kent meydanına ulaşıyoruz. Piazza Del Campo meydanının mimarisini gördüğünüz zaman meydandan ayrılmak istemeyeceksiniz. Burada bulunan 13. Yüzyıl eseri Gotik mimariye sahip kamu binası olan Siena’s Town Hall göreceğimiz diğer bir eser olacaktır. Bu meydan her sene mahalleler arasında yapılan at yarışları ile de ünlüdür. Daha sonra yine surlarla çevrili başka bir orta çağ kasabası olan Sangimiano’ya ulaşıyoruz. Kuleleri ile meşhur Toscano’nun yeşillikleri arasındaki kasaba sizi başka bir zamana götürecektir. Günümüze çok iyi korunarak gelen şehir Unesco Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Daha sonra yola devam ediyor ve tüm dünyanın en uğrak turistik noktalarından biri olan Pisa kasabasına ulaşıyoruz. Bu küçük kasabada göreceğimiz yapı Pisa kulesi ve Katedrali olacaktır. Mucizeler meydanında bulunan kule, Pisa katedralinin çan kulesidir. Birbirinin üzerine bindirilmiş 8 silindirden oluşan kule yumuşak zemin sebebi ile yıllar içerisinde bir tarafa doğru eğilmiştir. Ancak yakın zamanda bu eğim yıkıma yola açabileceği için İtalyan mimar ve mühendisler tarafından zemin güçlendirmiş ve yapının daha fazla eğilmesine izin verilmemiştir. Pisa şehri 11 yüzyılda büyük bir liman kenti ve ticaret merkezi idi. Pisa’lı tacirlerin şanlarına yakışır bir eser ortaya çıkarmak için inşa ettikleri Katedral ve kulenin yapımına 1173 yılında başlanmıştır. Bu harika meydanda ünlü pozları verip resimlerimiz alıyoruz. Ardından vereceğimiz serbest zamanda tüm İtalya’nın en ucuz hediyelik eşya satan çarşısında alışveriş yapabilirsiniz. Akşam saatlerinde otobüsümüzle buluşuyor ve 45 dk mesafede olan Montecatini’ye doğru yola çıkıyoruz. Konaklama otelimizde. 

4.GÜN 18 EYLÜL ÇARŞAMBA, VENEDİK 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otobüsümüzle Venedik adasına doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından otobüsümüz otoparkta kalıyor ve araç trafiğinin olmadığı şehirde yürüyerek kent merkezine ulaşıyoruz. 400’e yakın köprüsü, 117 adası ile Sular şehri veya Kanallar şehri veya Maskelerin şehri Venedik bizi bekliyor. Şehir fazla derin olmayan deniz tabanına yerleştirilen binlerce kazığın üstüne inşa edilmiştir. Öyle ki bazı zamanlar sular altında kalmaktadır. Bu ve benzeri sorunlardan dolayı Venedik’lilerin büyük kısmı artık kıyıda yaşamaktadırlar. Burada bulunan binalarda genelde çalışan işçiler ikamet etmektedir. Kısa bir yürüyüş ile San Marco meydanına ulaşıyoruz. Burada bizleri karşılayacak ilk eser Dükler sarayı olacaktır. Gotik tarzda yapılan eser turistlerin en çok ilgisini çeken noktadır. Meydanda bulunan San Marco Bazilikası ise göreceğimiz bir diğer eser olacaktır. Meydan hakkında bilgileri rehberimizden aldıktan sonra dar sokakları, kanalları ve köprülerinde gezinti yapmak üzere rehberimizi takip ediyoruz. Eğer şanslı gününüzde iseniz limanda bir Kruvazör gemisi yoktur ve Venedik çok kalabalık değildir. Diğer durumda bu dar sokaklarda gezerken kaybolmanız olası bir durumdur. Ancak endişe etmeyin; rehberimiz size meydanı bulmanız için bazı ipuçları verecektir. Kısa bir yürüyüşün ardından Venedik’in en büyük köprüsü Rialto’ya varıyoruz. Grande Kanal yani Büyük Kanalın iki yakasını birbirine bağlayan köprü üzerindeki dükkanları ile sizleri cezbedecektir. 1588 yılında yapılan köprü o tarihte karşıya geçmenin tek yolu idi. Gezimizin bitmesi ile sizlere serbest zaman veriyoruz. Ardından otoparka geri dönüyor ve otobüsümüzle buluşup yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde İtalya’nın en doğu kenti Trieste’ye varıyoruz. Otobüsümüzden ayrılıp şehir merkezinde rehberimiz eşliğinde kısa bir gezinti yapıyoruz. İlk göreceğimiz eser U şeklinde inşa edilmiş Piazza Unita binası olacaktır. Ortasında bulunan meydandan gece ışıklar altında binayı izleyebilirsiniz. Binanın hemen yanında bulunan Borgo Terasiano mahallesi kentin eski yerleşimidir. Burada yaya olarak yapacağınız gezide içeriye doğru giren kanallarda dizili tekneleri renkli binaları ile mahalle sizi karşılayacaktır. Gezimizin bitmesinin ardından rehberimiz sizlere serbest zaman verecektir. Günün bitimi ile otobüsümüzle buluşuyor ve konaklama için otelimize ulaşıyoruz.  

5.GÜN 19 EYLÜL PERŞEMBE, GARDALAND 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından yola çıkıyor ve Garda kasabasına ulaşıyoruz. Avrupa’nın sayılı eğlence parklarından biri olan Gardaland’ın içerisinde çılgın oyuncaklar, muhteşem Roller Coaster lar ile harika bir gün yaşayabilirsiniz. Bu harika günün ardından konaklama otelimizde.

6.GÜN 20 EYLÜL CUMA, VERONA GARDA 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Rome ve Juliet’in şehri Verona’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından otobüsümüzden ayrılıyor ve yaya olarak gezimize başlıyoruz. Kent meydanına varınca bizi Arena Di Verona karşılıyor. Günümüzde konserler ve opera gösterileri için aktif kullanılan bu yapı 30 bin kişi kapasiteye sahiptir. Ardından yürüyüşümüze devam ediyor ve dar sokaklardan kitaplara ve filmlere konu olan Juliet’in evine varıyoruz. Evin bahçesinde yapacağımız küçük bir gezinti sonrasında eski kent meydanı ve pazarında sizlere serbest zaman veriyoruz. Daha sonra İtalya’nın en büyük gölü olan Garda’ya geri dönüyor ve Sirmione kasabasında serbest zaman veriyoruz. İtayla’nın meşhur dondurmalarını bu kasabada tadabilirsiniz. Ardından havalimanına ulaşıyor ve Antalya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun sonu. 

 

Tur Ücretleri
KİŞİ BAŞI 1250 EURO
İLAVE YATAK 1250 EURO
TEK KİŞİLİK ODA 1495 EURO
   

 

Genel Şartlar

*Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

*Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

*Eğer vize alınan bir tur ise Davincitur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Davincitur'un sorumluluğunda değildir.

*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

*Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Davincitur havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Davincitur hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

*Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecektir.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile tur esnasında değişiklikler yapabilir.

*Otobüsteki oturma yerlerimiz rezervasyon sırasına göre verilir ve rotasyon uygulaması yapılır, her yeni gün önde oturan misafirlerimiz arka koltuklara geçerler

* 3 kişilik oda tercih ettiğinizde, Oteller oda içerisinde 3 ayrı yatak veremeyebilir, bunun yerine bir büyük yatak ve bir küçük yatak veya kanepe olabilir.

İptal Şartları

TURUN MİSAFİR TARAFINDAN İPTALİ DURUMUNDA 3. KİŞİLERE YAPILAN REZERVASYON VE ÖDEMELER İPTAL EDİLİR. MARUZ KALINAN CEZA VE BEDELLER MİSAFİRDEN KESİLDİKTEN SONRA KALAN TUTAR İADE EDİLİR. EĞER MİSAFİR KENDİ YERİNE BİR BAŞKASINI BULUR İSE TÜM HAKLARINI BU KİŞİYE DEVREDEBİLİR, VİZE REDDİ TURUN MİSAFİR TARAFINDAN İPTALİ İLE AYNI ŞARTLARA TABİDİR. TURUN ACENTE TARAFINDAN YETERSİZ KATILIM SEBEBİ İLE İPTALİ DURUMUNDA HİÇBİR CEZAİ ŞART UYGULANMAZ. BUNUN DIŞINDA MİSAFİRİN SEYEHATİNİ ENGELLEYEN RESMİ KURUMLARDAN RAPORLU BİR RAHATSIZLIĞI OLDUĞUNDA VEYA 1. DERECE BİR YAKINININ ÖLÜMÜ DURUMUNDA MÜCBİR SEBEPLE İPTAL SİGORTASI DEVREYE GİRER VE MİSAFİR TUR ÜCRETİNİ SİGORTA ŞİRKETİNDEN TAHSİL EDER. (SİGORTA KAPSAMINI DETAYLI İNCELEMEK İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİNİZDEN POLİÇE ÖRNEĞİNİ İSTEYEBİLİRSİNİZ)

Sigorta

Otobüslü Avrupa turlarımızda ekstra olarak sunduğumuz, diğer tüm turlarımızda siz değerli misafirlerimize tur ücretine dahil mücbir sebeple tur iptal sigortası yapılmaktadır. Poliçe ana başlıklar olarak sağlık, mücbir sebeple iptal, mesleki sorumluluk ve başınıza gelebilecek bazı olumsuz durumları kapsamaktadır. Rezervasyon anında yapılan sigortanızın poliçesini seyahat danışmanınızdan isteyebilirsiniz. Detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda maddeler halinde özetle poliçenin teminat içeriğini görebilirsiniz. Aşağıda okuyacağınız teminatların geçersiz olduğu durumlar da bulunmaktadır. Mesela tura katılacak kişinin geçmişte var olan bir hastalığının nüksetmesi gibi, 1. Derece bir yakının kaybının geçmişten gelen bir rahatsızlık sebebi ile olması gibi veya 65 yaş üstü misafirlerimizin herhangi bir rahatsızlığı sebebi ile tura katılamaması ve buna benzder durumlarda sigorta poliçeniz geçersiz olabilmektedir. Dilerseniz seyahat danışmanınızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

·         Tıbbi tedavi teminatı

·         Tıbbi nedenlerle nakil veya seyahat

·         Tedavi sonrası daimî ikamete dönüş masrafları

·         Öngörülmeyen dönüş nedeni ile seyahat masraflarının karşılanması

·         Tedavi nedeni ile uzayan konaklama masraflarının karşılanması

·         Sigortalının rahatsızlanması durumlarında refakatçi masraflarının karşılanması

·         Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması

·         Bagajın kaybolması, çalınması ya da zarar görmesi durumunda hasarın karşılanması

·         Seyahat sırasında şahsi eşyaların çalınması

·         Mücbir sebeple seyahatin iptali

·         Seyahat acentasının kusurlarından kaynaklanan zararların karşılanması

Gibi konuları içermektedir. Poliçenizde tüm bu maddeler detayları ve kapsamları ile beraber anlatılmıştır. Seyahat danışmanınızdan alıp incelemeyi unutmayınız.

Dahil / Hariç
SUN EXPRESS HAVAYOLU TARİFELİ SEFERİ İLE ANTALYA – ZÜRİH GİDİŞ, MİLANO – ANTALYA DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI DİREKT UÇAK BİLETLERİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR
3* OTELLERDE 5 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA DAHİLDİR
ALAN – OTEL – ALAN, ŞEHİRLER ARASI TRANSFERLER DAHİLDİR
TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ, ŞEHİR TURLARI DAHİLDİR
FİYATLARA HAVALİMANI VERGİSİ, HİZMET BEDELİ DAHİLDİR
MÜCBİR SEBEPLE TUR İPTAL, SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI (20 EURO) TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR
TÜM GEZİLER TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR. EKSTRA TUR BULUNMAMAKTADIR
GARDALAND GİRİŞ ÜCRETİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR (50 EURO)
150 TL YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI DAHİL DEĞİLDİR. BANKAYA ÖDENECEKTİR
VİZE ÜCRETİ 170 EURO DAHİL DEĞİLDİR
MÜZE VE ÖREN YERLERİNE GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL DEĞİLDİR.
TUR REHBERİMİZ VE ŞÖFÖRE VERİLECEK BAHŞİŞLER KİŞİ BAŞI 15 EURO DAHİL DEĞİLDİR

Yorumlar

İnceleme Yok


Tur RotasıSorunuz mu var?

Ücret €1.250
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
Ücret
1250.00 €
0 İnceleme